Se zpožděním začala čtvrtfinálová série krajské hokejové ligy mezi třebovským Slovanem a soupeřem z Pardubic. Celek z našeho okresu se přesvědčil o tom, že se mu do cesty postavil silný rival, nicméně první krok na cestě mezi elitní čtyřku zvládl.

Závodní hokejová Pardubice – HC Slovan Moravská Třebová 3:5 (2:1, 1:1, 0:3)

Branky: 14. Kubelka (Musil, Sodomka), 18. Lubina, 36. Sodomka (Kubelka) – 16. Faltus (Řehulka), 33. Řehulka (Kutmon), 14. Faltus (Koláček), 57. Řehulka (Falus), 60. Koláček. Rozhodčí: Najman – Kolář, Škorpil. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. Diváci: 93. Stav série: 0:1.

Pardubice: Čaladi – Procházka, Vlasák, Rejzek, Janecký, Kučera, Čermák – Křečan, Ludvík, Lubina, Fousek, Jindřich, Šejba, Kubelka, Sodomka, Musil, Pniok.
Moravská Třebová: Vydržel – Kutmon, Kovařík, Rajnoha, Doseděl, Arnošt, Pokorný – Faltus, Koláček, Řehulka, Muselík, Stráněl, Berčák, Tregler, Rak, Kučera, Zeman.

Takový vstup do utkání si tedy hosté ani omylem nepředstavovali. Neuběhla totiž ani celá minuta a po faulu a následném vyhození puku přes mantinel šli do tří. Ubránili se, jednak díky štěstí, když Kučera trefil tyč, jednal díky Vydrželovi a jeho těžkým zákrokům.

Slovan v dalším průběhu postupně vyrovnal hru a začal se také dostávat do šancí. První gól však přece jen dala Závodka, když nechytatelně zakončoval nepokrytý Kubelka – 1:0. Jen o dvě minuty později se po průniku Řehulky dostal ke kotouči Faltus a zamířil „pod víko." Jenže byli to domácí, kteří šli do kabiny spokojenější, neboť v 18. minutě se ujal rychlý brejk v Lubinově podání – 2:1.

Příležitost k vyrovnání měl Slovan na začátku prostřední části v přesilovkách, ale v koncovce mu to vázlo a Čaladiho nedokázal pořádně ohrozit. To soupeř střílel o něco nebezpečněji, ale Vydržel krotil jeho pokusy před brankovou čárou. Ve 33. minutě ujel Koláček, zamířil do tyče a z pokračujícího tlaku skóroval Řehulka. Stav 2:2 hosté udrželi v dalším dlouhém oslabení ve třech, ale sotva se začalo znovu hrát v plném počtu, vyjel si před Vydržela do střelecké pozice Sodomka a Pardubice potřetí vedly – 3:2.

Třetí třetinu Třebovští otevřeli v početní výhodě a tentokrát ji využili. Koláček pálil od modré, Faltus vložil do dělovky svoji hokejku a Čaladi byl v brance bezmocný – 3:3. Následovala sekvence plná vyloučení, více prostoru na ledě však ani jednomu ze soupeřů do vedení nepomohlo, přestože šancí se rodilo poměrně hodně.

Čas rychle utíkal a na obzoru se objevilo prodloužení, jenže přišel přelom 56. a 57. minuty a ten se ukázal jako rozhodující pasáž střetnutí. Nejdříve se dostal do nájezdu pardubický Kubelka, ale Vydržel ho vychytal. Slovan okamžitě přenesl hru na soupeřovu polovinu, Faltusovu bombu vyrazil Čaladi před sebe, kde byl bez dozoru bránících hráčů nachystán Řehulka a svoji pohotovou dorážku nasměroval přesně mezi Čaladiho betony. Byla to, jak se vzápětí potvrdilo, vítězná trefa v tomto prvním čtvrtfinálovém du­elu.

Domácí rázem měli tři a půl minuty na to, aby srovnali, což bylo nad jejich síly. Svoji snahu sice podpořili i odvoláním gólmana, vzájemné vyloučení ale změnilo poměr sil na ledě na pět proti čtyřem. V poslední minutě se pak puku chopil kapitán Koláček a jeho střela od červené čáry se odrazila od jedné tyčky do druhé, než zapadla za brankovou čáru. Znamenala pojistku, Slovan učinil první krůček za postupem.

Nedělní hokejový program

Čtvrtfinále play off:

3. ZÁPAS: HC Spartak Choceň – HC Litomyšl. Neděle 17.00. Stav série: 0:2 (3:4, 1:3). Rozhodčí: Doležal – Souček, Habásko. Senzace je na dosah, ale současně daleko. Přece jenom, pořád se nechce věřit, že by vítěz základní části a největší favorit prohrál sérii proti Litomyšli 0:3 na zápasy. Vyloučeno to ale rozhodně není. Litomyšlští nalezli v předchozích duelech účinnou taktiku a jestli se jim to povede i potřetí, mají naději na rychlý postup. Zásadní význam bude mít rozhodčí, protože emoce planou naplno. Ve středu to Prchalovi bylo úplně jedno a na neustálé potyčky a oplácení se většinou jen díval (a někdy ani to ne). Otázkou je, jaký metr zvolí prvoligový Doležal.

2. ZÁPAS: HC Slovan Moravská Třebová – Závodní hokejová Pardubice. Neděle 17.00. Stav série: 1:0 (5:3). Rozhodčí: Kobr – Urubčík, Vepřovský. První duel potvrdil očekávání v tom smyslu, že Závodka je velmi houževnatým rivalem a vítězství Slovanu rozhodně nespadlo do klína. To se nestane ani v Rehau aréně, domácí se musí pustit do boje se stoprocentním nasazením a zodpovědností.

Pohár Vladimíra Martince:

4. KOLO: HC Spartak Polička (1. místo, 26 bodů) – TJ Lanškroun (4. místo, 10 bodů). Neděle 17.00. Rozhodčí: Přichystal – Veverka, Nedvěd. Pakliže Spartak chce bojovat o první místo ve skupině a tím pádem o nejlepší nasazení pro pohárové play off, nesmí zaváhat v domácích vystoupeních. Po vítězném, ale nepříliš vydařeném zápase ve Skutči se Poličští chtějí prezentovat herně mnohem lépe.