Díky tomu se výrazně přiblížili k účasti v play off. Další krok ke splnění svého cíle mohou udělat ve čtvrtek večer opět doma proti týmu Hlinska (18:30).

HC Spartak Polička – HC Kohouti Česká Třebová 4:3 SN (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0, 1:0)

Fakta: Branky: 8. Krajíček (Gregar, L. Boháček), 35. Szilva (Škarýd), 57. Krajíček (L. Boháček), rozhodující nájezd Szilva – 12. Fúzik (Jindřich, Papadopulos), 53. Jindřich (Poul), 55. Pelán (Dítě). Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Teplý. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 385.

Polička: Opršal – Vítek, Vápeník, Musil, J. Hejtmánek, Štěrba, L. Hejtmánek – L. Boháček, Gregar, Krajíček, Szilva, Švejda, Škarýd, J. Boháček, Zobač, Jindra.

Výkon Spartaku byl proti sobotnímu pokaženému vystoupení v Pardubicích k nepoznání. Domácí hráli bojovně a důrazně, velmi dobře se pohybovali a těmito zbraněmi čelili silnému soupeři, který naproti tomu působil o něco lépe na puku.

Skóre utkání otevřel v 8. minutě po pěkné souhře Krajíček – 1:0. Kohouti odpověděli o něco později bývalým poličským hráčem Fúzikem, který zakončil svůj únik tvrdou střelou.

Slibné gólové šance se střídaly na obou stranách, brankáři Opršal a Mahdal jich ovšem řadu zlikvidovali, a to včetně těch z kategorie tutových. Zajímavá druhá třetina přinesla jediný zásah, o který se ve 33. minutě postaral v přesilové hře dorážkou zblízka Szilva – 2:1.

Tento náskok Spartak v poslední části dlouho držel, poté ale přišla černá dvouminutovka. V 53. minutě Jindřich vyrovnal na 2:2 a v čase 54:47 poslal Kohouty do vedení Pelán.

V této kritické situaci se však domácí dočkali pomoci od soupeře, a to díky jeho nedisciplinova­nosti. V přesilovce pět na tři zakombinovali L. Boháček s Krajíčkem a jeho dělovka nasměrovala hru do prodloužení.

To se odehrálo v duchu opatrnosti, takže o majiteli druhého bodu rozhodly nájezdy. Poličští exekutoři (Gregar + Szilva) potvrdili svoje střelecké kvality, zatímco Opršal vychytal Hemského s Fúzikem a bylo hotovo.

„Byl to výborný zápas. Perfektně jsme dodrželi stanovenou taktiku a přineslo to ovoce. Dva body bereme všemi deseti. Chválím celý tým a děkuji i divákům za výbornou atmosféru," hodnotil kouč Dušan Vápeník.

Úspěšně zvládnuté nájezdy se nakonec mohou ukázat jako klíčový zisk v boji o osmičku. „Věřil jsem, že se nám podaří vyhrát. Máme šikovné střelce a gólman Opršal je na nájezdy excelentní," uvedl Vápeník.