Slovan deklasoval odevzdané Pardubice, Litomyšlští měli se Skutčí větší potíže, ale její odpor nakonec zlomili. Naopak úplně vyhořela Polička, která vyfasovala od Ledče osm kusů a ve středu se bude muset u Sázavy pořádně snažit, aby odvrátila předčasný konec sezony.

HC Litomyšl – HC Skuteč 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Fakta: Branky: 9. Vomočil (Ropek), 41. Hynek (Š. Švec, M. Švec), 48. Vomočil (Uhlíř), 50. Ondráček, 52. Jankovský (Šeda, Fajfr) – 19. Bednář. Rozhodčí: Kukeně – Honza, Nedvěd. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 232. Stav série: 1:0.

Litomyšl: Kalousek – Skalník, Ondráček, Pachl, Fajfr, Ropek, Hynek – Š. Švec, Lustyk, Šeda, Jankovský, M. Švec, Dvořák, Vomočil, Pavlák, Uhlíř.

První třetina se odehrála v hodně vlažném tempu a o oživení se postaral až v 9. minutě Vomočil, který tečoval Ropkovu střelu a poslal domácí do vedení. Ti se ovšem museli v této části třikrát bránit v oslabení a soupeř na třetí pokus přesilovku využil, když Bednář zaskočil gólmana Kalouska rychlým vyjetím zpoza branky – 1:1.

Do druhé části vstoupili domácí mnohem aktivněji, přidali na pohybu i důrazu a zlepšili kombinaci, takže rivala poměrně jednoznačně přehrávali. Což bylo sice hezké, ale s efektivitou byli na štíru a z dvaadvaceti střel, které ve druhé třetině vyprodukovali, neskončila za zády Herynka ani jediná.

Hosté tudíž stále cítili naději a dokázali tu a tam pozlobit i nebezpečným protiútokem. Začátek poslední části ale zápas zlomil v litomyšlský prospěch. Brzy po zahájení hry si našel střeleckou parketu Hynek (2:1), následně po přečíslení přesně zakončil sám před gólmanem Vomočil (3:1) a po krásné individuální akci Ondráčka, který projel s pukem na holi přes celé hřiště a zavěsil na 4:1, si domácí definitivně oddechli. Vylepšení výsledku poté ještě zařídil Jankovský a střetnutí se dohrávalo v poklidném duchu.

HC Spartak Polička – HC Ledeč nad Sázavou 2:8 (0:2, 0:4, 2:2)

Fakta: Branky: 55. Jindra (Zobač), 56. J. Hejtmánek (Zobač) – 5. Zadražil (Kříž), 6. Havel (Křesťan), 30. Štěpán (Křesťan), 35. Křesťan, 39. Štěrba (Duben), 40. Havel, 45. Havel (Křesťan), 54. Havel (Křesťan). Rozhodčí: Prchal – Louda, Říha. Vyloučení: 5:5, navíc Havlíček (POL) 5 min + OK. Využití: 0:1. Diváci 260. Stav série: 0:1.

Polička: Vašátko – Vítek, Vápeník, J. Hejtmánek, L. Hejtmánek, Štěrba – L. Boháček, J. Boháček, Krajíček, Szilva, Gregar, Škarýd, Tobiáš, Zobač, Havlíček, Jindra.

Tenhle výsledek, to je jako rána palicí do hlavy, vždyť v základní části Spartak vyprovodil Ledeč desítkou. Jenže nyní odehrál úplně pokažený zápas a na jeho konci se diváci nestačili divit. Tedy ti, kteří přetrpěli martýrium až do konce, protože mnozí z nich opustili hlediště dlouho před závěrečnou sirénou. Nebylo se ani co divit.

Domácím se nepovedl vstup do zápasu a v 6. minutě prohrávali 0:2. Což by ještě nemusela být úplná tragédie, horší však bylo, že Poličští se nemohli chytit ani herně a fanoušci je nepoznávali. „Na co jsme sáhli, to jsme zkazili. Nedovedu si vůbec vysvětlit, co se stalo. Hráli jsme komplikovaně, postupně jsme upadali stále více a dohrávali v křeči," těžce hledal slova zklamaný trenér Dušan Vápeník.

V úseku mezi 30. a 40. minutou inkasoval Spartak čtyři gólové údery, když řádil zejména hostující Havel. Právě on se v závěrečné části postaral o skóre 0:8 (!) a dvě korekce nemohly domácím v jejich trápení nijak ulevit. „Omlouváme se všem divákům za to, co jsme v tomto zápase předvedli. Takhle se v play off nedá hrát. Pokusíme se zapomenout a vrátit sérii do Poličky," dodal kouč Vápeník.

HC Slovan Moravská Třebová – Závodní hokejová Pardubice 14:2 (5:0, 6:1, 3:1)

Fakta: Branky: 6. Řehulka (Schneider), 17. Faltus (Aulehla, Kvapil), 18. Novák (Vondra), 20. Kvapil (Aulehla, Kučera), 20. Maška (Vondra), 24. Řehulka (Muselík), 26. Prokop (Novák), 29. Prokop (Kučera), 31. Aulehla (Kučera, Faltus), 33. Faltus (Aulehla), 37. Řehulka (Čikl, Muselík), 42. Aulehla (Vondra), 44. Řehulka (Čikl, Muselík), 48. Kučera (Aulehla, Faltus) – 30. Procházka (J. Šejba), 46. Janecký (J. Šejba, Procházka). Rozhodčí: Sedlák – Vašátko, Motálek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 210. Stav série: 1:0.

Moravská Třebová: Kyša – Kutmon, Schneider, Kršňák, Kvapil, Pokorný, Vondra – Muselík, Čikl, Řehulka, Faltus, Kučera, Aulehla, Prokop, Maška, Novák.

Hosté přijeli jenom s deseti hráči, takže nebylo divu, že se do jejich sítě od začátku sypal jeden gól za druhým. Za zmínku stojí třeba ten na 3:0, který si připsal Novák a byla to jeho první trefa za třebovské muže. Po dvaceti minutách to bylo 5:0, „desítka" padla zásluhou hráče číslo 10 Faltuse už ve 33. minutě a ani tady se gólostroj nezastavil. Diváci už předtím zatleskali i Kyšovi, který vychytal J. Šejbovi trestné střílení.

Slovan si nakonec připsal čtrnáct zásahů do černého, když o ten poslední se postaral Kučera. Domácí byli výrazně lepší a nebýt gólmana Truhláře a snahy o co nejefektnější zakončení, bylo by skóre ještě vyšší.

(rh, dp)