V rozhodujícím třetím finálovém duelu tahali před narvaným skutečským stadionem za kratší konec a v konečném pořadí soutěže jim patří druhé místo. Je to bezesporu skvělý úspěch poličského hokeje, ale být tak blizoučko k prvenství a nevyhrát, to přece jenom zamrzí.

Skuteč – Polička 6:2

Do hlediště se vtěsnalo snad 700 lidí, několik set jich přijelo z Poličky. „Když jsme slyšeli v kabině před zápasem to hromové Spartak, do toho, šel nám mráz po zádech. Něco takového jsem při utkání krajského přeboru ještě nezažil,“ popisuje atmosféru poličský kouč Miloš Grubhoffer. Jeho svěřenci, vesměs mladí hráči, však velký tlak neustáli a jejich přemotivovanost se želbohu projevila hned v úvodu.

Veškeré taktické plány hostujícího kouče vzaly za své po šesti minutách. První přesilovku ukončila první hrubka, kterou ze sóla potrestal Musil. Za pár okamžiků se situace opakovala, po kiksu na útočné modré čáře se na Macha řítil Jankovský a bylo to 2:0. Takový začátek by musel zamávat s každým a Poličští nebyli výjimkou, i když ve 12. minutě po přihrávce Šedého zpoza brány korigoval D. Vápeník.

Jenomže Spartak pak znovu neuhlídal rychlého útočníka Skutče, konkrétně Vlasáka, a jeho únik znamenal stav 3:1. Chléb se lámal v závěru třetiny. „Kubát dal na 3:2 a vzápětí měl další velkou šanci, ovšem zakončil těsně vedle. I přesto jsem věřil, že se po přestávce zvedneme, stal se však pravý opak,“ lituje poličský lodivod.

Hned ve 21. minutě totiž vrátil Skutči dvougólový náskok v přesilovce Nevečeřal – 4:2. Za další tři minuty se tečovanou střelou prosadil i Hladík a další přesilovková akce v podání Nevečeřala znamenala faktické rozhodnutí – 6:2.

Ke cti hostujícím hráčům slouží, že ani za tak nepříznivého stavu nesložili zbraně a snažili se s výsledkem něco udělat. Jejich snaha však byla marná, domácí byli na koni a srazit je dolů už zkrátka nebylo možné. Hra byla v těchto fázích hodně rozkouskovaná šarvátkami a domácí mužstvo kontrolovalo hru. „Protivník hrál takticky velmi dobře v obraně, narušoval naše útočné pokusy a do ničeho nás nepustil,“ uvedl Grubhoffer.

Se stále přibývajícím časem bylo jasné, že do listiny vítězů krajského přeboru se zapíše Skuteč. „Musím soupeři blahopřát, třetí finále zvládl lépe než my. My jsme byli rovnocenným soupeřem, jen tenhle zápas se nám nepodařil,“ říká sportovně poličský kouč. Ten si nesmírně váží podpory, jakou měl tým od svých fanoušků. „Celá Polička tímhle zápasem žila, divákům bych se chtěl omluvit za to, že se nám poslední krok tak nepovedl.“

I přes nešťastný konec pro Poličku nabídla finálová série parádní podívanou. Tři zápasy vidělo na vlastní oči na 1600 diváků (!), kteří opět prokázali, že krajský hokej táhne. Spartak napodobil třebovský Slovan v krajské lize, dvě finálové účasti týmů ze Svitavska jsou lichotivou vizitkou hokeje v našem okrese.

Fakta – branky: 21. a 37. Nevečeřal, 3. Musil, 6. Jankovský, 17. Vlasák, 24. Hladík – 12. D. Vápeník, 19. M. Kubát

Rozhodčí: Mergl (Litomyšl) – Najman, Kolář

Vyloučení: 12:12. Využití: 2:0. V oslabení: 2:1. Diváci: 620. Třetiny: 3:2, 3:0, 0:0. Stav série: 2:1.

Spartak Polička: V. Mach – Drobný, Husák, M. Mach, Veselý, Češka – D. Vápeník, V. Vápeník, Valenta, Havlíček, Boháček, Švejda, Vašátko, Kubát, Grubhoffer, Roušar, Šedý.

Grubhoffer: Zápas jsme vůbec nezvládli

Hodně smíšené pocity měl po třetím finále hokejového KP mužů trenér Spartaku Polička MILOŠ GRUBHOFFER. Spokojenost s konečným druhým místem v něm bojovala se zklamáním z nevydařeného zápasu o prvenství.

Že prohrajete třetí finále o čtyři góly, to jste určitě nepředpokládal, že?

Zápas jsme bohužel nezvládli, bylo to nejslabší vystoupení v play off. Na naše mladé mužstvo viditelně dolehla bouřlivá atmosféra vytvořená našimi příznivci, psychický tlak byl na ně příliš velký. Na druhou stranu musím uznat, že soupeř hrál velice dobře a výhru si zasloužil.

Srazily vás hodně první dva góly inkasované při vlastní přesilovce?

Určitě, to byly fatální chyby, které ovlivnily zápas. Byla také škoda, že se nám nepovedlo srovnat na 3:3. Na klucích jsem viděl křeč a nervozitu, ale cením si toho, že nic nevypustili, bojovali až do konce, i když se jim nedařilo.

Druhé místo v přeboru, to při objektivním pohledu není nic špatného…

Samozřejmě ne, nemáme se za co stydět. Všem svým hráčům za celou sezonu moc děkuji. Jen mě mrzí, že jsme v neděli trochu zklamali, hlavně kvůli skvělým fanouškům, kteří nám přijeli pomoci.

Fotografie a videa ze zápasu v Poličce najdete zde.