Domácí Spartak nic nedbal toho, že se mu proti neoblíbenému soupeři z Moravské Třebové dlouhodobě nedaří, a po velice kvalitním výkonu jej zaslouženě porazil. Nedařilo se Litomyšli, která pokračovala ve své sérii nevýrazných výsledků i na chrudimském ledě.

HC Spartak Polička – HC Slovan Moravská Třebová 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Fakta: Branky: 24. Šedý (Krajíček, Jindra), 27. L. Boháček (Havlíček), 29. L. Boháček (J. Boháček), 38. Musil (Szilva), 59. Szilva (Vápeník, Havlíček) – 24. Faltus (Kučera, Aulehla), 44. Řehulka (Čikl, Kutmon). Rozhodčí: Veselý – Kalus, Motálek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 505.

Polička: Nimmerrichter – Vápeník, Musil, L. Hejtmánek, Štěrba, Tobiáš – Szilva, Zobač, Škarýd, L. Boháček, J. Boháček, Havlíček, Jindra, Šedý, Krajíček.
Moravská Třebová: Kyša – Pokorný, Rosendorf, Kutmon, Schneider, Kvapil, Kršňák – Řehulka, Čikl, Muselík, Aulehla, Kučera, Faltus, Prokop, Koranda, Schejbal.

Svižnému hokeji v první třetině scházelo gólové koření, byť šancí na změnu skóre bylo na obou stranách dost a za Kyšou dokonce zvonila tyčka. Branky začaly padat v prostřední části a do vedení šel Spartak díky dorážce Šedého. Ihned z protiútoku vyrovnal do odkryté svatyně Faltus, ale hosty to na koně neposadilo. Naopak, ve 27. minutě využil přesilovou hru L. Boháček a stejný hráč se vzápětí po vyhraném vhazování v útočném pásmu postaral o zvýšení na 3:1. Výbornou třetinu v podání Poličských korunoval pěknou střelou z kruhu novic v domácím celku Musil. Slovan nechtěl jen tak odevzdat body a v závěrečné třetině přidal na aktivitě, ale kromě korekce Řehulky nic jiného nedokázal a gólmana Nimmerrichtera, jenž se loučil s poličskými barvami (odchází do České Třebové), už vícekrát nepřekonal. V závěru se hosté odhodlali k power play, jediným efektem však bylo, že Szilva poslal puk do opuštěné klece a dal razítko na výsledek.

„Náš mladý tým podal skvělý výkon. V utkání nám chybělo šest hráčů základního kádru, ostatní ale předvedli úžasné představení a díky famózní druhé třetině zůstaly body doma. Příležitost dostali i hráči, kteří zatím moc nenastupovali, a vedli si na výbornou. Pochvalu zaslouží celý tým a také úžasní diváci," uvedl trenér Poličky Dušan Vápeník. Jeho protějšek Jan Klacl nebyl spokojen. „Ve druhé třetině jsme si vlastní nedisciplinovaností vytvořili obrovský problém, který jsme už ve třetí třetině nedokázali vyřešit. Naprosto jsme znehodnotili výhru nad Českou Třebovou. Jak vypadá naše hra doma a venku je neuvěřitelné. Nechápu, jak někteří hráči na venkovním kluzišti sehrají zápas bez bojovnosti a nasazení."

HC Chrudim – HC Litomyšl 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Fakta: Branky: 24. Holub (Cvrček), 25. Kišš (Plch, Dobiáš), 40. Zrůst (Kišš), 50. Ježek (Holub, Cvrček) – 37. Dvořák (Ondráček). Rozhodčí: Prchal – Suchánek, Mrázek. Vyloučení: 4:4, navíc Kalousek (LIT) 10 min. OT + OK. Využití: 1:1. Diváci: 205.

Litomyšl: Kalousek (32. Zahálka) – Kosejk, Lustyk, Ondráček, Fajfr, Skalník, Krutina – Dvořák, Koudelka, Dospěl, Jankovský, M. Švec, Š. Švec, Hynek, Pavlák, Drobný, Ropek, Vomočil.

První třetina přinesla pouze dvě vyloučení a několik šancí. Chrudimští si vypracovali tři, soupeř jen jednu, ale nastřelil tyčku. Na úvodní gól se tak čekalo do 24. minuty, kdy Holub otevřel skóre. O minutu později lovil gólman Kalousek puk ze své sítě podruhé, akci prvního útoku zakončil Kišš – 2:0. Ve 32. minutě inkasoval litomyšlský brankář za protesty „desítku" a když pokračoval dál, obdržel trest OK a musel předčasně do kabin. Mezi tyče zamířil místo něj Zahálka. Ve 37. minutě se dostali ke slovu hosté, kteří Dvořákem v přesilovce korigovali na 2:1. Početní výhodu ale využili krátce před druhou sirénou Zrůstem i Chrudimští – 3:1. V posledním dějství si domácí hlídali náskok a dovedli utkání k vítězství, když ještě v 50. minutě rozebrali obranu hostů a Ježek zpečetil skóre.