Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Slovan naděloval "desítku", také Polička jasně vyhrála, jen Litomyšl neměla šanc

Svitavy – Předvánoční dějství v krajské hokejové lize přineslo bezpečné vítězství a tím pádem spokojenost do Moravské Třebové.

27.12.2013

Ilustrační foto.Foto: Deník/Petr Šilar

Slovan hledal nějaký čas způsob, jak vyzrát na obranu lanškrounských Orlů, ale potom už to šlo ráz na ráz. I Polička zvládla zápas proti outsiderovi s jistotou, ačkoli se také ona rozjížděla do patřičného tempa pozvolněji. Špatně tedy dopadli jenom litomyšlští hokejisté, jejichž snaha zaskočit vedoucí Světlou nad Sázavou na jejím kluzišti vzala krutě za své po necelých pět minutách hry.

HC Slovan Moravská Třebová – TJ Lanškroun 10:2 (0:0, 4:2, 6:0)

Branky: 22. Štefan (Muselík, Rak), 28. Parolek (Koláček), 37. Koláček (Faltus), 37. Štefan (Koláček), 41. Faltus (Doseděl), 43. Faltus (Koláček), 44. Rak, 47. Kučera (Arnošt), 53. Řehulka (Koláček), 60. Kučera (Řehulka, Faltus) – 26. Nastoupil (Kobza, Pilavka), 30. Havlíček (Kocián, Kilčický). Rozhodčí: Rulíček – Teplý, Kolář. Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 305.

Moravská Třebová: Vydržel – Arnošt, Parolek, Štefan, Doseděl, Kršňák – Faltus, Koláček, Řehulka, Muselík, Rak, Novák, Tregler, Kučera, Zeman.

Poslední domácí zápas roku 2013 se nadmíru vydařil. Hrál se totiž ve výborné atmosféře za pomoci obou táborů diváků. Ti domácí si připravili krásné přivítání pro Libora Kobzu, jehož to velmi dojalo. Utkání se odehrálo velmi čistě, na trestnou lavici šli jenom tři hráči a třebovští fanoušci si poprvé v sezoně mohli zakřičet „deset".

Od začátku byla herní iniciativa na straně Slovanu, jenže na skóre se to v první části neprojevilo. Hosté výborně bránili a nedovolovali soupeři dostat se k pořádnému zakončení. Teprve druhá třetina nabídla publiku více gólového vzruchu. Slovan nejprve využil přesilovou hru po ráně Štefana od modré – 1:0. Orli však neustále hrozili rychlými výpady a po jednom z nich se dočkali i vyrovnání, které zařídil Nastoupil. Totéž se ještě jednou opakovalo a na dělovku Parolka v početní výhodě odpověděl podobnou mincí Havlíček. Ve 37. minutě ovšem domácí soupeři přece jenom odskočil, o což se zasloužili Koláček a jen o dvacet sekund později opět Štefan.

Třetí část zahájili Třebovští demolicí Orlů. Po půlminutě se trefil Faltus „pod víko", vzápětí našla skvělá přihrávka Koláčka na útočné modré znovu Faltuse a ten z nájezdu zavěsil – 6:2. Další nájezd a zase je puk v brance, tentokrát se tak stalo po zakončení Raka, který si ke gólu pomohl za pomoci tyčky. Na 8:2 zvyšoval Kučera po dalším dlouhém pasu, kdy zvolil po najetí před Nimmerrichtera střelu mezi betony a našel tam dostatek místa. Domácím nevadilo ani oslabení, protože v něm skóroval Řehulka a fanoušci se dočkali i vyvolávané desítky. Dvacet vteřin před závěrečnou sirénou našel Řehulka zpoza branky Kučeru, jenž usměrnil puk na žádané místo.

HC Skuteč – HC Spartak Polička 2:8 (0:1, 0:4, 2:3)

Branky: 55. Kusý (Zdražil), 56. Pešek (Vágner) – 15. Škarýd (Fúzik), 21. Szilva (Cik), 29. Fúzik (Szilva), 32. Boháček (Šedý, Havlíček), 36. Hejtmánek (Mahel, Šimon), 45. Szilva (Škarýd, Pospíšil), 48. Škarýd, 55. Szilva (Cik). Rozhodčí: Hájek – Slabý, Budinský. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 118.

