V krajské lize hokejistů se v neděli 7. února rozhodne o dvojicích pro čtvrtfinále, jednou z nich může být i derby Moravská Třebová – Litomyšl. Vítězové základní části z Poličky vyzvou zítra v prvním semifinálovém měření sil čtvrté béčko Chocně. Jsou favority, to bezesporu ano, ale je třeba zdvihnout varovný prst. Letošní vzájemná bilance je pro Spartak nepříznivá.

Ne zběsile vpřed

„Příliš jsme Choceň nechtěli, to je pravda,“ povzdychl si poličský lodivod Miloš Grubhoffer. Stačilo přitom málo a jeho tým hrál se Semechnicí – porazit v posledním kole Lanškroun, který už byl prakticky na lopatě. „Zápas jsme si pokazili svojí nedisciplinovaností sami. Ale máme Choceň a na domácím ledě určitě chceme zvítězit. Musíme,“ nepřipouští si jinou možnost trenér, který by se určitě nebránil zopakování jediného úspěšného zápasu svých svěřenců proti Chocni v tomto ročníku (6:2).

Proč to Poličce právě proti choceňské rezervě tak nešlo? „Vadil nám její herní systém,“ domnívá se Grubhoffer. „Hráli jsme zběsile dopředu a Choceň je tak zkušené mužstvo, že sebemenší přečíslení dokázalo využívat. Rozhodně se však tohoto soupeře nebojíme, byť respekt k němu určitě cítíme.“

Pořádné vrásky nadělal Poličce ve třech zápasech útočník Michal Šedivý, který jí dal deset gólů. Jenom v tom posledním napnul síť čtyřikrát. „Budu na něho své hráče upozorňovat. Je to velice kvalitní bruslař, musíme k němu rychle přistupovat. Osobně na něj hrát ale nebudeme,“ upozornil trenér Miloš Grubhoffer. Nejméně zítra se bude muset obejít bez produktivního forvarda Vratislava Vápeníka. V Lanškrouně nešťastně napálil kotouč a trefil rozhodčího, za což vyfasoval trest ve hře.

Série Polička – Choceň B se hraje na dvě vítězná utkání. Odveta je na pořadu ve čtvrtek 11. února v Chocni a případný třetí zápas by se hrál příští neděli na ledě Poličky.

Kdo a s kým

Posledním kolem zítra vyvrcholí základní část krajské ligy. Dosud není jistá ani jedna dvojice pro čtvrtfinále a možných scénářů, a bohužel také všelijakých spekulací, je dost.

Moravskotřebovští mohou jet do Hlinska ze svého pohledu v klidu, protože dobře vědí, že se svým třetím místem nemohou udělat vůbec nic, ani kdyby se rozkrájeli. Koho však vyzvou v prvním kole play off, to je otázka. Šestá totiž může ještě skončit jak Litomyšl, tak Choceň. Ta má vše v rukou, jelikož pokud zítra doma zdolá Světlou, obsadí páté místo a Litomyšl bude hrát se Slovanem. Světlé ale může jít o první pozici a vysněnou sérii proti Skutči, takže je předpoklad, že to v Chocni „nevypustí.“

Právě Skuteč hraje v Litomyšli a to by za normálních okolností měla být jen otázka výše skóre. Stačí si ale otevřít webové stránky různých klubů, aby člověk zjistil, co se o tomto klání povídá. Zůstaňme raději u prostého faktu: Aby se Litomyšl dostala na konečné páté místo, musí ve svém klání uhrát více bodů než získá Choceň proti Světlé. (rh, ry)

Nedělní program

Zápasy krajských hokejových soutěží mužů začnou v 17.00.

Krajská liga

HC Litomyšl (6. místo, 38 bodů) – HC Skuteč (8. místo, 1 bod). Minulé výsledky: 13:1, 7:3, 9:2. Rozhodčí: Rulíček – R. Budinský, L. Budinský.

HC Hlinsko (5. místo, 43 bodů) – HC Slovan Moravská Třebová (3. místo, 51 bodů). Minulé výsledky: 7:8, 6:3, 5:3. Rozhodčí: Kareš – Zemánek, Potůček.

Krajská soutěž – 1. semifinále

HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň B. Výsledky v základní části: 6:2, 5:9, 6:7p, 3:6. Rozhodčí: Parýzek – Bláha, Habásko.