Krajská hokejová liga – semifinále, 3. zápasy:

Hlinsko – Moravská Třebová 3:6

Fakta – branky: 6. Pazourek, 22. Dítě (Sobotka), 51. Hron (Pazourek, Dítě) – 32. Faltus (Langr), 37. Augustin, 38. Rajnoha (Augustin, Čikl), 40. Rajnoha (Pavlovský, Čikl), 45. Augustin (Pavlovský), 47. Pěcha (Langr). Rozhodčí: Hájek, Čížek – Bohuněk, Kolář. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 298. Třetiny: 1:0, 1:4, 1:2. Konečný stav série: 0:3, postupuje Moravská Třebová.

HC Hlinsko: Saifr (44. Peřina) – Pazdera, Brázda, Sobotka, Beneš, Fink, Zídek – Pelán, Pazourek, Plachý, Velínský, Hron, Dítě, Brebera, Chvojka, Zdražil, Králíček. HC Slovan Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rajnoha, Hradil, Muselík, Schneider – Faltus, Langr, Augustin, Fibrich, Kobza, Čikl, Janošek, Pavlovský, Nevřela, Pěcha.

Ve všech třech semifinálových zápasech Slovan prohrával o dva góly a všechny tři obrátil ve svůj prospěch. Lepší důkaz o vnitřní síle tohoto kolektivu prostě neexistuje.

Hlinsko šlo do vedení v 6. minutě po individuální akci Pazourka, zkraje druhé třetiny se nad Turkovu lapačku trefil Hron a zvýšil na 2:0.

Slovan se vrátil do zápasu při vlastním oslabení, rychlý výpad zužitkoval Faltus. Zakrátko bylo srovnáno, hrubku Saifra potrestal Augustin – 2:2. A na domácí rázem padla deka, vrátily se jim černé vzpomínky na předešlá dvě střetnutí. Než odhoukala druhá třetina, bylo to 2:4 a zařídil to Rajnoha, nejprve se trefil mezi Saifrovy betony a následně ránou od modré využil přesilovku.

Ve třetí části měli Slovanisté hru pod svojí kontrolou, tím spíše, že po dorážce Augustina vyhnali Saifra z branky, aby v ní náhradníka Peřinu přivítal Pěcha pěkně po svém. Hronova korekce pak byla kosmetického rázu.

„Za postup jsem štastný a myslím, že si ho kluci doopravdy zasloužili, pracovali dobře,“ chválil svůj mančaft spokojený trenér Igor Čikl.

„Byl to těžký zápas,“ vrátil se ke třetímu semifinále. „Domácí hráli první dvě třetiny výborně, makali, bruslili, kolikrát nás měli zavřené ve třetině. Ustáli jsme to, dostali jen dva góly a potom se nám podařilo dokonce v oslabení dát kontaktní gól. Tím se mužstvo nakoplo a otočilo zápas,“ hodnotil Čikl.

„Máme medaili jistou, ale samozřejmě není konec a já chci hráče namotivovat tak, aby bojovali až do poslední kapky a abychom krajskou ligu vyhráli,“ připomíná Igor Čikl, že sezona neskončila.

Ještě jeden faktor hrál v moravskotřebovský prospěch, a to byli fanoušci. „Patří jim velký dík, měli jsme obrovskou podporu, zatímco Hlinsku nikdo nefandil,“ ocenil Čikl pomoc z ochozů.

Moment utkání:

Připomeňte si společně s námi: v prvním semifinále obrat z 3:5 na 8:5, ve druhém z 1:3 na 7:3. A ve třetím? Z 0:2 na 6:2! Schopnost hokejistů Slovanu otáčet nepříznivě se vyvíjející duely musela hlineckého protivníky srážet čím dál tím hlouběji do kolen.

Hvězda utkání:

Michalu Rajnohovi se na hlineckém ledě hrálo zjevně výborně. Třebovský bek se tam nebývale rozstřílel. Před týdnem tam zaznamenal dva góly a teď opět, přičemž oba byly moc důležité. Za stavu 2:2 totiž zlomily zápas a tím i celou sérii na stranu Slovanistů.

