Moravská Třebová – Chotěboř 7:4

Stejně jako předchozí setkání těchto soupeřů na Vysočině provázel i tento duel třeskutý mráz. Přesto se na hrací ploše od počátku dělo mnoho zajímavého.

Šance se střídaly před oběma brankami v rychlém sledu, ale na první trefu do černého se čekalo až do 15. minuty, kdy po zaváhání gólmana Trtíka jednoduše skóroval Koláček. Za chvíli se stav měnil znovu, kdy Cik nabil ostrými Klíčovi.

Vstup do druhé části vyšel lépe hostům a snížili střelou Finka. Pokračovali v tlaku a jen Burešovi domácí děkovali, že je uchránil od srovnání. Ve 28. minutě vypálil Konopčík, Řehulka tečoval, Trtíkovi puk propadl mezi betony a diváci jej očima doslova dotlačili za čáru – 3:1.

Za pár sekund trestal hostující Slavík chybné vyjetí Bureše, ale přestřelka pokračovala a bekhendový blafák Cika znamenal skóre 4:2. Ještě ve druhé třetině dal po přečíslení kontaktní gól Hospodka.

Chotěboř hned od zahájení poslední části zle dotírala na Bureše, ten ale držel hubené vedení. Pojistil ho Cik, jehož poslal Kobza do nájezdu a šikovný útočník svojí hokejkou opět „vykoupal“ Trtíka. Jenže hosté se nevzdávali, přesilovku pět na tři využil M. Kubát.

V 58. minutě mohla Chotěboř dokonce stav vyrovnat, ale Kaut si neporadil s trestným střílením, Bureš ho kryl. Další nápor hostů následně utnul Kobza a vteřinu před sirénou završil výsledek na 7:4 Cik.

„Chotěboř je kvalitní soupeř, před play off začala doplňovat kádr, o to více nás výhra těší. Protivníka jsme sami dostali do hry zbytečnými chybami ve druhé třetině, závěrečnou část jsme ale zvládli,“ uvedl asistent trenéra Jaroslav Faltus.

Fakta – branky a asistence: 15. Koláček (Konopčík), 17. D. Klíč (Cik), 28. Řehulka (Konopčík), 30. Cik (Husárek), 51. Cik (Kobza), 59. Kobza (Muselík), 60. Cik (Kutmon) – 22. Fink (Kaut), 28. Slavík (M. Kubát), 39. Hospodka (Fink, Kaut), 54. M. Kubát (Fibikar). Rozhodčí: Rulíček – Holeček, Motýl. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 386. Třetiny: 2:0, 2:3, 3:1.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – D. Klíč, Kutmon, Faltus, Havlík, Havlíček, Rybníkář – Syrůček, Husárek, Muselík, Koláček, Konopčík, Řehulka, Kašpar, Kobza, Cik.

Hlinsko – Litomyšl 6:2

Zdá se být více než pravděpodobné, že čtvrtfinálovým soupeřem zdejších hokejistů bude kolektiv Hlinska. Aktuální situace v tabulce tomu alespoň nasvědčuje. Měl–li být nedělní vzájemný duel testem na play off, tak by to pro hosty nevěštilo nic dobrého.

Litomyšlský truchlivý osud se začal naplňovat ve 3. minutě, kdy vyloučení Fikejze potrestal tečí Sláma – 1:0. Špatný vstup hostů do utkání poznamenal celý další průběh, nemohli se dostat do tempa, zato domácí dotírali na Pavlíčka ze všech pozic. Ve 14. minutě seděl na trestné lavici Ač a Tulisovu ránu od modré dorazil za záda gólmana Lukáč.

V čase 15:16 bylo ještě hůře, protože nikdo z beků nedokázal zastavit unikajícího Šulce a ten si poradil i s brankářem – 3:0. Hlinecký nápor sice přibrzdil povedenou střelou Dospěl, přesto měli hosté o přestávce v kabině o čem hovořit.

Jestli ale domluva padla na úrodnou půdu, tak o tom lze s úspěchem pochybovat. Sice se v nástupu do prostřední části hra vyrovnala a kontaktní zásah nebyl zase tak daleko, ale ve 34. minutě se po Slámově akci trefil zblízka Kavalír a bylo to 4:1. A aby toho nebylo málo, tak si o něco později po hezké akci vychutnal zakončení Šulc a bylo jasné, že Litomyšl může na jakýkoli bodový přísun zapomenout.

Do poslední třetiny nahradil Pavlíčka v brankovišti Portlík a hosté se pokusili porážku aspoň zkorigovat. V 54. minutě se to povedlo Andrejsovi, ale poslední slovo měli domácí při vlastním oslabení, když z hrubky v rozehrávce vytěžil šestou trefu Šuvara – 6:2.

„Nevycházelo nám vůbec nic. Utkání rozhodla první třetina, zbylými čtyřiceti minutami jsme se protrápili,“ litoval vedoucí družstva Jiří Mlejnek.

Fakta – branky a asistence: 3. Sláma (Dvořák), 15. Lukáč (Tulis), 16. Šulc (Jilemnický), 34. Kavalír (Sláma), 38. Šulc (Sláma, Štěpánek), 58. Šuvara – 18. Dospěl (Matys), 54. Andrejs (Ač). Rozhodčí: Parýzek – Bláha, Habásko. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 300. Třetiny: 3:1, 2:0, 1:1.

HC Litomyšl: Pavlíček (Portlík) – Pilný, Čejka, Mimra, Ač, Kučera – Dospěl, Šedivý, Matys, Fikejz, Hudousek, Šeda, Lustyk, Kubelka, Andrejs.

(dp,rh)