Po vítězství Poličky 4:3 v prodloužení v úvodním finálovém duelu se série přestěhovala na choceňský led. Hosté nakročili k úspěchu tím, že se v úvodní třetině ujali vedení, potom se však strhla přestřelka a v ní tahali za delší konec choceňští hokejisté. Ti vyhráli 7:5 a vynutili si třetí zápas. Branky za Poličku vsítili O. Tobiáš (2 x), Martinů (2 x) a Koudelka, sestava: Lidmila – Hnát, Charvát, Nunvář, Švanda – Holec, Jílek, Koudelka, Krejčí, Martinů, Šerejch, Šutera, Boštík, Tobiáš.

Krátce před nedělním polednem tedy oba rivalové sklonili proti sobě hokejky potřetí a naposledy. Šedesát minut mělo o majiteli krajského dorosteneckého poháru s konečnou platností rozhodnout, ale ukázalo se, že tento časový interval byl málo na to, aby rozseknul tohle mimořádné hokejové drama.

Bezmála dvě stovky diváků sledovaly napínavou partii, do níž lépe vstoupili domácí a ve 12. minutě otevřeli skóre Šuterou. Jenže Choceň přivezla do Poličky hrozivou útočnou zbraň jménem Adam Kobr a právě tento útočník začal řádit. Ještě v první třetině vyrovnal a dalšími dvěma zásahy v prostřední dvacetiminutovce postavil domácí hráče před náročný úkol.

Ti se v závěrečné třetině ze všech sil snažili o zvrat, hnali se dopředu, ale přes pevnou defenzivu Chocně se nemohli dostat k pořádnému ohrožení soupeřovy svatyně. Až do 57. minuty bylo všechno poličské úsilí marné, poté se však po špatné rozehrávce hostů dostal k puku kapitán Martinů a vykřesal naději – 2:3. Než se Choceňští vzpamatovali, projel jejich zkoprnělou obranou Tobiáš a jen pár sekund po kontaktním zásahu se postaral o vyrovnání!

Hra tedy musela pokračovat do prodloužení, ale v něm byla svázaná opatrností a tak museli vzít osud celé sezony na svoje bedra exekutoři samostatných nájezdů. A ti poznali, co to znamená zodpovědnost. Z prvních tří nájezdů na každé straně se neujal ani jeden a gólmani Lidmila a Kaizrlík čněli na střelci. Ve čtvrté sérii se nejprve rozjel poličský Tobiáš a nepřekonal brankáře, po něm se hrdina zápasu Kobr trefil přesně mezi Lidmilovy betony a bylo jasno. Znovu po roce Choceň ve finále dorostenecké krajské ligy vyzrála na Poličku. Sestava druhého týmu soutěže ve třetím utkání finále: Lidmila – Hnát, Charvát, Nunvář, Švanda – Holec, Jílek, Koudelka, Krejčí, Martinů, Šerejch, Šutera, Boštík, Tobiáš.

Poličský Spartak se krajského titulu přece jen dočkal, a to v kategorii starších žáků. Tamní mladíci si výborně počínali ve finálové skupině krajské ligy, vyhráli v ní deset utkání a z Pardubického kraje jsou v tabulce nejlepší. Jeden zápas, který v této soutěži ještě zbývá dohrát, na tom nemůže nic změnit. Zahanbit se nenechali ani poličští mladší žáci, když i oni potvrdili vysokou úroveň práce s mládeží v tomto klubu. Třetí pozice ve finálové skupině a druhá v rámci Pardubického kraje, to jsou výsledky „jako hrom" a zasluhují si velké uznání.

KRAJSKÁ LIGA JUNIOŘI

O 3. místo – 1. zápas: HC Chotěboř – HC Spartak Polička 7:3 (konečný stav série na body: 4:0).

Konečné pořadí KL juniorů: 1. HC Slovan Moravská Třebová, 2. TJ Lanškroun, 3. HC Chotěboř, 4. HC Spartak Polička, 5. HC Spartak Choceň, 6. HC Litomyšl.

KRAJSKÁ LIGA DOROST

Finále – 2. zápas: HC Spartak Choceň – HC Spartak Polička 7:5 (stav série: 1:1). 3. zápas: HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 3:4 SN (konečný stav série: 1:2). 0 3. místo – 1. zápas: HC Chotěboř – HC Skuteč 5:7 (konečný stav série na body: 1:3).

Konečné pořadí KL dorostu: 1. HC Spartak Choceň, 2. HC Spartak Polička, 3. HC Skuteč, 4. HC Chotěboř, 5. TJ Lanškroun, 6. HC Lední medvědi Pelhřimov, 7. HC Slovan Moravská Třebová, 8. HC Hlinsko, 9. HC Litomyšl, 10. HC Světlá nad Sázavou.