Krajská soutěž hokejistů: Polička zahodila veškerou nervozitu typickou pro domácí zápasy a Česká Třebová musela rezignovat.

Polička – Česká Třebová 8:1

Domácí se na soupeře, který přijel posílen drtivou výhrou v Lanškrouně, vyvalili jako velká voda a ze sebevědomí hostů nezbylo velmi záhy vůbec nic.

Sice trefili ve 2. minutě tyč Šauerovy svatyně, ovšem hned nato lovil Ehrenberger poprvé kotouč ze své sítě po Machově střele. Vzápětí Deml po bully srovnal, ale to bylo všechno, co hosté v koncovce dokázali.

Běžela 7. minuta a v přesilové hře se prosadil po samostatné akci Kubát. Stejný hráč zvyšoval brzy poté na 3:1, když těžil z přihrávky V. Vápeníka. Z domácích spadla nervozita a soupeř se nestačil divit. Ve 12. minutě vybojoval puk Češka, přešel přes beka a zakončil „pod víko“. Třetinů snů završil znovu Češka, když po střele Boháčka osvědčil důraz před třebovskou brankou – 5:1.

V prostřední části se hosté trochu zvedli a vyprodukovali několik závarů a dalších šancí, ale Šauer jim skórovat nedovolil. Naopak, ve 38. minutě zakončoval pěknou kombinaci Kubát a srazil hosty do kolen.

Ve třetí třetině Třebová rezignovala a Spartak dohrával v euforii. Ve 48. minutě dával Boháček na 7:1 a parádní tečku za galapředstavením Poličky udělal v samotném závěru Šedý. Po kombinaci Kubáta s Havlíčkem střílel do prázdné branky – 8:1. Aplaus ze zaplněného hlediště zimního stadionu byla zcela zasloužený.

Fakta – branky: M. Kubát 3, Češka 2, M. Mach, Boháček, Šedý – L. Deml. Rozhodčí: Kejř – Málek, Přichystal. Vyloučení: 10:8, navíc B. Řehák (ČT) 10 minut OT. Využití: 1:0. Diváci: 610. Třetiny: 5:1, 1:0, 2:0.

HC Spartak Polička: Šauer – Mach, Češka, Veselý, Fric – D. Vápeník, V. Vápeník, Krajíček, Boháček, Švejda, Havlíček, M. Kubát, Šedý, Soukal, Jindra.

Miloš Grubhoffer, trenér HC Spartak: Byl to úžasný večer. Diváci byli skvělí a kluci podali super výkon. Takhle jsem je dlouho neviděl zahrát. Už v kabině jsem cítil to správné napětí a velkou chuť porazit Českou Třebovou, což se přeneslo i na led. Hra je viditelně bavila, velmi dobře bruslili a kombinovali, často stříleli a i při jasném vedení pořád hráli zodpovědně dozadu, takže soupeř ve třetí třetině rezignoval. Snad jsme tímto utkáním dali definitivně zapomenout na začátek sezony, kdy se nám moc nedařilo. Před námi jsou další těžké zápasy a v nich chceme předvádět takové výkony.

Krajská soutěž pokračuje ve středu 17. listopadu. Polička přivítá od 18 hodin silné béčko Chocně.