Ve čtvrteční dohrávce krajské hokejové ligy potvrdili hokejisté Spartaku nárůst výkonnosti. Poprvé v sezoně se jim podařilo zvítězit na ledě soupeře, když Lanškrounu odvedli i s úroky porážku s říjnového prvního vzájemného střetnutí a v průběžné tabulce soutěže se k němu přiblížili na rozdíl jediného bodu.

TJ Orli Lanškroun – HC Spartak Polička 2:5 (2:3, 0:1, 0:1). Branky: 9. Minář, 13. Bednář – 10. V. Vápeník, 15. D. Vápeník, 20. Krajíček, 31. Pospíšil, 60. Kubát. Rozhodčí: Čížek – Ježek, Potůček. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 280.

Polička: Rauer – Hejtmánek, Fric, Mahel, Máša, Grubhoffer, Češka – Šedý, D. Vápeník, V. Vápeník, Krajíček, Jindra, Boháček, Kubát, Soukal, Pospíšil.

Utkání se hrálo ve svižném tempu a na branky se nečekalo dlouho. Tu první vsítil v 9. minutě domácí Minář, avšak o rychlé vyrovnání na 1:1 se po kombinaci s Pospíšilem postaral uzdravený V. Vápeník. Ve 12. minutě se před Rauerem prosadil Bednář, ale Spartak znovu přispěchal s odpovědí. Při oslabení tečoval Grubhofferovu bombu od modré chytře D. Vápeník. A ještě před sirénou šla Polička do vedení poté, co si v přesilové hře našel střeleckou parketu Krajíček.

Prostřední část byla z obou stran poněkud divoká. Soupeři si s obranou hlavu nelámali, přečíslení střídalo přečíslení a gólmani měli plné ruce práce. Udeřilo však pouze jednou, když Kubát ideálně našel Pospíšila – 2:4. Kubát mohl i zvýšit, ale trestné střílení není v této sezoně silnou zbraní Spartaku a znovu se to potvrdilo, když ze vzájemného souboje ve 35. minutě vyšel vítězně brankář Nimmerrichter.

V poslední třetině se domácí snažili o zvrat, ale Poličští zkvalitnili defenzivní práci a co přes obranu prošlo, pochytal bezchybný Rauer. V závěru to Lanškroun vyzkoušel bez gólmana, ale jeho power play si hosté perfektně pohlídali. A nejen to, těsně před koncem se kotouče chopil Kubát a střelou do opuštěné branky pečetil zasloužený výsledek na 2:5.

„Se třemi body jsme velice spokojeni, ale zůstáváme pevně na zemi, protože nás čekají další kvalitní soupeři. Pro nás byla nejhorší druhá třetina, ve které jsme hráli jako smyslů zbavení dopředu a nemohl jsem hráče vůbec udržet. Ale ve třetí části jsme bránili daleko zodpovědněji a zápas dotáhli do úspěšného konce. Toto vítězství věnujeme bývalému dlouholetému předsedovi poličského hokejového oddílu Adolfu Rückerovi, který v minulých dnech zemřel. V neděli před derby s Litomyšlí uctíme jeho památku minutou ticha,“ řekl trenér HC Spartak Miloš Grubhoffer.

V neděli na derby

Krajská hokejová liga pokračuje dalším kolem v neděli 27. listopadu a fanoušci se mohou těšit na další okresní derby. Odehraje se na zimním stadionu v Poličce, kam zavítá celek Litomyšle. Papírové předpoklady i tabulkové pozice hovoří jasně ve prospěch hostujících hráčů, ovšem poslední výsledky obou rivalů naznačují, že by zápas mohl být přece jenom vyrovnanější než první vzájemné měření sil, v němž Polička fasovala „desítku“. Zápas začíná v 17 hodin. O půl hodiny později vyjede Slovan Moravská Třebová na pardubické kluziště, aby poměřil svoje síly s domácí Závodní hokejovou.