Boj o první místo v krajské hokejové lize vidělo publikum v hledišti Rehau arény a kvalitou ani nábojem duelu nebylo zklamáno. Domácí vedli v 15. minutě 3:0, ovšem o tento slibný náskok postupně přišli a nakonec se museli spokojit se ziskem jediného bodu.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Kohouti Česká Třebová 3:4 SN (3:1, 0:1, 0:1 – 0:0, 0:1).

Branky: 8. Muselík (Kobza), 15. Černý (Čikl), 15. Prokop (Mička) – 20. Fink (Fischer, Šula), 32. Hemský (trestné střílení), 56. Fúzik (Krejnus), rozhodující nájezd Schejbal. Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Gregar. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 530.

Lepší začátek si domácí snad ani nemohli přát. V 8. minutě se před Nimmerrichterem ocitl po Kobzově přihrávce nekrytý Muselík a otevřel skóre. O zvýšení náskoku Slovanu se poté postaral využitím přesilové hry Černý, půl minuty po něm se prosadil Prokop a domácí vedli 3:0! A to nemuselo zůstat jen u toho, čtvrtý gól jim však rozhodčí Veselý kvůli kopnutí puku do branky neuznal.

Místo toho se hosté vrátili zpět do zápasu, když v poslední minutě úvodní třetiny potrestal chybu domácích ve vlastním obranném pásmu Fink. Ve druhé třetině zajímavých situací před brankami ubylo a stav se měnil pouze ve 32. minutě. To domácí obránci zastavili unikajícího Hemského jenom za cenu faulu a sám postižený proměnil nařízené trestné střílení.

Těsné vedení hájili Slovanisté v poslední dvacetiminutovce s vypětím všech sil proti stále rostoucímu náporu Kohoutů. Skoro se zdálo, že se jim to i povede, pak ovšem zapomněli za svými zády Fúzika, pustili ho do nájezdu a českotřebovský útočník si poradil – 3:3. Dramatický duel tedy pokračoval v prodloužení, v němž se domácí hokejisté ubránili dvě minuty ve třech a na řadu tedy přišli nájezdoví specialisté. A z nich se vytáhl hostující Schejbal, nedávný hráč Slovanu, který proměnil tři pokusy a jeho zásluhou získali Kohouti druhý bod.

Moravská Třebová: Vlach – Rajnoha, Kutmon, Kršňák, Kvapil, Rosendorf, Havlík – Černý, Čikl, Kobza, Duba, Faltus, Mička, Peška, Tomiga, Maška, Muselík, Prokop.

HC Litomyšl – HC Chrudim 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 18. Zavřel (Vomočil), 30. Krutina (Š. Švec) – 19. Cvrček (Polák), 34. Karásek (Vích), 45. Kišš (Vích), 45. Dobiáš (Novák), 60. Budinský. Rozhodčí: Barek – Plch, Suchánek. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 200.

Od začátku mělo utkání dobré tempo. Domácí byli aktivní, dostali se do několika šancí, na druhé straně ovšem hrozil také soupeř. Litomyšl se dostala do vedení při oslabení, když ujel Vomočil, gólmana Chalupu ještě nepřekonal, ale dojíždějící Zavřel ano – 1:0. Leč sotva za minutu bylo srovnáno na 1:1 poté, co dostal moc prostoru Cvrček.

Stejná historie se opakovala také ve druhé části, kdy nejprve vrátil domácím vedení Krutina, který si hezky sjel na Švecovu přihrávku zpoza branky. Jenže neuteklo moc času a po Karáskově „věšáku" Chrudim znovu dotáhla – 2:2. Litomyšl v této třetině promarnila dlouhou početní výhodu při sérii vyloučení na straně soupeře, hrála i pět na tři, ale nic z toho nebylo.

Do třetí dvacetiminutovky vletěli hosté s mnohem větším elánem, zvýšili tempo a domácí s tím začali mít potíže. Však to také trvalo sotva pár minut, než si v přesilovce našel střeleckou parketu mezi kruhy Kišš a hosté poprvé v zápase vedli – 2:3. O minutu později začali Litomyšlští hrát v početní převaze, ovšem tak špatně, že pustili dvojici Novák – Dobiáš do přečíslení dva na jednoho a ta ho vyřešila dokonale – 2:4. Z tohoto dvojitého úderu se domácí hokejisté již nevzpamatovali.

Sice se snažili až do konce a měli nadějné příležitosti, v zakončení se ale na jejich hokejky pořád lepily nervozita a nepřesnost, takže Chalupa všem pokusům odolal. V samém závěru to domácí ještě zkusili bez brankáře, ale Budinský trefil přes celé hřiště opuštěnou klec a napsal tím tečku za utkáním.

Litomyšl: Kalousek – Skalník, Ondráček, Čejka, Lustyk, Krutina, Š. Švec – Budina, Pilavka, Šeda, Vomočil, Jankovský, Zavřel, Uhlíř, Skoumal, Dvořák.

HC Chotěboř – HC Spartak Polička 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 2. Svoboda (Eis, Dvořák), 25. Svoboda (Vácha), 28. Činčila (Hospodka), 46. Adamec (Hospodka, Činčila), 60. Dvořák (Eis) – 20. Krajíček (Szilva), 29. L. Boháček, 57. Bednář (L. Boháček). Rozhodčí: Kukeně – Nedvěd, Souček. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 300.

Spartak se ocitl v roli týmu, který musel nestále dohánět náskok soupeře. Poprvé se mu to povedlo po spolupráci Krajíčka se Szilvou a přesném zakončení prvního jmenovaného, který se postaral o vyrovnání na 1:1. Nástup do prostřední části se hostům nepovedl a záhy nabrali dvougólové manko, ale ještě do poloviny hrací doby vykřesal poličské naděje L. Boháček, když dostal ideálně „namazáno" od domácího obránce – 3:2.

Hostům to ale nebylo mnoho platné, jelikož nezachytili ani začátek poslední části a ve 46. minutě prostřelil z ostrého úhlu Opršala Adamec. Snaha Poličky zdramatizovat závěr zápasu našla svoje vyústění v 57. minutě po Bednářově pěkné střele a protože vzápětí šli domácí do čtyř, byl tu pořád prostor pro vyrovnání skóre. Spartak ještě vylepšil početní výhodu odvoláním brankáře, leč ani tohle mu už nepomohlo. Naopak chotěbořský Dvořák zamířil přesně do opuštěné klece a napsal gólovou tečku za střetnutím.

Polička: Opršal – Cik, V. Vápeník, Vítek, Musil, J. Hejtmánek, Dvořák – Krajíček, Szilva, Pazourek, L. Boháček, Bednář, Šedý, J. Boháček, Peňáz, Zobač.

Další výsledky:

Světlá nad Sázavou – Choceň 4:5 PP (1:2, 2:1, 1:1 – 0:1). Branky: Kubát, Kopecký, Venc, Dolinský – Křečan 2, Šejba 2, Pochobradský. Rozhodčí: Rulíček – Holeček, Schaffer. Vyloučení: 6:5, navíc Novák (CH) 5 min. + OK. Využití: 1:1. Diváci: 239.

Hlinsko – Ledeč nad Sázavou 11:6 (3:3, 4:1, 4:2). Branky: Dítě 3, Brebera, Havel, Šír, Koželuh, Sobotka, Bláha, Štěpánek, Plachý – Štěrba 2, Štěpán, Brýdl, Svoboda, Škorpík. Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 9:7, navíc Hrabaň (L) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 150.