Česká Třebová – Litomyšl 3:2

Fakta – branky: 7. T. Prachař (Šejba), 17. Jar. Moučka (Křečan, Škvor), 20. Šejba (Lesák, Jindřich) – 27. Musil (Skoumal), 46. Musil (Skoumal, Mečiar). Rozhodčí: Kratochvíl, Barek – Holeček, Kis. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 785. Třetiny: 3:0, 0:1, 0:1. Konečný stav série: 3:0, postupuje Česká Třebová.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Pražák, Lesák, Jan Moučka, Cik, Procházka, Verner – Hemský, Jar. Moučka, Fúzik, T. Prachař, Jindřich, Šejba, Křečan, Vlček, Pejcha, Zítka, Knytl, Pirkl. HC Litomyšl: Kalousek – Šklíba, Kovář, Budina, Polák, Navrátil, Bláha, Mečiar – Barkóci, Musil, Skoumal, Svatoš, Pilavka, Zahradník, Dvořák, Švec, Vomočil, Voříšek.

Nejvyrovnanější z celé série bylo třetí semifinále, na jeho konci je však konec litomyšlských snů a postupová radost Kohoutů.

Hosté doplatili v úvodní třetině na častá vylučování. Celkem čtyřikrát zasedli na trestnou lavici a to byla pří síle soupeře smrtící dávka.

První přesilovku využil T. Prachař, potom skóroval při hře pět na pět Moučka, aby v čase 19:59 (!) opět v početní výhodě přidal Šejba třetí trefu. Vše nasvědčovalo třetímu litomyšlskému debaklu.

Leč omyl, Kohouti znatelně polevili, zatímco hosté jakoby si řekli, že když vypadnout, tak se ctí. Od druhé části začali více „kousat“.

Pomohlo jim Musilovo snížení a aktivita se přestěhovala na jejich hole. Což v ještě větší míře platilo ve třetí části. Ve 46. minutě ukázal Musil, že i Litomyšlští dovedou zužitkovat přesilovou hru a domácí se začali bát.

No a světe, div se, za chvíli mohlo být vyrovnáno. Mečiar se řítil na Nimmerrichtera, obránce Pražák ho sice zastavil, ale jenom za cenu faulu. Trestné střílení! Ze souboje „z očí do očí“ vyšel vítězně třebovský brankář.

Přesto se hosté tlačili za vyrovnáním, dostali ještě jednu šanci v přesilovce, ale prosadit se nedokázali. Ani hra bez gólmana nepomohla a Kohouti jásali, svěřenci Jana Svatoše se nicméně se semifinálovým kláním rozloučili důstojným výkonem.

„Nehráli jsme špatně, ale vyráběli jsme zbytečné fauly. Kázeň a disciplína nás stály lepší výsledek,“ připomněl litomyšlský kormidelník. „Třebová zaslouženě postoupila do finále, série ale z naší strany nebyla rozhodně odevzdaná. Nevypustili jsme žádný zápas,“ uvedl Svatoš.

„Ve třetí třetině jsme se herně zvedli, škoda ale byla nevyužitého trestného střílení. Mrzí mě, že jsme v celé semifinálové sérii soupeře více nepotrápili,“ dodal kapitán týmu Michal Budina.

Tomáš Mečiar mohl z nařízeného trestného střílení vyrovnat stav zápasu na 3:3 a kdo ví, jaký by byl potom vývoj proti znejistělým domácím. Jenže brankář Kamil Nimmerrichter ho v klíčové situaci vychytal a Kohouti pak ve zbytku hrací doby vedení ustrážili.

Dvougólový Michal Musil se postaral svými zásahy o to, že se hostující hokejisté dostali na kontakt a do poslední sirény bojovali o to, aby dostali utkání alespoň do prodloužení. Nepatří mezi obvyklé tahouny týmové produktivity, tento duel mu ale střelecky sedl.

PŘÍŠTÍ PROGRAM:

Finále, 1. zápas, neděle 11. března, 17:00: Česká Třebová – Moravská Třebová. O 3. místo, 1. zápas, neděle 11. března, 17:00: Litomyšl – Hlinsko. (rh, hor, pš)