HC Kohouti Česká Třebová – HC Spartak Polička 4:8 (1:2, 1:4, 2:2)

Fakta: Branky: 4. Lesák (Janda), 31. Jindřich (Fúzik, Poul), 51. Zadina (Janda), 57. Fúzik (Jindřich) – 11. Švejda (Havlíček, Boháček), 16. Gregar (Szilva), 28. Boháček (Havlíček), 31. Jan (Szilva), 33. Švejda (Jan), 38. Gregar, 46. Szilva (Jícha, Gregar), 50. Šedý (Jindra, J. Hejtmánek). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 7:4. Využití: 1:2. V oslabení: 1:2. Diváci: 514.

Polička: Vašátko – Jícha, Vítek, Jan, V. Vápeník, L. Hejtmánek, J. Hejtmánek – Škarýd, Gregar, Szilva, Boháček, Švejda, Havlíček, Zobač, Jindra, Šedý.

Domácí se sice ujali vedení hned ve 4. minutě Lesákem, ale pak se Poličští na ledě rozkoukali a začaly se dít věci. Ještě v první třetině otočili vývoj, ve druhé pokračovali ve skvělém výkonu a skóre narůstalo v jejich prospěch. Když se ve 38. minutě trefil výborně hrající Gregar, zasvítilo na ukazateli 2:6 a bylo jasné, že se rodí senzace. Spartak přidal v závěrečné části ještě dvě přesné trefy a kosmetická korekce ze strany Kohoutů nezměnila nic na radosti hostujících hokejistů.

„Síla soupeře je zřejmá a i po tomto zápase pro mě je jedním z favoritů krajské ligy. My jsme ale předvedli výtečný bojovný výkon, hráli jsme srdcem a nechali na ledě všechno. Měli jsme dobrý pohyb, účinně jsme napadali, zabezpečili jsme střední pásmo, zachytávali soupeřovy přihrávky a nutili ho k nahazování puků," pochválil svůj tým trenér Dušan Vápeník. Důležitá byla podle jeho slov i produktivita, která Spartaku v minulých kolech scházela. Znovu se vytáhl Gregar, který sice o den dříve odehrál celé druholigové utkání v dresu Žďáru, ale na jeho hře to nebylo vidět. „Byli jsme kompletní v obraně a to se také projevilo. Famózně navíc zachytal mladík Vašátko. Zápas se nám povedl, ale zůstáváme na zemi, teď nás čekají tři velmi důležitá utkání," vyhlíží kouč Vápeník další souboje.

HC Litomyšl – HC Ledeč nad Sázavou 4:5 (1:1, 3:3, 0:1)

Fakta: Branky: 6. Dvořák (Lustyk, Dospěl), 25. Dospěl (Koudelka), 30. Hynek (Š. Švec, Koudelka), 36. Dvořák (Drobný, Koudelka) – 18. Havel, 32. Zadražil (Brýdl, Štěrba), 37. Křesťan (Tecl), 39. Tecl (Křesťan), 54. Křesťan (Tecl). Rozhodčí: Sedlák – Kalus, Motálek. Vyloučení: 3:8. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 250.

Litomyšl: Kalousek – Krutina, Kosejk, Vacek, Lustyk, Skalník, Ondráček – Dospěl, M. Švec, Dvořák, Koudelka, Jankovský, Drobný, Ropek, Pavlák, Hynek, Š. Švec.

Domácí přistoupili v zápase proti zdánlivému outsiderovi velmi lehkovážně k plnění defenzivních úkolů. Což se ukázalo jako výrazný problém, neboť soupeř nebyl vůbec špatný a jeho šikovní útočníci často a nebezpečně hrozili. Když navíc dostali od protihráče „namazáno" tak, jako v 18. minutě do sóla Havel, který srovnával na 1:1, neměli potíže udržet s Litomyšlí krok. Ve druhé části sice domácí dvakrát odskočili na rozdíl dvou branek (3:1 a 4:2), jenže zbytečnými chybami znovu nabídli soupeři, aby se dotáhl. Ten toho využil a ve 39. minutě Tecl při vlastním oslabení vyrovnal na 4:4.

Závěrečná třetina tak byla najednou opět otevřená a bojovní hosté vycítili naději. Litomyšlští sice měli několik slušných šancí, ale soustavný tlak si nedokázali vynutit. V 54. minutě tak přišlo to, co viselo ve vzruchu, a osamocený Křesťan nasměroval vítězství k Sázavě – 4:5. Poslední možnost, jak nemilé překvapení odvrátit, dostali domácí v přesilové hře, jenomže ji odehráli stejně jako celé střetnutí nevýrazně a hokejisté z Ledče si nečekaný výsledek nenechali sebrat.