Za krátký konec tahá poličský Spartak, jenž nedokázal bodovat v Pardubicích a propadl se na desátou příčku. Litomyšl splnila „povinnost" a doma porazila Lanškroun, čímž si vylepšila pozici, ale před závěrečnou smrtící sekvencí zápasů také nemá nic jistého. Do Moravské Třebové zamířily po víkendovém dvojboji čtyři body a umístění v nejlepší čtyřce soutěže je tak i nadále reálné.

HC Chotěboř – HC Slovan Moravská Třebová 4:3 SN (0:1, 2:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Branky: 25. Pokorný (Novotný, Eis) 28. Hospodka (Kubát, Dvořák), 46. Kubát (Kadlec, Heřmanský), rozhodující nájezd Dvořák – 19. Doseděl (Zeman, Tregler), 25. Koláček (Řehulka), 48. Zeman (Rak). Rozhodčí: Rulíček – Souček, Kleprlík. Vyloučení: 4:5. navíc Každan (CH) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 350.

Moravská Třebová: Kalina – Pokorný, Kutmon, Rajnoha, Doseděl – Koláček, Řehulka, Rak, Tregler, Faltus, Stráněl, Kršňák, Kovařík, Zeman.

Souboj hostujících střelců s chotěbořským brankářem Peškem skončil neúspěchem pro útočnou eskadru Slovanu. „Je škoda, že jsme nedokázali vyhrát, když jsme soupeře přestříleli šedesát ku dvaceti, ale pokud neproměníme tolik šancí, tak se ani vyhrát nedá," vystihl obraz hry třebovský kouč Jan Klacl. Jeho tým odvedl bojovný výkon a měl navrch, ale musel se spokojit jen s bodem.

Skóre zápasu otevřel Doseděl v 19. minutě a bylo to jen logické vyústění dobývaní chotěbořské branky. Domácí hrozili spíše sporadicky, ale pokud už, byla jejich efektivita smrtící. Ve 25. minutě vyrovnal po teči Novotného střely Pokorný na 1:1. Ještě v téže minutě vrátil vedení na třebovskou stranu Koláček, ale za chvíli v přesilovce opět srovnal Hospodka na 2:2. A další početní výhoda stála u obratu ve skóre, přesně střílel Kubát. Ve 48. minutě se prosadil Zeman (3:3) a honba za vítězným zásahem nepřinesla zdar ani na jedné straně. Nejblíže k němu měl Kubát, ale zazvonil na tyč Kalinovy branky.

V prodloužení Slovan zahodil, co se dalo, Chotěboř zase nevyužila přesilovku čtyři na tři, při níž trefil Heřmanský tyčku. V samostatných nájezdech si domácí počínali skvěle a všechny svoje pokusy proměnili. Za hosty skórovali Zeman s Rakem, Koláček byl vychytán Peškem a druhý bonusový bod zůstal na Vysočině.

Závodní hokejová Pardubice – HC Spartak Polička 7:4 (1:1, 1:1, 5:2)

Branky: 13. Fousek (Jindřich), 27. Fousek (Jindřich), 42. Fousek, 43. Ludvík (Kubelka), 44. Ludvík, 44. Jindřich (Fousek), 47. M. Šejba (Fousek) – 6. Krajíček (Szilva), 40. Szilva (Pospíšil), 55. Jindra (Vacek), 57. Cik (Vacek). Rozhodčí: Kobr – Padevět, Buček. Vyloučení: 3:5, navíc Vlasák (ZH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 90.

Polička: Šauer – Cik, Pospíšil, Mahel, Máša, Grubhoffer – Szilva, Klíma, Škarýd, Boháček, Šedý, Krajíček, Jindra, Šimon, Vacek.

Zatímco „Závodka" nastoupila v plné palbě, tak Spartak nepřijel ani zdaleka kompletní. Přesto hrál dvě třetiny vcelku vyrovnanou partii. Dokonce se ujal vedení, domácí v oslabení vyrovnali a v přesilovce otočili na 2:1, ale dvacet vteřin před druhou sirénou ujel v oslabení Szilva a blafákem dal na 2:2.

„Do třetí třetiny jsme šli s cílem co nejdéle držet příznivý výsledek, ale bohužel se nám to nepovedlo. Brzy jsme inkasovali další góly a potom se naše hra úplně sesypala, takže bylo rychle po zápase. Soupeř byl lepší a vyhrál zaslouženě, z naší strany zaslouží pochvalu jen brankář Šauer, který nás čtyřicet minut držel nad vodou," uvedl trenér Dušan Vápeník. V rozmezí 42. a 48. minuty jeho svěřenci pětkrát inkasovali a bylo po nadějích, v závěru stačili skóre jenom zkorigovat.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Skuteč 8:3 (4:1, 2:1, 2:1)

Branky: 2. Muselík (Rajnoha, Rak), 5. Rajnoha (Rak, Kovařík), 12. Pokorný (Kovařík), 13. Pokorný, 26. Koláček (Zeman), 31. Rak, 57. Rak (Muselík), 59. Faltus (Zeman, Koláček) – 14. Hladík (Netolický), 30. Kunc, 45. Hladík (Vágner, Brdička). Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Halbrštát. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:0. Diváci: 380.