Polička: Šauer – Cik, Pospíšil, Máša, Grubhoffer, Hejtmánek, Mahel – Szilva, Fúzik,Škarýd, Boháček, Šedý, Havlíček, V. Tobiáš, Šimon, Vacek, J. Tobiáš.

Hosté nastoupili do zápasu s vědomím, že pouze vítězství jim zachová šanci na postup do čtvrtfinále. Ke splnění tohoto cíle nakročili v úvodní třetině poněkud rozpačitě, protože sice měli herně navrch, ale na gól čekali až do 15. minuty a zásah z hokejky Škarýda zůstal až do první přestávky jedinou změnou na ukazateli skóre. To v prostřední části byla produktivita na straně hostů z úplně jiného soudku a domácí brankář nestačil lovit puky ze své sítě. Ve 36. minutě upravil bek Hejtmánek stav na 0:5 a Spartakovci se mohli uklidnit. V závěru trochu povolili v defenzivě a Skuteč výsledek upravila, ale ten i tak mluvil jasnou řečí. Hvězdou zápasu byl Szilva, jelikož zaznamenal hattrick.

HC Světlá nad Sázavou – HC Litomyšl 9:0 (5:0, 1:0, 3:0)

Branky: 1. Dolinský (P. Včela, Doležal), 4. Kubát (Křišťan, Blažek), 5. Dolinský (Blažek), 14. P. Včela (O. Včela), 16. Doležal (Kubát, Křišťan), 27. Blažek (Dolinský, Venc), 42. Blažek (P. Včela, O. Včela), 42. Doležal (Kůrka, Špatenka, 44. Venc (Doležal).

Litomyšl: Kalousek (16. Štarman) – Fink, Kosejk, Lustyk, Skalník – Š. Švec, M. Švec, Dospěl, Uhlíř, Pavlák, Jankovský, Peška, Dvořák, Vágner, Krutina.

Domácí poskládali v letošní sezoně tým, který má nejvyšší ambice, a Litomyšl mu nedokázala čelit. Hostům se nepovedlo zachytit začátek utkání, když inkasovali z prvního útoku soupeře po osmnácti vteřinách z hole Dolinského. Další rána přišla na přelomu 4. a 5. minuty, kdy se v rychlém sledu trefili Kubát a opět Dolinský, takže se veškeré předzápasové plány litomyšlských hokejistů rozsypaly ještě rychleji než pověstný domeček z karet. Domácí ovládli hrací plochu, další trefy P. Včely a Doležala na sebe nenechaly dlouho čekat a za stavu 5:0 vystřídal Kalouska v brance Štarman. Po úvodní třetině bylo prakticky jasno.

Ve druhé části hosté gólový příděl do své svatyně částečně zastavili a hrál se vyrovnanější hokej. Střelecky se prosadil jen světelský Blažek a byl to zase on, kdo otevřel závěrečnou třetinu sedmým zásahem. Brzy přišly ještě dvě branky a poté domácí zůstali k soupeři milosrdní, když ho ušetřili dvouciferného výsledku. Litomyšl nedala Světlé za 120 minut hry v základní části krajské ligy žádný gól.

Pořadí KL Pardubicka: 1. Světlá nad Sázavou (50), 2. Choceň (45), 3. Chrudim (43), 4. Moravská Třebová (40), 5. Chotěboř (39), 6. ZH Pardubice (28), 7. Litomyšl (25), 8. Česká Třebová (24), 9. Hlinsko (22), 10. Polička (20), 11. Lanškroun (10), 12. Skuteč (7), 13. Ledeč nad Sázavou (4).

(rh, dp)

Autor: Redakce

27.12.2013 VSTUP DO DISKUSE

Srážka kamionů mezi obcemi Studená Loučka a Moravská Třebová.
5

V mlze se střetla dvě nákladní auta

Volby 2017 v Litomyšli.

Kde všude se volí? Na úřadech, ve školách i hospodách

Volby v Litomyšli? Vše pod pečlivou kontrolou

Litomyšlsko – Přípravy na volby se konají několik hodin před otevřením volebních místností. V Litomyšli se na obhlídku vydali starosta i tajemník úřadu.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.