Před svým vynikajícím publikem přehráli ve druhém finále krajského přeboru Skuteč a zůstali ve hře o prvenství. Vše se tudíž rozhodne až v neděli.

Polička – Skuteč 6:2

Po dvě třetiny to byla bitva typická pro play off, nervózní a s řadou osobních soubojů. Po půlminutce překvapil nekoncentrovanou obranu soupeře Kubát, jenže rychle získaný náskok vzal brzy za své, když se z několikáté dorážky prosadil Souček. Obrat dokonal v 17. minutě v přesilovce Andrejs, ale Spartak dokázal reagovat také v početní převaze, skóroval D. Vápeník.

Prostřední část nabídla méně šancí a více střetů. Domácí ustáli mimo jiné dvě minuty ve třech, jinak se znovu ukazovali gólmani – Mach i Kukla předvedli řadu velmi dobrých zákroků. Hra v těchto fázích připomínala klid před bouří.

Ta se skutečně strhla v poslední dvacetiminutovce, a to před Kuklou. Ve 44. minutě pohotově dorážel D. Vápeník, za chvilku si v přesilovce našel střeleckou parketu Drobný a jeho pumelice po ledě byla rozhodující – 4:2. Poličští se pak uklidnili, soupeře, který se ke konci uplatnil jen zbytečnými fauly, nepustili k ničemu a navíc výhru ještě vylepšili. Ve 49. minutě ujel po křídle V. Vápeník a nerozpakoval se s ostrou ránou (5:2). Pár vteřin před koncem ještě D. Vápeník tečoval Machovu příhru od modré čáry na 6:2.

Fakta – branky: 1. M. Kubát (Švejda, Drobný), 19. D. Vápeník (Valenta), 44. V. Vápeník (Valenta), 48. Drobný (D. Vápeník), 49. V. Vápeník (M. Kubát), 60. D. Vápeník (Mach) – 4. Souček, 17. Andrejs. Rozhodčí: Najman (Vysoké Mýto) – Kobr, Švec. Vyloučení: 7:13, navíc Jankovský (S) OK. Využití: 3:1. Diváci: 550. Třetiny: 2:2, 0:0, 4:0. Stav série: 1:1.

Třetí a rozhodující utkání se hraje v neděli 8. března od 18.00 ve Skutči.

Spartak Polička: V. Mach – Drobný, Husák, Češka, Veselý, M. Mach – D. Vápeník, V. Vápeník, Valenta, Boháč, Boháček, Havlíček, Švejda, Šedý, Vašátko, Kubát, Grubhoffer.

Miloš Grubhoffer, trenér Poličky: Hráčům mohu jen poděkovat. Ať to dopadne ve Skutči jakkoli, doma jsme nechtěli v žádném případě prohrát. Jako klíčové momenty vidím ubráněné dvouminutové oslabení ve třech a pak gól Drobného na 4:2. Od té chvíle z kluků spadla veškerá nervozita a byl to úplně jiný mančaft. Pokud v neděli zopakujeme tak zodpovědný přístup jako v tomto utkání, věřím, že máme dobrou šanci na vítězství. Myslím si, že psychická výhoda by teď mohla být na naší straně. Diváci v Poličce vytvořili skvělou kulisu, doufám, že nás pojedou povzbudit i do Skutče.

Oddíl vypraví autobus, jenž odjíždí v 17 hodin od Plusu.