Krajská liga hokejistů: Ve středu 10. února začínají čtvrtfinálové série, Litomyšl poměří svoje síly s Hlinskem a Moravská Třebová se popasuje s Chocní

V posledním kole se muselo definitivně určit složení dvojic pro první kolo play off. Spekulovalo se o ledasčem, ale rezultát byl nakonec jasný. Litomyšl rozstřílela Skuteč a protože Choceňští v souběžně hraném duelu nestačili na Světlou, střetne se ve čtvrtfinále s Hlinskem. Moravská Třebová věděla, že skončí třetí, a čekala pouze na jméno rivala pro vyřazovací část, kterým se stalo mužstvo Chocně.

Hlinsko – Mor. Třebová 6:7 (SN)

Branky: 38. a 46. Štěpánek, 9. Tulis, 15. Havelka, 55. Sláma, 57. Hudec – 11. a 31. Konopčík, 35. a 48. Řehulka, 40. Faltus, 60. Kobza, rozhodující nájezd Syrůček.

HC Slovan M. Třebová: Kulhavý – Kutmon, Klíč, Havlíček, Rybníkář, Havlík, Faltus – Řehulka, Konopčík, Koláček, D. Syrůček, Husárek, Tregler, Muselík, Kobza, Cik.

Jakýkoliv výsledek nemohl nic změnit na umístění obou týmů, a tak si s chutí zaútočily. V první části tahali za delší konec domácí, které poslal v přesilovce do vedení Tulis – 1:0. Srovnání zařídil při oslabení z brejku Konopčík, další změnu stavu však zařídil hlinecký Havelka, když proměnil sólový nájezd. Šancí bylo daleko více, ale na změnu stavu se čekalo do prostřední části.

Když se zápas lámal do své druhé poloviny, zakončil přečíslení tři na jednoho Konopčík (2:2). Obrat dokonal Řehulka poté, co jeho dělovku vyrazil Saifr nad sebe a sám si puk nešťastně srazil do své sítě. Do druhé sirény pak uhodilo ještě dvakrát. Nejprve vyrovnal zblízka pohodlně Štěpánek, ale Faltus vracející se z trestné lavice hned vrátil vedení na stranu Slovanu – 3:4.

Přestřelka pokračovala i v závěrečné třetině, kdy nejdříve Štěpánek znovu vyrovnal, aby byli po Řehulkově bombě v přesilovce opět napřed hosté (4:5). Ne dlouho, neboť Hlinsko v rozmezí dvou minut otočilo vývoj utkání a v 57. minutě po zásahu z hole Hudce vedlo 6:5. Hosté ale nechtěli v posledním střetnutí prohrát, pomohla jim přesilovka a power play, v níž Koláček našel volného Kobzu a ten nasměroval duel do prodloužení. V něm se už nikdo neprosadil a na řadu přišly samostatné nájezdy.

Pět pokusu skončilo nezdarem (Šulc – Cik, Štěpánek – Husárek, Slavík), trefil se až Syrůček. Jeho zásah byl vítězný, jelikož Havelka, Kobza ani Jilemnický poté neuspěli.

Litomyšl – Skuteč 16:6

Branky domácích: 20., 25., 35. a 58. Fikejz, 34., 39., 40. a 42. Dospěl, 7. a 16. Horák, 14. Lus– tyk, 23. Hudousek, 29. Šedivý, 36. Čejka, 44. Ač, 50. Kučera. HC Litomyšl: Holomek – Pilný, Čejka, Mimra, Ač, Kučera – Dospěl, Šedivý, Matys, Hudousek, Fikejz, Lustyk, Horák, Andrejs.

Hosté se ve 3. minutě ujali vedení, ale to bylo naposled, kdy měli důvod k radosti. Domácí hokejisté pak totiž před hrstkou věrných diváků rázně rozmetali všechny spekulace i scénáře a soupeřovu svatyni zasypali sprškou ran. A protože k plnění obranných povinnosti přistupovali přece jenom vlažněji, padlo nakonec dvaadvacet gólů a to je rekord této sezony v krajské lize.

Střelecké konto si vylepšili Fikejz s Dospělem, oba dva zatížili skutečské konto čtyřikrát. Vyvolávanou „desítku“ si vychutnal bek Čejka, to se psal čas 35:40. Domácí se díky Dospělovi prosadili dokonce i ve dvojnásobném oslabení. V poslední třetině dovolili soupeři během tří minut třikrát korigovat (z 15:3 na 15:6), jenže poslední slovo patřilo jim, když Fikejz završil na 16:6.

Maratón základní části tedy skončil a zítra už vypukne nejdůležitější část sezony. V 18.30 hraje Hlinsko s Litomyšlí, od 19 hodin pak Moravská Třebová proti Chocni.

(dp, rh)