Hokejisté Spartaku předehrávali ve středu 9. prosince další utkání v rámci krajské soutěže. Zamířili na led nejslabšího účastníka soutěže s jasným cílem odvézt si tři body a napravit porážku z Lanškrouna. Povedlo se jim to vrchovatou měrou, když si před prestižní nedělní bitvou v České Třebové posílili sebevědomí.

Čestice – Polička 1:9

Hosté na soupeře vletěli a do 10. minuty měli klid. Nejprve skóroval z úniku Radiměřský, poté se poprvé v poličských barvách do střelecké listiny zapsal Musil a na 0:3 dával tečí Boháček. Ani ve druhé třetině hosté nepustili taktovku z rukou. Ve 28. minutě se trefil Havlíček a pátý kotouč do sítě gólmana Čestic poslal při oslabení Švejda.

V poslední části se nejprve domácím povedlo kosmeticky korigovat, jinak nadále dominoval Spartak. Trefili se Šedý a Mach, v poslední minutě si během třinácti sekund vyměnili roli střelce a nahrávače D. Vápeník s Havlíčkem.

Fakta – branky: J. Sajdl – Havlíček 2, Radiměřský, Boháček, M. Mach, Švejda, Šedý, D. Vápeník, Musil. Rozhodčí: Horák – David, Schejbal. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváci: 60. Třetiny: 0:3, 0:2, 1:4.

Spartak Polička: Šauer (Kvapil) – Drobný, M. Mach, Češka, Veselý, Nespěšný – Musil, D. Vápeník, Boháček, Boháč, Havlíček, Švejda, Radiměřský, Vašátko, Šedý.

Miloš Grubhoffer, trenér: V utkání jsme splnili náš hlavní úkol, tedy získat tři body. Pozitivní je rovněž to, že se nikdo nezranil, protože soupeř během zápasu dost přitvrdil. Nějaké chybičky by se samozřejmě našly, ale podstatné je vítězství. Do České Třebové pojedeme beze strachu. Věřím, že duel s podporou našich fanoušků zvládneme se ctí.