Chrudim porazila potřetí v řadě Chotěboř a tím si otevřela finálové brány. Soupeř z Vysočiny bojoval, jak jen to šlo, třikrát v průběhu utkání vedl a třikrát o těsný náskok přišel.

Ve 47. minutě se lámal hokejový chleba, když Dvořák z nařízeného trestného střílení nepřekonal gólmana Cvrčka. A to byla poslední šance, jakou Chotěbořští v téhle série dostali.

Udeřil totiž soupeř, Kalousovi se v zakončení povedl náramný bekhend a razítko na postup dal po samostatné akci Kišš, který ozdobil svůj vydařený večer hattrickem.

Čas rozhodnutí! Páté semifinálové utkání mezi Moravskou Třebovou a Českou Třebovou se hraje ve čtvrtek 7. března od 19:00 a výhodu domácího ledu má Slovan.

Čtvrté „třebovské derby“ nabídlo narvanému hledišti neuvěřitelné věci.

Psychicky nahoře měli být teoreticky Kohouti, vedli 2:1 na zápasy, z vidiny postupu se jim však zřejmě rozklepala kolena a předvedli výkon plný hrubých chyb v defenzivní činnosti.

Navíc se znovu jednoznačně ukázalo, co pro Slovan znamená jeho elitní útoční eskadra Augustin – Čikl – Pavlovský. V neděli vyšla naprázdno a výsledek nebyl dobrý, nyní se její příslušníci podělili o pět „fíků“.

Neuvěřitelná byla druhá část s jedenácti góly.

Za stavu 2:2 přišla šílená pasáž, kdy hosté během 38 vteřin (!!) nasázeli konsternovanému soupeři tři góly v kuse.

Ovšem něco podobného se o něco později opakovalo rovněž na opačné straně kluziště, za minutu a dvě sekundy se třikrát trefili také domácí a korigovali tím na 6:7!

V tu chvíli se zdálo, že obrazně řečeno „sežerou led“ ve snaze o vyrovnání, jenže je zabrzdila jednak přestávka, jednak zbytečná chyba v rozehrávce hned zkraje závěrečné periody, kterou kapitán Slovanu Čikl bez otálení potrestal.

A tím se jeho tým opět uklidnili, dostal zápas zpátky pod svoji kontrolu a s přibývajícím časem bylo stále více zřejmé, že domácí příznivci se svými Kohouty postup neoslaví. Kdepak.

Rozhodne pátá bitva „o všechno“.

„Pochopitelně cítím zklamání. Soupeř od začátku výborně bruslil a bojoval, důraznější byl v prostoru před oběma brankami. Doplatili jsme na hrubé chyby, kterých jsme vyrobili opravdu hodně. Buď se probereme a v rozhodujícím utkání předvedeme mnohem kvalitnější výkon, nebo nemáme šanci na úspěch,“ hodnotil duel kouč Kohoutů Martin Palinek.

„Po nepovedeném domácím zápase jsme si s kluky trošku promluvili. Řekli jsme si, že jsme na hraně, že můžeme vypadnout, že do toho dáme všechno, ať se nemusíme stydět za svůj výkon. Myslím, že jsme vyhráli zcela zaslouženě. Škoda druhé třetiny, kdy jsme vedli o čtyři góly a nechali soupeře zbytečně dotáhnout, ale poslední část jsme zase uhráli suverénně. Je to 2:2, série není hotová, ale hrajeme doma, což je výhoda. Doufám, že to dotáhneme,“ glosoval moravskotřebovský lodivod Igor Čikl.

KRAJSKÁ LIGA, SEMIFINÁLE, 4. zápasy:

Chotěboř – Chrudim 3:5

Fakta – branky: 10. Suchý (Pecen, Dvořák), 23. Dvořák (Vlček, Pecen), 25. Vlček (Dvořák) – 12. Kišš (Dobiáš, Plch), 23. Jan Polák (Machač, Kubal), 33. Kišš (Jan Polák, Machač), 52. Kalous (Koreček, Karásek), 55. Kišš (Karásek, Dobiáš). Rozhodčí: Kukeně, Hájek – Kis, Schaffer. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:1. Diváci: 455. Třetiny: 1:1, 2:2, 1:2. Konečný stav série: 1:3.

HC Chotěboř: Pešek – Lacina, Jaroš, Suchý, Mendl, Krejčí, Jakub Ludvík – Jaroslav Ludvík, Svoboda, Kraučuk, Dvořák, Vlček, Pecen, Březina, Jan Hospodka, Činčila, Jakub Hospodka. HC Chrudim: Dominik Cvrček – Budínský, Kalous, Pilař, Burkoň, Seidler, Javůrek, Machač, Klement – Jiří Polák, Jan Polák, Dobiáš, Novotný, Novák, Karásek, David Cvrček, Kubal, Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch.

Česká Třebová – Moravská Třebová 6:9

Fakta – branky: 13. Prachař (Král, Poul), 24. Prachař (Fúzik), 28. Filip (Šejba, Prachař), 36. Velinský (Hemský, Jemelka), 36. Fúzik (Filip), 37. Fúzik (Král, Škvor) – 3. Augustin (Čikl, Janků), 22. Augustin (Čikl, Scheuter), 25. Marek (Scheuter), 25. Augustin (Dudycha), 25. Langr, 32. Langr (Kobza), 35. Marek (Fibrich), 44. Čikl (Dudycha), 56. Pavlovský (Augustin). Rozhodčí: Čížek, Prchal – Padevět, Hrabal. Vyloučení: 8:6, navíc Nimmerrichter (ČT) 10 min. OT. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1021. Třetiny: 1:1, 5:6, 0:2. Stav série: 2:2.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter (25. Sajdl) – Nesvadba, Šejba, Jemelka, Daněk, Škvor, Poul, Pražák – Křečan, Filip, Štefka, Král Prachař, Fúzik, Velínský, Hemský, Krejza. HC Slovan Moravská Třebová: Galuška – Dudycha, Janošek, Schneider, Muselík, Janků, Hradil – Pavlovský, Čikl, Augustin, Langr, Faltus, Kobza, Scheuter, Marek, Fibrich, Adolf.