Neděle v krajské hokejové lize přinesla úspěch pro hráče Slovanu Moravská Třebová, kteří zvítězili v Hlinsku a udrželi si díky tomu vedoucí pozici v tabulce. „Povinné" tři body získala Litomyšl a bylo to především zásluhou vydařené úvodní dvacetiminutovky, jelikož v dalším průběhu ji soupeř ještě potrápil. Polička nestačila na domácím kluzišti na Choceň a její ztráta na osmičku se tudíž ještě více prohloubila.

HC Litomyšl – HC Ledeč nad Sázavou 5:3 (4:0, 0:2, 1:1)

Branky: 2. Skoumal (Zavřel), 10. Šeda (Š. Švec), 15. Pilavka (Lustyk), 17. Zavřel (Skoumal), 42. Skoumal (Zavřel, Dvořák) – 33. Beneš (Křesťan, Brýdl), 40. Havel (Křesťan), 49. Štěrba (Škorpík, Hrabaň). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Hrabal. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 212.

Jako první měl práci Kalousek, když hned zkraje likvidoval sólový nájezd. První třetině však jinak jasně vládli domácí hokejisté. Do vedení je poslal dorážkou Skoumal, potom využil Švecovu nabídku zblízka Šeda, na 3:0 zvýšil Pilavka a čtvrtý gól přidal v přesilové hře umístěnou střelou Zavřel. Diváci se těšili na gólové hody, ale byli zklamáni, což mělo dvě příčiny. Ledeč vystřídala brankáře a „dvojka" chytala skvěle, navíc domácí přistoupili ke zbytku utkání sotva na půl plynu a podle toho jejich hra vypadala.

Hosté, kteří nebyli směrem dopředu vůbec marní, se ve 33. minutě dočkali po zásluze snížení a těsně před druhou přestávkou to po průniku Havla bylo rázem jenom 4:2. Štěstím pro Litomyšl bylo, že v nástupu do třetí části zapadla do branky jakýmsi záhadným způsobem střela Skoumala. Přesto se domácí ještě dostali do problémů, když ve 49. minutě nechali skórovat Štěrbu (5:3). Brzy nato se kotouč ocitl za zády Kalouska znovu, čtvrtý gól však rozhodčí Veselý hostům kvůli hře vysokou holí neuznal a diváci si oddechli. Závěr si domácí celek pohlídal, jeho vítězství ovšem nebylo zdaleka tak snadné, jak to po dvaceti minutách vypadalo.

Litomyšl: Kalousek – Lustyk, Čejka, Krutina, Ondráček, Š. Švec – Zavřel, Skoumal, Dvořák, Vomočil, M. Švec, Sokol, Budina, Pilavka, Šeda.

HC Hlinsko – HC Slovan Moravská Třebová 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)

Branky: 1. Dítě, 22. Štěpánek (Koželuh), 53. Plachý (Koželuh) – 4. Rosendorf (Muselík, Čikl), 17. Čikl (Maška, Kobza), 21. Černý (Muselík, Čikl), 37. Prokop (Havlík), 57. Černý (Muselík). Rozhodčí: Doležal – Kukeně, Nedvěd. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:2. Diváci: 160.

Neutekla ani celá minuta hry a novic v brance Slovanu Gottwald kapituloval, když Dítě projel přes celé hřiště a mířil přesně. Náskok, který lehce získali, však domácí stejně lehce pozbyli, ve 4. minutě se před brankou prosadil nepokrytý Rosendorf. A protože Hlinsko potom trefilo dvakrát tyč, platilo „nedáš – dostaneš" a po bekhendové střele Čikla Slovan vedl – 1:2. Do druhé třetiny vstoupili hosté v početní výhodě a Černý směroval skóre žádaným směrem.

