To, co se jevilo jako nepředstavitelné, tedy že by Litomyšl mohla padnout se Skutčí, se stalo realitou a série je vyrovnaná. To samé platí v případě měření sil Ledče s Poličkou. Spartak dal rázně zapomenout na domácí fiasko a u Sázavy deklasoval soupeře rozdílem třídy.

HC Ledeč nad Sázavou – HC Spartak Polička 3:11 (1:3, 2:5, 0:3)

Fakta: Branky: 4. Štěrba, 34. Křesťan (Havel), 40. Štěpán – 5. J. Hejtmánek (Havlíček, L. Boháček), 6. J. Boháček (Zobač), 16. Havlíček (Szilva, Švejda), 30. Szilva (Jan), 31. Havlíček (J. Hejtmánek, L. Boháček), 32. L. Boháček (Gregar), 36. L. Boháček (J. Boháček), 37. Jan (Szilva), 45. Škarýd (Gregar), 52. Gregar, 57. Gregar. Rozhodčí: Kratochvíl – Souček, Málek. Vyloučení: 10:10, navíc Havel (LED) 5 min. + TH. Využití: 1:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 70. Stav série: 1:1.

Polička: Vašátko – Vápeník, Jan, J. Hejtmánek, L. Hejtmánek, Štěrba – Szilva, Gregar, Škarýd, Švejda, L. Boháček, Havlíček, J. Boháček, Zobač.

Poličští se představili ve zcela jiném světle než o tři dny dříve. „Náš výkon se o sto procent zvedl. Přitom pokyny před zápasem byly prakticky totožné, rozdíl však byl v tom, že tentokrát padly na úrodnou půdu," pochvaloval si kouč Dušan Vápeník. Spartak začal velice aktivně, dlouho nepouštěl soupeře přes půlící čáru a z koncentrace ho nevyvedla ani inkasovaná branka po ojedinělé akci.

Během dalších dvou minut totiž J. Hejtmánek a J. Boháček otočili výsledek a nasměrovali vývoj střetnutí v poličský prospěch. Spartak jasně ovládl hrací plochu a po polovině utkání rozhodl o výsledku, když v rozmezí 30. a 36. minuty nasypal do ledečské sítě pět „kousků". Domácím nepomohlo ani střídání na brankářském postu. „Kluci hráli s chutí, jejich přístup byl úplně jiný než v neděli, byla na nich znát chuť napravit předchozí zaváhání. Celý zápas jsme diktovali tempo," uvedl trenér.

Poslední třetina se dohrávala pod poličskou taktovkou a v neděli vzplane poslední bitva. „Věřím, že nám pomohou i diváci, kteří nás minule dost drsně kritizovali. Vím, že se nám to utkání vůbec nepovedlo, ale trochu mě to mrzelo. Jakoby fanoušci zapomněli na řadu výborných utkání se silnými soupeři v této sezoně. Mužstvo si zasluhuje jejich podporu," vyzval příznivce Dušan Vápeník.

HC Skuteč – HC Litomyšl 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

Fakta: Branky: 50. Peňáz (Bednář, Šimon), 58. Bednář (Peňáz, Netolický) – 51. M. Švec. Rozhodčí: Rulíček – Sliacký, Holeček. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:1. Diváci: 72. Stav série: 1:1.

Litomyšl: Kalousek – Pachl, Ondráček, Hynek, Ropek – Dvořák, Lustyk, Šeda, M. Švec, Pavlák, Š. Švec, Jankovský, Vomočil.

Utkání mělo po dvě třetiny podobný průběh jako v neděli. V první dvacetiminutovce byla hra vyrovnaná se šancemi na obou stranách, žádná z nich se však gólově neujala. Druhá část přinesla velký tlak hostů, jenže gólman Herynek se v posledních zápasech potkal s výbornou formou a hlavně jeho zásluhou a rovněž vinou fatálně vychýlené litomyšlské mušky zůstávalo skóre bezbrankové.

Ve třetím dějství měli hosté sice puk více na svých hokejkách a častěji stříleli, ale akce soupeře byly nebezpečnější. Ve 48. minutě se Kusý ocitl před Kalouskem sám, ale gól ještě nedal. Stav se měnil až za dvě minuty po pěkné kombinaci první skutečské řady, zakončoval Peňáz – 1:0. Radost Skutče však netrvala dlouho, hned vzápětí se z prostoru mezi kruhy prosadil nekrytý M. Švec a vyrovnal.

Posléze mohl otočit vývoj zápasu Vomočil, tutovku ale sám před Herynkem zahodil. Domácí odpověděli bombou Hladíka, ale pozorný Kalousek se překvapit nenechal. A to ani poté, co proti němu jel faulovaný Kusý trestné střílení. Přesto padlo v 58. minutě u svatyně hostů rozhodnutí. Kalousek ještě vyrazil ránu Peňáze, ale na dorážku Bednáře byl krátký – 2:1. V závěru zkusila Litomyšl power play, ale bez potřebného efektu a sérii rozhodne třetí zápas.