Po nedělním zápase proti Světlé jejich naděje klesly.

Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou 2:4

Utkání nabídlo rychlý a rušný hokej, hra se přelévala ze strany na stranu, ale v první třetině se hráči na obou stranách pouze zastřelovali. Hosté nevyužili půlminutovou početní převahu pět na tři, neujaly se však ani některé slibné pokusy z hokejek domácích.

Druhou část otevřel Slovan přesilovkou, v níž ovšem tak dlouho otálel se zakončením, až mu O. Včela puk sebral a vyslal do brejku duo P. Včela – Žák (0:1). A další hra v početné výhodě dopadla úplně stejně, jen ujíždějící hráči Světlé si vyměnili role a blafák v podání P. Včely zařídil stav 0:2.

Třebovští se oklepali v závěru druhé části a srovnali. Nejprve se pěkně trefil Koláček a poté skóroval Syrůček v přesilové hře – 2:2. Na začátku poslední třetiny promarnili slibné možnosti Koláček a Kobza, naopak hostující Žák se ve 44. minutě nemýlil. Pojistku přidal O. Včela a jím využitá přesilovka rozhodla o výsledku.

Pak ještě vzplály saze v Burešovi, srazil Štrose „hlavičkou“ a pro oba hokejisty duel skončil (gólman trest ve hře, hostující útočník v rychlé záchrance). Domácí se sice snažili až do konce, ale zdramatizovat zápas se jim nepovedlo.

Fakta – branky a asistence: 35. Koláček (Řehulka, Konopčík), 40. Syrůček (Faltus, Kobza) – 23. Žák (P. Včela, O. Včela), 26. P. Včela (Žák), 44. Žák (Špatenka), 51. O. Včela. Rozhodčí: Parýzek – Bláha, Habásko. Vyloučení: 3:5, navíc Bureš (MT) trest ve hře. Využití: 1:1. Oslabení: 0:2. Diváci: 450. Třetiny: 0:0, 2:2, 0:2.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš (Buchta) – Klíč, Kutmon, Havlíček, Rybníkář, Havlík, Parolek – Koláček, Konopčík, Řehulka, Kašpar, Cik, Syrůček, Kobza, Muselík, Faltus.

Jan Klacl, trenér: Zápasy se Světlou jsou jeden jako druhý. Vždy jde o to, kdo udělá méně chyb a v tom zatím prohráváme. Faul našeho brankáře jsem neviděl a nemohu se k němu vyjádřit. Musíme ale zapracovat na disciplíně, aby se něco podobného neopakovalo a neposkytovali jsme tak soupeři výhodu přesilových her. (dp)

Chrudim B – Litomyšl 5:3

V nepříliš dobré pohodě odcestovali místní hokejisté na led vedoucího celku tabulky. Nakonec tam ale nebyli moc daleko od bodového zisku, když v úvodu poslední třetiny vedli 3:1, ovšem závěr se jim ani trochu nepovedl.

Vyrovnaný úvod nabídl několik možností na obou stranách. Ujala se ta z 9. minuty, kdy dostal prostor ke gólové dorážce Novák. Reakce hostů následovala v přesilovce, v níž se sám před Amentem prosadil Dospěl. Hosté drželi s vedoucím celkem soutěže krok, což platilo i ve druhé části.

V rozmezí pět minut ohrozili Amenta Šedivý, Hudousek a Kubelka, na druhé straně nebyl ani Pavlíček bez práce. Na gól se čekalo až do 40. minuty, kdy se na konci pěkné kombinační akce objevil Hudousek a přesně ji zakončil – 1:2.

Když se v nástupu do třetí třetiny prosadil po spolupráci se Šedivým znovu Dospěl, začal se rodit nečekaný výsledek. Krutou ránu však hostům zasadila 50. minuta. Nejprve totiž snížil Flaška a o pouhých 15 vteřin později zůstal v rozhozené obraně nepokrytý tečující Doubravský – 3:3.

Otřesení hosté pak přezili oslabení ve třech, ale v čase 56:01 se jejich naděje rozplynuly, trefil se Formánek. Zoufalá snaha Litomyšle už srovnání nepřinesla, byť to hosté zkusili i bez brankáře. Nemělo to však jiného efektu než toho, že se puku chopil Fousek a poslal ho do prázdné brány. Devětačtyřicet slibně sehraných minut na konečný úspěch nestačilo.

Fakta – branky: 9. Novák, 50. Flaška, 50. Doubravský, 57. R. Formánek, 60. Fousek – 15. a 42. Dospěl, 40. Hudousek. Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus. Vyloučení: 6:7, navíc Pilný (L) 10 minut OT + OK. Využití: 0:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 50. Třetiny: 1:1, 0:1, 4:1.

HC Litomyšl: Pavlíček – Ač, Mimra, Pilný, Čejka, Kučera – Dospěl, Šedivý, Matys, Fikejz, Hudousek, O. Šeda, Kubelka, Lustyk, Andrejs, Horák.

Petr Pešina, trenér: Poněkolikáté se budu opakovat. Zase jsme ztratili zápas v poslední třetině. Téměř padesát minut jsme hráli zodpovědně a s výkonem jsem byl spokojen, ale to nestačí. Zápas v hokeji končí po šedesáti a někdy i déle. Nemůžeme si nechat dát dva góly za patnáct sekund, v play off takhle neuspějeme.

(rh, zr)