Tento výsledek neměl vliv na nasazení pro play off, do něhož půjde Polička z prvního místa. V semifinále se popasuje se Skutčí.

HC Spartak Polička – HC Ledeč nad Sázavou 8:2 (6:1, 1:1, 1:0)

Branky: 5. Fúzik, 8. Šedý (Krajíček), 9. Pospíšil (Škarýd), 14. Fúzik (Škarýd, Cik), 17. V. Tobiáš (J. Tobiáš), 17. Fúzik (Jindra), 40. Fúzik, 52. Mahel – 16. Cíp, 31. Pajer (Poledne). Rozhodčí: Kejř – Souček, Rychlý. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 250.

Polička: Vašátko – Cik, Bělohlávek, Grubhoffer, Pospíšil, Škraňka, Mahel – Jindra, Fúzik, Škarýd, Vacek, Šedý, Krajíček, J. Tobiáš, Šimon, V. Tobiáš.

Spartak hodlal pojmout toto utkání jako generálku na play off a v první třetině to podle toho na ledě vypadalo. Domácí se pevně chopili otěží hry, hýřili pohybem, dostávali se do šancí a využívali je, nutili soupeře k faulům a proměňovali přesilovky. Skóre 6:1 hovořilo jasnou řečí a dávalo předpoklady k dalším střeleckým hodům.

„Ve druhé třetině však nastalo to, čeho jsme se bál a na co jsem v kabině upozorňoval. Vyklidili jsme pozice, přestali hrát, hosté přidali na aktivitě a snížili. Teprve v závěru této části jsme Ledeč znovu zamkli. Třetí třetina byla o něco lepší, ale prosadili jsme se přes řadu šancí jenom jednou a utkání se poté spíše dohrávalo," hodnotil hru trenér Dušan Vápeník.

Poličské vítězství mohlo být klidně dvouciferné, ale výrazný náskok získaný po dvaceti minutách jakoby domácí hokejisty uspokojil. „Škoda, že jsme odevzdanému soupeři nedokázali nastřílet více gólů. Nestalo se nám to v této sezoně poprvé," řekl poličský kouč, který chystá svůj tým na semifinále.

„Při veškeré úctě k družstvu ze Skutče, ke kterému mám respekt, si myslím, že při zodpovědném výkonu bychom měli postoupit. Bylo by velké zklamání, kdyby se to nepovedlo," upozornil Dušan Vápeník.

Program play off

HC Spartak Polička – HC Skuteč

1. utkání ve čtvrtek 27. února od 18.30 v Poličce, 2. utkání v neděli 2. března od 17.00 ve Skutči, případné 3. utkání ve čtvrtek 6. března od 18.30 v Poličce.