Třebovský Slovan se nijak nemazlil se Závodní hokejovou, také podruhé jí uštědřil dvouciferný „ranec" a může se chystat na semifinále. Kdo však v něm bude jeho soupeřem, to se ukáže až teprve po nedělních třetích utkáních dalších sérií.

Závodní hokejová Pardubice – HC Slovan Moravská Třebová 2:10 (1:4, 0:4, 1:2)

Fakta: Branky: 16. Čermák (Sodomka), 57. Procházka (Sodomka, Čermák) – 7. Aulehla (Faltus, Kučera), 8. Čikl (Muselík, Kutmon), 13. Rosendorf (Vondra), 17. Řehulka (Muselík), 25. Rosendorf (Muselík), 28. Aulehla (Kučera, Faltus), 30. Řehulka (Muselík, Čikl), 39. Prokop, 41. Řehulka (Čikl), 52. Řehulka (Kvapil, Čikl). Rozhodčí: Sedlák – Motálek, Vašátko. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. Diváci: 21. Konečný stav série: 0:2.

Moravská Třebová: Heinisch – Schneider, Kutmon, Rosendorf, Kvapil, Vondra – Muselík, Čikl, Řehulka, Faltus, Aulehla, Kučera, Prokop, Maška, Novák.

Zápas toho kromě gólů mnoho nenabídl a místy připomínal spíš přátelské utkání. Hosté ho měli od začátku plně pod kontrolou. Za zmínku stojí premiérové odchytané utkání Petra Heinische za muže. Moc práce neměl, o to obtížnější bylo poradit si s ojedinělými šancemi domácích. Při nich předvedl něco ze svého umění, když využil ke zneškodnění střel všechny části výstroje počínaje betony při roztažení se přes celé brankoviště a konče rychlou lapačkou při střele mířící pod víko.

Slovan si během třinácti minut vypracoval třígólové vedení a dal jasně najevo, že s postupem do semifinále nehodlá hazardovat. Domácí sice ještě v první třetině snížili, ale to na jednoznačném průběhu utkání nic nezměnilo. V prostřední části přidali hosté další čtyři góly, když některé jejich akce měly exhibiční nádech. V závěru tak šlo už jen o to, jestli i skóre druhého duelu vystoupá do dvouciferným výšin. Že se tak stalo, o tom v 52. minutě rozhodl Řehulka, který se prosadil z prostoru před brankou, gólové konto Slovanu zakulatil na „desítku" a svoji osobní statistiku si vylepšil o čtyři přesné zásahy.

„Obě utkání jsme zvládli, což je dobře. Nyní musíme počkat na dalšího soupeře, abychom věděli, na koho se připravit. Pohár chceme vyhrát, takže do boje o postup do finále dáme vše. Rádi bychom si o něj zahráli," pronesl trenér Jan Klacl.

(dp, rh)

Rozhodující bitvy

NE 17:00: HC Litomyšl – HC Skuteč (stav série: 1:1, rozhodčí: Kukeně – Veverka, Nedvěd). Góly, to je pro Litomyšl zoufale nedostatkové zboží. Pokud pomineme třetí třetinu prvního utkání, tak za zbývajících 100 minut dokázala skórovat jen dvakrát (!), což je vzhledem ke kvalitě útočníků ostuda. Postup je pro domácí „povinnost", ale bojovný soupeř cítí šanci a bude zlobit.

NE 17:00: HC Spartak Polička – HC Ledeč nad Sázavou (stav série: 1:1, rozhodčí: Barek – Říha, Urubčík). Jen v hlavách poličských hráčů je úspěch v tomto duelu. Ve středu názorně předvedli, že kvalitativně stojí výše než soupeř, jde jen o to, aby tuto skutečnost zodpovědným přístupem prodali i přímo na ledě.

Dále: HC Hlinsko – HC Chotěboř.