V neděli vrátili soupeřům z Lanškrouna i s úroky porážku z prvního vzájemného zápasu a vítězství je vyneslo na první místo v tabulce. V rozletu je však nyní přibrzdí přestávka, hrají až ve středu 1. prosince.

Lanškroun – Polička 3:6

Hosté nevstoupili do zápasu šťastně. Záhy šli do tří a po střele Patsche prohrávali. Na vyrovnání se čekalo do 9. minuty, kdy se hned po návratu z trestné lavice prosadil Boháček. Poličští zlepšili bruslení a kombinaci, ve 12. minutě se v přesilovce ujala spolupráce Vápeníkových a Vratislav zakončil do „prázdné“ – 1:2.

Vstup do druhé části znovu vyšel lépe domácím a Kocián potrestal minelu soupeře ve středním pásmu. To ale hosty zdravě naštvalo a další fáze patřila jim. Ve 24. minutě vrátil vedení na jejich stranu V. Vápeník (2:3) a o něco později Boháček tečoval Veselého ránu. Lanškroun si nechtěl nechat protivníka utéci a ve 33. minutě snížil Piterka na 3:4.

Šanci na vyrovnání dostali domácí následně v přesilovce, ale ta pro ně skončila pohromou. Sami namazali D. Vápeníkovi, ten se nenechal pobízet a propálil brankáře – 3:5.

V závěrečné třetině nejprve Češku vychytal brankář a naděje Lanškrouna tak pořád žila. Jenže Spartak utáhl šrouby v defenzivě, vyvaroval se už dalších chyb a soupeře téměř k ničemu nepustil. Ubránil se i v oslabení ve třech a tím vzal domácím definitivně elán. V 54. minutě vypálil od modré Veselý a jeho dělovku zastavila až síť – 3:6. Závěr si hosté pohlídali, nikam se už nehnali a připsali si cenné vítězství.

Fakta – branky: Patsch, Kocián, Piterka – Boháček 2, V. Vápeník 2, Veselý, D. Vápeník. Rozhodčí: Kratochvíl – Veselý, Kis. Vyloučení: 9:10. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 285. Třetiny: 1:2, 2:3, 0:1.

HC Spartak Polička: Pešout – M. Mach, Češka, Veselý, Fric – D. Vápeník, V. Vápeník, Krajíček, Boháček, Švejda, Jindra, Soukal, Šedý, Hejtmánek.

Miloš Grubhoffer, trenér: Bylo to velice bojovné utkání hrané „nahoru – dolů“, které se divákům muselo líbit. Více se v něm útočilo, než bránilo. Myslím, že jsme tři body získali zaslouženě. Domácí mají velice dobrý tým, měli svoje šance, ale my jsme zvládli klíčové okamžiky během zápasu. Jedním z nich byl pátý gól při našem oslabení, dalším ubráněná přesilovka soupeře pět na tři ve třetí třetině. Celý tým zaslouží uznání za bojovnost. Velmi nám pomohli i diváci, kteří přijeli ve velkém počtu a povzbudili nás. Věřím, že nám delší přestávka neuškodí. Zaměříme se na trénink, protože máme pořad co zlepšovat.