Nepostoupili do play off a svůj zmar korunovali ve dvojzápase o šesté místo, když i v odvetě podlehli Hlinsku. To přitom s jiným týmem z finálové skupiny než se Slovanem nedokázalo v sezoně bodovat.

O 5. místo, 2. utkání

Moravská Třebová – Hlinsko 3:5

Domácí potřebovali vyhrát v základním čase, aby si vynutili prodloužení případně samostatné nájezdy, a za splněním tohoto cíle vykročili bleskově. Neutekla ani půlminuta, když Kobza vybojoval puk a vybídl ke skórování volného Petrů – 1:0.

Jenomže hosté záhy vytáhli svoji nejúčinnější zbraň, a to byla neuvěřitelná efektivita. Stačila jim první šance a Volf z dorážky vyrovnal na 1:1. Slovan byl stále nebezpečnější, ale s nulovým odrazem na ukazateli skóre.

Druhou část otevřelo trestné střílení hlineckého Havla, ten ale Kulhavého nepřekonal. Minutu nato už ale hosté vedli po střele Zadiny a nebylo to ještě zdaleka všechno. Z dalšího ojedinělého přenesení hry do útočného pásma se prosadil Volf a Kulhavého z branky vyhnal ve 32. minutě svojí umístěnou ránou Ptáček – 1:4. Až potom předvedli i domácí hokejisté, konkrétně Kobza, že góly rovněž dávat dovedou.

Ve třetí dvacetiminutovce musel Slovan vrhnout všechny síly do útoky, obléhal Gregorovu svatyni, měl dost šancí, ale ne a ne skórovat. Soupeři stačilo málo: Přestál přesilovku, vyloučený Havel se po návratu z trestné lavice dostal do nájezdu a bylo to 2:5 A jelikož překonat Gregora bylo pro domácí nadlidským úkolem, udrželo Hlinsko výhru do konce. Korekce Faltuse v čase 59:46 na tom nic nezměnila.

Fakta – branky a asistence: 1. Petrů (Kobza), 33. Kobza (Faltus), 60. Faltus (Peška, Kobza) – 4. Volf (Havel, Černý), 24. Zadina (Spal), 30. Volf (Havel, Šír), 32. Ptáček (Zadina), 54. Havel (Černý). Rozhodčí: Rulíček – Hájek, Kolář. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 340. Konečný stav série: 0:2.

HC Slovan Moravská Třebová: Kulhavý (32. Bureš) – Holub, Kutmon, Urbášek, Rybníkář, Parolek, Navrátil – Tregler, Koláček, Zeman, Faltus, Kobza, Petrů, Volčko, Peška, Kavan.

(dp)