Lanškroun – Polička 5:4

Zápas zahájily využité přesilovky – už ve 3. minutě otevřel skóre Pilavka, za chvíli odpověděl po přesné Husákově nahrávce D. Vápeník – 1:1. Závěr první třetiny ovšem hosté nezvládli, už se viděli v kabině a zapomněli na důrazného Kilčického. Naopak vstup do prostřední části patřil Spartaku, autorem vyrovnávací branky byl V. Vápeník. Hokejové kyvadlo se pak naklonilo na poličskou stranu poté, co samostatný průnik zakončil D. Vápeník – 2:3.

Ani toto skóre ale nemělo dlouhého trvání, což ve 29. minutě zařídil Kotoulek. Do poslední třetiny šly oba celky ze stejné startovní čáry. Domácí posunul blíže k vítězství ve 44. minutě Güttler, ale trvalo pouze dvacet sekund a Boháček znovu srovnal.

Boj vrcholil v samotném závěru a osudné chyby se dopustili Poličští. V poslední minutě se až příliš vysunuli dopředu, nepohlídali si rychlý protiútok Lanškrouna, na jeho konci stál Štěpař a rozhodl o výsledku – 5:4.

Na další nápor už Spartaku nezbyl čas. Utkání bylo po většinu času vyrovnané, remíza by odpovídala poměru sil, ale zcela zbytečné zaváhání postavilo hosty do těžké situace.

Fakta – branky: 3. Pilavka, 20. Kilčický, 29. Kotoulek, 44. Güttler, 60. Štěpař – 7. a 24. D. Vápeník, 21. Vr. Vápeník, 44. Boháček. Spartak Polička: V. Mach – Veselý, Vaňák, Češka, M. Mach – Boháček, D. Vápeník, Husák, Havlíček, Grubhoffer, V. Vápeník, Boháček, Švejda, Krajíček, Radiměřský.