Ten předvedl svoji sílu a k jistému vítězství nakročil třemi góly ještě v první třetině. V dalším průběhu poté navyšoval vedení, když sice soupeře nijak nedrtil, ale nadmíru efektivně využíval vypracované možnosti.

HC Spartak Polička – HC Světlá nad Sázavou 2:8 (0:3, 1:2, 1:3)

Fakta: Branky: 30. J. Hejtmánek (L. Hejtmánek), 56. Gregar (Musil) – 2. Blažek (Křišťan), 8. Křišťan, 19. P. Včela (Křišťan, Štros), 26. P. Včela (Křišťan), 30. Štros (Křišťan), 45. Špatenka (Jak. Doležal), 49. Šudoma (Jak. Doležal), 55. Šíma (Kopecký). Rozhodčí: Barek – Schaffer, Louda. Vyloučení: 9:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 425. Stav série: 0:2.

Polička: Opršal (21. Vašátko) – J. Hejtmánek, L. Hejtmánek, Musil, Vítek, Vápeník, Švejda – Szilva, Gregar, Škarýd, L. Boháček, J. Boháček, Krajíček, Zobač, Havlíček, Tobiáš, Jindra.
Světlá: Zvolánek – Špatenka, Kůrka, Šíma, Kořínek, Svoboda, Kubát – Šudoma, Štros, Kopecký, P. Včela, Křišťan, Jar. Doležal, Jak. Doležal, Dolinský, Blažek.

Spartak se pustil do boje pořádně zhurta a více než minutu svíral soupeře v jeho pásmu, jenže jeho elán zchladilo první vyloučení, které potrestal přesnou střelou z kruhu Blažek.

Domácí poté sami měli dvě početní výhody, jenže využít je nedokázali, naopak Světlá, pokud se do šance dostala, byla nemilosrdná. V 8. minutě se individuálně prosadil Křišťan a o něco později po pěkné kombinaci zakončil P. Včela na 0:3.

Stejný hráč gólově otevřel i druhou třetinu, přitom se nedá říci, že by Spartak byl pod trvalým tlakem. Neustále byl aktivní, snažil se s nepříznivým vývojem něco udělat a ve 29. minutě se dočkal první trefy v sérii po teči J. Hejtmánka – 1:4.

Jenže Světlá nepotřebovala ani celou minutu, aby na gól poličské naděje odpověděla, a před polovinou utkání zásluhou rány Štrose znovu odskočila. Hosté tím dostali vývoj definitivně pod svoji kontrolu a bylo jasné, že si výhru nenechají sebrat.

I poslední část nabídla velkou poličskou snahu, jenže co to bylo platné, když střelecké štěstí bylo výhradně na světelských holích. Jako třeba na té Špatenkově, jehož nahození ve 45. minutě rozhodně nemělo gólové parametry, jenže proletělo houštinou těl tak dokonale, že Vašátko zůstal bez naděje.

Hosté potom výsledek ještě zvýraznili, což už bylo pro Spartak kruté. Takový příděl nebyl spravedlivý, ale na to se nikdo ptát nebude. Tečku za zápasem udělal Gregar, jenž zkušeně proměnil sólový nájezd a fanoušci tak měli alespoň malou radost.

„Soupeř byl lepší, to je jasná věc, ale myslím, že jsme si tak vysoko prohrát nezasloužili. Zahráli jsme mnohem lépe než ve Světlé, kluci bojovali a nechali na ledě maximum. Byli jsme ale méně pohotoví při zakončení, soupeř byl lepší bruslařsky a v osobních soubojích," shrnul zápas kouč Dušan Vápeník. (rh)

Nedělní program

17:00: HC Spartak Choceň – HC Litomyšl (stav série: 2:0, rozhodčí: Barek – Schaffer, Louda). Odvrátit konec série, to bude pro hosty zapeklitý úkol, jelikož dva předchozí zápasy ukázaly, že Choceň je na tom herně o něco lépe. Přesto stojí za to se o malý zázrak pokusit. Nutně je však potřeba vylepšit produktivitu a využívat šance, které se naskytnou.

17:00: HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová (stav série: 0:2, rozhodčí: Kratochvíl – Potůček, Schaffer). Že by Slovan vyklidil pozice ve třech zápasech, tomu se pořád nechce věřit, jenomže mu to akutně hrozí. Všechny trumfy mají nyní na svojí straně Kohouti. Domácí budou mít naději jenom tehdy, pokud zklidní svoje nervy a budou se věnovat pouze hokeji. Ten umí a ještě se do série mohou vrátit.

17:00: HC Světlá nad Sázavou – HC Spartak Polička (stav série: 2:0, rozhodčí: Hájek – Sliacký, Budinský). Dvě utkání a celkové skóre 13:2. Světlá se zatím prezentuje suverénně a předpoklady znějí jasně.