Na domácím ledě si díky povedené prostřední třetině poradil s přímým konkurentem z Hlinska a z nejlepší osmičky už ho nikdo nemůže vystrnadit. Hattrickem se pod výsledek podepsal útočník Martin Gregar, který ke svým třem gólům přidal navíc ještě jednu asistenci. Soupeř ke konci dotahoval, ale jeho úsilí se ukázalo být marné.

HC Spartak Polička – HC Hlinsko 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Fakta: Branky: 11. Škarýd (Gregar), 21. Krajíček (Vápeník), 22. Gregar (trestné střílení), 23. Gregar (L. Boháček), 59. Gregar – 5. Hron (Bláha), 35. Kavalír (Štěpánek), 57. Bláha (Havelka). Rozhodčí: Kejř – Souček, Málek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 310.

Polička: Opršal – Musil, Vápeník, Jícha, J. Hejtmánek, L. Hejtmánek – L. Boháček, Gregar, Krajíček, Szilva, Švejda, Škarýd, J. Boháček, Zobač, Jindra.

Utkání se zpočátku nevyvíjelo podle poličských představ. Úvodní třetina vůbec neodpovídala představám. „Byli jsme těžkopádní, zbytečně ztráceli puky. Byla znát nervozita, projevila se i únava. Zachránil nás gólman Opršal, který chytil čtyři sólové nájezdy a další šance," uvedl trenér Dušan Vápeník.

Jeho svěřenci však přesto v této části vytěžili z minima maximum, když na vedoucí trefu hlineckého Hrona odpověděl ve vlastním oslabení Škarýd – 1:1.

Do druhé části vletěla na kluziště po domluvě v kabině úplně jiná Polička. Domácí v průběhu dvou minut prakticky rozhodli zápas. Nejprve skóroval Krajíček, poté proměnil Gregar bez problémů nařízené trestné střílení a bezprostředně po rozehrání projel stejný hráč hostující defenzivou a zavěsil na 4:1!

Hosté se z tohoto úderu těžce sbírali, ale ve 35. minutě je vrátil do utkání zblízka Kavalír. Gólovek bylo na obou stranách dost, ale jak Opršal, tak střídající Gregor se překonávali. Platilo to i ve třetí třetině, v níž domácí bránili náskok zuby nehty, ale čtyři minuty před koncem přece jenom inkasovali z Bláhovy hokejky na 4:3. To ale bylo ze strany Hlinska vše, při jeho power play dal razítko na výsledek znovu Gregar.

„Postup do play off byl náš sen a jsem moc rád, že jsme ho dokázali splnit. S tím jsem velmi spokojen," zdůraznil poličský kouč. „Nebyl to od nás optimální výkon, zejména v první třetině, ale nakonec jsme to zvládli. Hodně nám chyběl Vítek, jeho absence byla v obraně citelná. Poděkování patří hráčům i fanouškům, kteří vytvořili opět skvělou kulisu," řekl Vápeník, jehož tým bude nyní s napětím čekat, koho vyfasuje do čtvrtfinálové série. Sám to může ovlivnit svými výkony v posledních kolech, kdy narazí na okresní rivaly a na Skuteč.

„Měli bychom tady snad jen jedno přání, a to, abychom se pokud možno vyhnuli Světlé," přemítá Vápeník o play off.

Nedělní program krajské hokejové ligy

Po neúplných devatenácti kolech je jasno o sedmi postupujících do play off (Chrudim, Světlá nad Sázavou, Moravská Třebová, Choceň, Česká Třebová, Litomyšl, Polička). O osmém účastníkovi se v závěrečných třech kolech rozhodne „na dálku" mezi Hlinskem a Chotěboří. Žádný z týmů však zatím nemá jisté svoje konečné umístění a tím pádem ani pozici, z jaké vstoupí do prvního kola vyřazovacích bojů. A to může být velice důležité, neboť týmů, které myslí minimálně na semifinále, je v letošní sezoně více, než bývalo zvykem v předešlých sezonách. Pořád je tak o co hrát.

HC Slovan Moravská Třebová (3. místo, 39 bodů) – HC Spartak Polička (7. místo, 33 bodů). Minulý výsledek: 2:5. Rozhodčí: Najman – Kolář, Huryta. Neděle 17.00. V regi­onálním derby by Slovan rád oplatit Spartaku překvapivou porážku, kterou utrpěl v listopadu po slabém výkonu na jeho ledě. Poličští, z nichž by měl spadnout jakýkoli tlak, se naopak budou snažit divákům v Rehau aréně dokázat, že tento výsledek nebyl náhodný.

HC Litomyšl (6. místo, 33 bodů) – HC Chrudim (1. místo, 47 bodů). Minulý výsledek: 1:4. Rozhodčí: Čížek – Schaffer, Zemánek. Neděle 17.00. Vedoucí celek krajské ligy přijede do Litomyšle v době, když domácí marně hledají formu z konce roku. Jednou ji však nají musí a proč ne právě teď… (rh)