Ve finále na ně čeká Hlinsko, první zápas uvidí Polička v neděli 9. března.

HC Skuteč – HC Spartak Polička 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Branky: 43. Kusý – 32. Szilva (Škarýd), 33. Fúzik. Rozhodčí: Hájek – Budinský, Teplý. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 204. Konečný stav série: 0:2, postupuje Polička.

Skuteč: A. Herynek – Štursa, Škop, Vágner, Brdička, Netolický – Kusý, Hladík, Havel, Pešek, Klusoň, Komárek, Tomin, Ligr, Pražan, J. Herynek, Kunc. Polička: Vašátko – Cik, Bělohlávek, Grubhoffer, Pospíšil, Hejtmánek, Máša – Szilva, Fúzik, Škarýd, Vápeník, Šedý, Krajíček, V. Tobiáš, Vacek, Havlíček, J. Tobiáš.

Skuteč se na druhé semifinále sešla snad poprvé v sezoně v nejsilnějším složení a bylo to znát. Zejména v úvodní třetině dominovala díky dobrému bruslení, vytvořila si i více gólových šancí, jenže narazila na výborně chytajícího Vašátka. Poličský junior dostal přednost před zkušeným Šauerem a podržel tým těžkými zákroky.

Spartak zlepšil svůj projev v polovině střetnutí, během minuty proměnili svoje příležitosti Szilva s Fúzikem a cesta do finále se zdála být volná. Tím spíše, že závěr druhé třetiny hosté ovládli, ke své škodě ovšem spálili tři samostatné úniky.

Mohlo být rozhodnuto, místo toho se ve 43. minutě trefil z mezikruží do šibenice Kusý a Poličští znovu museli napnout všechny síly. Tentokrát si ale počínali takticky, hráli dobře zezadu a přestože si soupeř několik možností vypracoval, tak uhájili postupové vítězství.

„Myslím, že jsme postoupili zaslouženě, ale musím ocenit i mužstvo Skutče. Svými výkony nás překvapilo a hodně potrápilo, takže to nebyl vůbec jednoduchý dvojzápas. Druhé utkání bylo velice těžké, cením si, že jsme ho úspěšně zvládli," řekl trenér Poličky Dušan Vápeník.

Polička splnila svůj cíl a dostala se do finále Poháru Vladimíra Martince proti Hlinsku. Hraje se na dva vítězné zápasy a Spartak bude mít v prvním a případném třetím měření sil výhodu domácího ledu. „Hlinsko spláchlo ve dvou zápasech Lanškroun a vidím ho jako favorita série. My ale uděláme všechno pro to, abychom pohár získali," slibuje kouč Vápeník.