Čtvrtfinálová série krajské ligy v hokeji mezi Moravskou Třebovou a Chocní zůstává jako jediná nerozhodnutá. Bitva „kdo z koho“ je na programu ve středu 17. února od 19 hodin

Na choceňském ledě prohrávali po první třetině 0:2 a pomalu se loučili s veškerými nadějemi, ale výborná druhá třetina je vrátila zpátky do hry a v nájezdech, k nimž celé drama dospělo, zachovali pevnější nervy a přesnější mušku.

Choceň – Moravská Třebová 3:4 (po samostatných nájezdech)

Domácí vletěli do zápasu jako „vítr“ a zasypali brankáře Bureše sprškou ran. Odolával jen do 5. minuty, kdy vyrazil Škorpilovu střelu před sebe a tam se objevil Zavřel – 1:0.

Slovan se pak trochu oklepal a nový muž Peška mohl dokonce vyrovnat, ale nedal. Když už puk směřoval do Vyčítalovy svatyně, přerušil hru hvizd sudího, využita nebyla ani následující přesilovka. Ke slovu přišla znovu Choceň, ta svou početní výhodu také promrhala, ovšem v pokračujícím tlaku se v přehuštěném prostoru před Burešem orientoval Zavřel a za stavu 2:0 to s hosty už vypadalo hodně špatně.

Slovan se však nehodlal tak lehce vzdát a ve druhé třetině připomněl domácím, aby se neradovali předčasně. Hned ze své první šance totiž udeřili a zásluhu na tom měl König, který vkleče vybojoval puk a našel místo v postoji Vyčítala.

Hosty tento kontaktní zásah povzbudil, hra se vyrovnala a možnosti se střídaly na obou stranách. Ve 31. minutě se přes dva beky probil Cik, dostal se před Vyčítala a trefil se přesně mezi betony – 2:2. Ještě větší šok utrpěli domácí o necelou minutku později, když se sám prosadil Řehulka – 2:3!

Bylo jasné, že ve třetí části rozpoutají Choceňští ofenzivní peklo. Však se také hned dali do dobývání Burešovy svatyně a kdo jiný než Zavřel dorážkou opět vyrovnal – 3:3.

Hosté poté ustáli drtivý nápor soupeře při přesilovce, na druhé straně mohl skórovat Cik, ale ani Bureš, ani Vyčítal už ze hry nekapitulovali. Byla to bitva jako řemen, která pokračovala i v prodloužení. V něm už ale s daleko větší opatrností a Slovan splnil to, co chtěl, tedy dotáhnout utkání k loterii samostatných nájezdů.

První pokus domácího Dobrého pokryl Bureš holí, naopak za Slovan se rozjel Cik a jeho zdařilý bekhendový blafák se ukázal jako účinné řešení (0:1). Ve druhé sérii skončil Stříteský znovu u Burešovy hokejky a Kobza, který volil netradičně střelu, těsně minul.

Další člen elitní domácí eskadry Jurák si vylámal zuby na lapačce gólmana, což bylo povzbuzením pro Husárka. Ten vypálil zápěstím a Vyčítal nestačil zasáhnout (0:2). A tudíž zbýval domácím nájezd poslední naděje, který vzal na svá bedra Vích. Ten se pokusil Bureše rozhýbat a uvolnit si tak zaplněný prostor branky, což se mu sice částečně povedlo, jenže jeho zakončení do poloodkryté svatyně zastavil třebovský kouzelník holí.

Slovan tak v hodině dvanácté zabránil vyřazení a nadále živí naději, že se podívá do semifinále. Ve středu půjde o všechno, musí se rozhodnout a zůstane jediný šťastný tým.

Fakta – branky a asistence: 5. Zavřel (Škorpil), 19. Zavřel (Vích, Dobrý), 48. Zavřel (Voříšek) – 23. König, 31. Cik, 32. Řehulka (Koláček, Peška), rozhodující nájezd Cik. Rozhodčí: Čížek – Ježek, Plch. Vyloučení: 5:9. Bez využití. Diváci: 850. Třetiny: 2:0, 0:3, 1:0 – 0:0, 0:1. Stav série ČF: 1:1.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Klíč, Kutmon, Havlíček, Rybníkář – Řehulka, Koláček, Peška, Syrůček, Husárek, König, R. Muselík, Kobza, Cik.

(dp)

Hvězdy zápasu

Petr Bureš. Po první třetině to tak nevypadalo, jenže jeho výkon šel postupně hodně nahoru a vítězství Slovanu v trestných stříleních je především jeho zásluha.

Tomáš Zavřel. Jediný choceňský střelec, autor ceněného hattricku. Když byl na ledě, většinou to před brankou hostů hořelo. K nájezdu se ovšem kupodivu nepostavil.

Jakub Cik. Drobný technik motal hlavy beků různými prohazovačkami, kličkami, ale při gólu na 2:2 ukázal i důraz, když šel agresivně a nebojácně do brankáře Vyčítala.