Domácí se však vzápětí prosadili rovněž v přesilové hře a mocně se hnali za srovnáním. Marně, protože místo do branky se znovu trefili jen do horní tyčky a Slovan trestal. Ve 37. minutě si v přesilové hře našel na kruzích ideální střeleckou parketu Prokop a bylo to zase o dva góly. Tento odstup si Třebovští hlídali do 53. minuty, kdy nezachytili rychlou akci Plachého, který se protáhl mezi beky a vykřesal Hlinsku naději – 3:4. Domácí následně vrhli všechno do útoku, jenže svatyni Slovanu nebyli schopni vícekrát ztéci, přestože si vynutili mohutný tlak. V 57. minutě si počkal na dlouhou přihrávku Černý, svůj nájezd s přehledem zakončil a o výsledku bylo jasno.

Moravská Třebová: Gottwald – Rajnoha, Havlík, Kutmon, Rosendorf – Čikl, Černý, Muselík, Maška, Kobza, Faltus, Tomiga, Duba, Prokop, Schneider.

HC Spartak Polička – HC Spartak Choceň 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)

Branky: 4. Musil, 16. Gregar (Vápeník, Pazourek), 58. Zobač (J. Boháček, Dvořák), 59. Pazourek (Musil) – 1. L. Pilař (Řezníček), 5. Řezníček (T. Prachař, Vacek), 37. Řezníček (Krejza, L. Pilař), 38. Křečan (Mäki, Šejba), 51. Knytl (Krejza), 56. T. Prachař (Mäki, Řezníček). Rozhodčí: Rulíček – Málek, Souček. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 305.

Špatně vstoupili do utkání domácí hokejisté, neboť po necelé půlminutě inkasovali po střele L. Pilaře. Ze studené sprchy se však rychle oklepali, vyrovnali hru a ve 4. minutě i skóre pohotovým Musilem – 1:1. Vzápětí vrátil Chocni vedení Řezníček, na což našel posléze odpověď Gregar a stanovil účet po první třetině na 2:2. Asi klíčové momenty utkání se odehrály v prostřední části, kdy Polička na dlouhé minuty sevřela soupeře a bušila do něho ze všech sil, vypracovala si snad osm vyložených šancí, ale bez gólového efektu. Takže přišel zákonitý trest a dvojice Řezníček – Křečan srazila domácí na kolena.

V závěrečné části Choceňští přidali další dvě branky a zápas se dohrával pod jejich kontrolou, přestože domácí v závěru výsledek dvakrát upravili. Těsně před koncem diváky ještě pobavili Cik a Řezníček, kteří předvedli nefalšovaný pěstní souboj ve stylu NHL. „Nehrajeme špatný hokej, ale nedokážeme proměnit ani ty nejvyloženější šance. Potom dostaneme dva góly prakticky z ničeho a rázem je po zápase," litoval nespokojený poličský trenér Martin Kubát.

Polička: Opršal – Cik, Vápeník, Musil, Vítek, J. Hejtmánek, Dvořák – Gregar, Bednář, Pazourek, Peňáz, Švejda, Krajíček, Jindra, Šedý, Zobač, J. Boháček.

Světlá nad Sázavou – Česká Třebová 3:2 (0:1, 1:1, 2:1). Branky: Jakub Doležal 2, P. Včela – Šula 2. Rozhodčí: Prchal – Teplý, Plch. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 248.

Chotěboř – Chrudim 5:4 (2:0, 1:1, 2:3). Branky: Dvořák, Hospodka, Žemlička, Veselý, Kadlec – Dobiáš, Plch, Novák, Kišš. Rozhodčí: Čížek – Křivohlavý, Schaffer. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 350.

1. Moravská Třebová (30), 2. Česká Třebová  (29), 3. Chrudim (29), 4. Chotěboř (25), 5. Hlinsko (24), 6. Světlá nad Sázavou (22), 7. Litomyšl (22), 8. Choceň (19), 9. Polička (7), 10. Ledeč nad Sázavou (3).

Příští program:

15. kolo, středa 25. listopadu, 18:30: Hlinsko – Chotěboř, Česká Třebová – Litomyšl, Ledeč nad Sázavou – Polička, Choceň – Chrudim. 19:00: Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou.