Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Spartak napochodoval do finále, zlatý gól vstřelil Ota Veselý

Polička – Hokejisté Spartaku si znovu po roce zahrají finále krajské soutěže mužů.

13.2.2010

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Série o titul začne 21. února, ale neví se, kdo bude rivalem Poličky. Utkání Lanškroun – Česká Třebová se řeší u „zeleného stolu“

V odvetě semifinále zvítězili v prodloužení na choceňském ledě a v neděli 21. února rozehrají finále. Zřejmě proti Lanškrounu, zůstane–li v platnosti kontumace jeho semifinálových utkání proti České Třebové z důvodu neoprávněného startu několika hráčů Lokomotivy.

Choceň B – Polička 5:6 (PP)

Vzpomínka na divokou přestřelku z Poličky byla ještě živá, proto oba týmy zvolily opatrný styl a v první dvacetiminutovce moc vzruchu nenabídly. Vyčkávalo se, s čím přijde ten druhý a gól nepadl.

Druhá část, ta už byla o něčem jiném. Odstartoval to Vašátko, který ve 27. minutě využil brejkovou akci s Musilem a Polička vedla. Ne dlouho, protože v polovině utkání tečoval střelu od modré Smutek a Mach neměl šanci – 1:1.

Povzbuzení domácí pokračovali v náporu a zahnali soupeře do úzkých. Pak se v rychlém sledu trefili Šafář se Šedivým a myšlenky na letošní porážky v Chocni začaly ožívat. Bleskovou kontaktní trefou je hned zaplašil Boháček po Švejdově ideální kolmici a do druhé přestávky bylo vyrovnáno, když se před brankou prosadil Vašátko – 3:3.

Nástup do třetí třetiny hosté zaspali a ve 42. minutě znovu inkasovali z hole Jetmara. A o něco později vypadala situace ještě hůře, protože Šafář dával na 5:3. Poličští šli ale ve čtvrtek velmi sebevědomě za svým cílem a dvoubrankové manko zlikvidovali i podruhé. Stáhli hru na dvě řady a v 52. minutě snižoval tečí Machovy dělovky V. Vápeník.

Spartak následně ještě vystupňoval tempo, brzy po korekci na 5:4 trefil Švejda z nájezdu tyčku. Běžela 56. minuta, hosté dostali výhodu přesilové hry a s ní si poradili excelentně – pohotový Švejda nasměroval druhé semifinále do prodloužení. Jestli byl ve zbytku základního času někdo blíže k vítězství, byli to hosté, ale D. Vápeník ani Chmel ze svých šancí puk do sítě nedostali.

Prodloužení se hrálo přesně minutu a 37 vteřin. Pak dostal kotouč na modrou čáru Veselý, připravil si jej a nevídanou dělovkou do šibenice rozpoutal poličskou euforii.

Spartak tak splnil roli vítěze základní části a po roce si zahraje ve finále. Druhý duel Česká Třebová – Lanškroun provází nevídaný skandál (Lokomotiva si na play off přivedla pět hráčů z druholigového Trutnova, podle všeho však v rozporu s řády). Krajská STK oba zápasy kontumovala a tak bude finálovým sokem Poličky pravděpodobně Lanškroun.

Fakta – branky: 34. a 45. Šafář, 31. Smutek, 36. Šedivý,42­. Jetmar – 27. a 39. Vašátko, 36. Boháček, 52. V. Vápeník, 56. Švejda, 62. Veselý. Rozhodčí: P. Rulíček – Hájek, Budinský. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 200. Třetiny: 0:0, 3:3, 2:2 – 0:1. Konečný stav série: 0:2, do finále míří Polička.

HC Spartak: V. Mach – Husák, Drobný, M. Mach, Češka, Veselý, Nespěšný – Musil, D. Vápeník, V. Vápeník, Boháč, Boháček, Švejda, Radiměřský, Vašátko, Šedý, Chmel.

Miloš Grubhoffer, trenér: Děkuji celému mužstvu za takticky vyspělý a disciplinovaný výkon, který nás přivedl k postupu. Současně musím ocenit tým Chocně, který byl velice silným soupeřem. Štěstí se nakonec přiklonilo k nám a podle mě zaslouženě, o ten jeden gól jsme byli lepší. Celá série byla pro diváky atraktivní, padalo hodně gólů, hrál se rychlý a důrazný hokej. Polička si finále zaslouží, vždyť i do Chocně přijela stovka našich fanoušků, jimž moc děkuji za podporu. Jsem smutný z toho, co se děje ve druhém semifinále. Příčina všeho je v tom, že si některé kluby tahají na play off cizí hráče, což pokládám za nefér vůči ostatním. Uvidíme tedy, kdo k nám nakonec 21. února přijede k prvnímu finále, už teď ale zvu všechny hokejové fandy.

(rh)

13.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
Poslanec Martin Kolovratník odpovídá čtenářům Deníku online.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

BOREC KOLA: Vyberte desátého podzimního krajského borce

BOREC KOLA: Vyberte desátého podzimního okresního borce

Svitavy /ANKETA/ – Přinášíme hlasování o okresního Borce kola. Vybírejte nejlepší hráče fotbalového podzimu.

Litomyšl se dočkala první výhry. Odnesl to Havlíčkův Brod

Svitavsko /KRAJSKÝ HOKEJ/ – Všichni zástupci regionu zasáhli do víkendového pátého dějství krajské ligy hokejistů. Dva z nich se radovali z plného zisku bodů.

Kvůli bezpečnosti uzavřou bazén

Moravská Třebová – Město uzavře bazén při základní škole na Palackého ulici. Důvodem je hrozící zřícení stropu.

Ani krávy se na Svitavy nevydržely koukat...

Svitavy /OHLASY/ – „Jsem rád, že jsme potvrdili vítězství z předchozího kola,“ liboval si po vítězství v Lanškrouně trenér Poličky, která pozvolna stoupá tabulkou krajského přeboru.