Asi by však byli raději, kdyby se na stadion nedostali, neboť se domů vraceli s porážkou. Spartak se vrátil do čela tabulky.

Polička – Semechnice 7:3

Domácí se do protivníka sice pustili zostra, ale na skóre se to neprojevilo. Do vedení šli naopak hosté, když Brandejsova střela propadla za Šauerova záda. O vyrovnání se postaral Kubát po spolupráci s V. Vápeníkem, ale nic dalšího Spartak v první části nestihl.

Ve druhé třetině domácí našli na důrazné pojetí Semechnice účinný recept. Ve 26. minutě jim vrátil vedení v přesilovce Boháček. Za půl minuty zvyšoval po akci s Radiměřským a Šedým Vašátko na 3:1 a hráči Poličky se uklidnili.

V polovině utkání zakončil přesně i V. Vápeník (4:1). Poté našel Švejda juniora Hejtmánka, ten si sjel mezi kruhy a dal na 5:1. Při tom všem útočení domácí dvakrát zapomněli na Hejzlara, jenž jim opakovaně ujel a korigoval, mezi jeho dva vydařené rychlé protiútoky se ovšem vešel se svým příspěvkem i Jindra, který se prosadil individuálním průnikem.

Poslední třetina se dohrávala plně v režii Poličky. Výsledek pečetil v 51. minutě Kubát po spolupráci s Vašátkem.

Fakta – branky: Kubát 2, Boháček, Vašátko, V. Vápeník, Hejtmánek, Jindra – Hejzlar 2, Brandejs. Rozhodčí: Parýzek – Říha, Kukeně. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 280. Třetiny: 1:1, 5:2, 1:0.

HC Spartak Polička: Šauer – Češka, Veselý, Fric, Hejtmánek – D. Vápeník, V. Vápeník, Krajíček, Boháček, Švejda, Jindra, Radiměřský, Vašátko, Šedý, Soukal, Kubát.

Miloš Grubhoffer, trenér: Po zápasové pauze jsme navázali na předešlé kvalitní výkony. Klíčová byla druhá třetina, v níž jsme zlepšili bruslení, rychleji kombinovali a to byla účinná zbraň na soupeře, který hrál místy až nadměrně tvrdě. Začalo nám to padat a hru jsme měli až do konce pod kontrolou. Třetí třetinu jsme odehráli zodpovědně zezadu a zaslouženě vyhráli. Jsem rád, že se nikdo nezranil. Domácí zápas jsme zvládli a splnili tak úkol. Na ledě tohoto soupeře to bude určitě daleko složitější. Znovu chci pochválit naše příznivce, dokonce máme už i fanklub a díky němu vládne na stadionu skvělá atmosféra.