Tak tohle se nečekalo. Litomyšlští hokejisté měli za sebou v krajské lize úspěšnou sérii zápasů na kluzištích soupeřů, ale v derby v Poličce propadli a domácí se dočkali premiérové výhry za tři body v této sezoně. Bylo to plně po zásluze.

HC Spartak Polička – HC Litomyšl 7:2 (3:0, 3:1, 1:1)

Branky: 11. Gregar (Vápeník), 19. Pazourek (Gregar), 20. Pazourek, 26. Szilva (Pazourek), 29. J. Hejtmánek (Zobač, Peňáz), 34. Gregar, 55. L. Boháček (Bednář, Havlíček) – 37. Šeda (Pilavka, Budina), 43. Ondráček (Šeda). Rozhodčí: Kukeně – Souček, Nedvěd. Vyloučení: 12:11, navíc M. Švec OK, Skoumal (oba LIT) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 295.

Spartak se sešel v plné síle a na jeho výkonu to bylo znát. Od začátku se do boje pustil s velkým odhodláním a svojí aktivitou soupeře zaskočil. V 11. minutě si mezi kruhy sjel Gregar a trefil se přesně do horního růžku – 1:0. O zvýšení se postaral Pazourek v přesilovce, když zachytil pokus o vyhození a pohotově vypálil. Klíčový okamžik duelu se odehrál v závěru úvodní části, když hosté hráli v početní výhodě, jenže tak špatně, že si nechali dát sekundu před sirénou (!) od Pazourka třetí gól.

V nástupu do prostřední třetiny měli Litomyšlští k dispozici další dvě přesilovky, ale s nulovým efektem. Jakmile byli domácí v plném počtu, tak udeřili nejprve po pohledné kombinaci Szilvou a následně i J. Hejtmánkem, který ukázal soupeři, jak si počínat v přesilové hře – 5:0. V defenzivě hostů to povážlivě haprovalo, čehož využil ještě Gregar a půltucet byl na Kalouska dost, do klece šel Zahálka. Potom se Šedovi sice povedlo po rychlém výpadu snížit na 6:1, nicméně to už bylo jasné, že o zápase je rozhodnuto.

To se v závěrečné třetině potvrdilo. Na každé straně padlo ještě po jednom gólu a domácí si kontrolovali výsledek. Jinak se v této části převážně vylučovalo, nechybělo ani pár potyček, nic z toho ale Spartaku a jeho spokojeným fanouškům už nemohlo sebrat radost z vítězství. „Konečně jsme se sešli v kompletním složení. Podržel nás gólman Opršál a hlavně jsme měli štěstí v proměňování šancí. Věřím, že pokud budeme hrát v takové sestavě, není pro nás postup do play off ztracený," řekl trenér vítězů Martin Kubát.

Polička: Opršal – Cik, Vápeník, Vítek, Musil, J. Hejtmánek, J. Dvořák – Gregar, Szilva, Pazourek, L. Boháček, Bednář, Krajíček, Jindra, Peňáz, Zobač, J. Boháček, Havlíček. Litomyšl: Kalousek (34. Zahálka) – Ondráček, Lustyk, Krutina, Čejka, Starý, Skalník – Pilavka, Jankovský, Budina, Skoumal, Zavřel, O. Dvořák, Šeda, M. Švec, Š. Švec, Vomočil.

HC Ledeč nad Sázavou – HC Slovan Moravská Třebová 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 55. Zadražil (Brýdl, Štěrba) – 7. Faltus (Aulehla, Rosendorf), 12. Faltus (Aulehla), 39. Čikl (Faltus, Aulehla), 60. Prokop (Kutmon). Rozhodčí: Hájek – Kleprlík, Teplý. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 65.

Sotva průměrný výkon stačil Slovanu na „povinné" body z ledu posledního celku krajské ligy. Nakročil k nim v první třetině, když se dvakrát střelecky prosadil Faltus. Novic v brankovišti Slovanu Vlach kapituloval jedinkrát, a to pět minut před koncem, kdy domácí snižovali na 1:3, ale razítko na výsledek dal v samotném závěru využitím přesilové hry Prokop.

Moravská Třebová: Vlach – Rosendorf, Kršňák, Kutmon, Havlík – Čikl, Prokop, Kobza, Faltus, Muselík, Aulehla, Peška.

Další výsledky KL Pardubicka:

Česká Třebová – Chotěboř 2:4 (1:0, 0:2, 1:2). Branky: Zadina, Schejbal – Eis 2, Petržílek, Dvořák. Rozhodčí: Prchal – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 329.

Choceň – Hlinsko 4:5 (3:0, 1:2, 0:3). Branky: Král, T. Prachař, Křečan, Krejza – Bláha 2, Zídek, Plachý, Dítě. Rozhodčí: Barek – Potůček, Kolář. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. Oslabení: 1:0. Diváci: 444.

Chrudim – Světlá nad Sázavou 4:5 (1:2, 1:2, 2:1). Branky: Dobiáš 2, Urban, Turčáni – Blažek, P. Včela, Křišťan, Doležal, O. Včela. Rozhodčí: Doležal – Málek, Souček. Vyloučení: 4:6, navíc Brožek (CR) 10 OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 93.

Pořadí:

1. Česká Třebová (24), 2. Moravská Třebová (24), 3. Chrudim (23), 4. Hlinsko (21), 5. Litomyšl (18), 6. Chotěboř (18), 7. Světlá nad Sázavou (15), 8. Choceň (12), 9. Polička (7), 10. Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

12. kolo, sobota 14. listopadu, 16.15: Litomyšl – Chrudim. Neděle 15. listopadu, 17.00: Chotěboř – Polička, Světlá nad Sázavou – Choceň, Hlinsko – Ledeč nad Sázavou, Moravská Třebová – Česká Třebová.