Moravská Třebová: Kalina – Pokorný, Kutmon, Kršňák, Rajnoha, Doseděl – Řehulka, Koláček, Faltus, Muselík, Rak, Kovařík, Zeman, Stráněl, Tregler.

Utkání se odehrálo v poklidu, domácí si hned ze začátku vytvořili pohodlný náskok a celý průběh měli pod kontrolou. Zápas ozdobil Daniel Pokorný dvěma brankami, které si nadělil ke svým osmnáctinám. I hosté však podali sympatický výkonu a i když tempu soupeře nestačili, snažili se poctivě o ofenzivní výpady a ve chvíli, kdy domácí začali hrát příliš bezstarostný hokej, tak se dokázali i střelecky prosadit. O výsledku, pod který se dvěma krásnými góly podepsal i Rak, však nebylo žádných pochyb.

„Bodovali jsme i ve třetím zápase po sobě, což je důležité s ohledem na sestavující se tabulku pro play off. Mrzí mě, že po každém utkání máme jednoho zraněného a tím se nám rozpadá sestava. Tyto ztráty se nám ale daří úspěšně nahrazovat, protože nasazujeme juniory, kteří odvádějí dobrou práci," pochválil mladé hokejisty moravskotřebovský trenér.

HC Litomyšl – TJ Lanškroun 7:2 (2:1, 3:0, 2:1)

Branky: 8. Dospěl, 16. Jankovský (Dvořák), 27. Uhlíř, 36. Uhlíř (Jankovský), 38. Š. Švec (Dospěl, Fink), 51. Uhlíř (Dvořák), 53. Krutina (Dospěl, Š. Švec) – 4. Pilavka (Budina), 48. Nastoupil (Pilavka, Budina). Rozhodčí: Hájek – Budinský, Teplý. Vyloučení: 8:13, navíc Boruch a Kilčický (LAN) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 232.

Litomyšl: Kalousek – Kosejk, Lustyk, Skalník, Fink, Krutina, Velehradský – Dospěl, Vágner, Š. Švec, Dvořák, Uhlíř, Jankovský, Peška, Hynek, Drobný, Sokol.

Úvod zápasu vyšel lépe hostům, když nedbalá obrana pustila ke gólu Pilavku – 0:1. O pět minut později se blýskl individuální akcí litomyšlský Dospěl a nedal brankáři naději. Skóre zápasu se měnilo v první třetině ještě po zásahu Jankovského. Druhou část zahájili svižněji Litomyšlští. Ve 27. minutě projel obranou Uhlíř a navýšil stav na 3:1. Zajímavá situace nastala v polovině zápasu, když domácí dvakrát po sobě špatně střídali. Lanškroun však během svých přesilovek nastřelil jen tyčku. Domácí si v početní převaze vedli lépe, Uhlíř a Švec zajistili vedení 5:1.

V poslední části pokračovali domácí tlakem, ale nově příchozí gólman Šolc nenechal vyniknout nikoho, nežli ho v 50. minutě překonal Uhlíř a završil hattrick. Ještě předtím však předvedl skvělou akci i hostující Pilavka a připravil snížení pro Nastoupila. V 53. minutě podtrhl gólový účet Krutina a v závěru se měnil pouze počet vyloučených za strkanice.

Další výsledky 24. kola KL Pardubicka

Česká Třebová – Chotěboř 4:2 (1:0, 1:1, 2:1). Branky: Vlček 2, Jetmar, Černý – Činčala, Eis. Rozhodčí: Čížek – Kolář, Rulíček. Vyloučení: 2:2, navíc Kvasnička (ČT) 10 min. OT. Využití: 1:0. Diváci: 336.

Světlá nad Sázavou – Choceň 4:1 (1:0, 1:0, 2:1). Branky: Žák 3, P. Včela – P. Prachař. Rozhodčí: Kejř – Rychlý, Souček. Vyloučení: 9:11, navíc P. Prachař (CH) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 370.

Ledeč nad Sázavou – Hlinsko 2:10 (1:3, 0:4, 1:3). Branky: Cíp, Dudák – Šulc 3, Tulis 2, Bláha, Štěpánek, Wasserbauer, Koželuh, Spal. Rozhodčí: Padevět – Kratochvíl, Suchánek. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 142.

Pořadí: 1. Choceň (57), 2. Světlá nad Sázavou (56), 3. Moravská Třebová (47), 4. Chotěboř (47), 5. Chrudim (46), 6. ZH Pardubice (34), 7. Litomyšl (31), 8. Česká Třebová (30), 9. Hlinsko (28), 10. Polička (26), 11. Lanškroun (10), 12. Skuteč (10), 13. Ledeč nad Sázavou (4).