Dnešní program4. ZÁPAS: HC Litomyšl HC Spartak Choceň (18.30, rozhodčí: Veselý Brokeš, Halbrštát).

3. ZÁPAS: Závodní hokejová Pardubice HC Slovan Moravská Třebová (18.30, rozhodčí: Kukeně Habásko, Souček).

Ve třetím zápase čtvrtfinálové série krajské hokejové ligy se litomyšlským hokejistům nepovedlo zaskočit choceňské favority, kteří si konečně připsali vítězství. Hosté přitom nebyli od úspěchu zase tak daleko, ale vůbec jim nevycházely přesilové hry a to rozhodlo. Úlohu favorita naplnil třebovský Slovan, když výhru z pardubického ledu potvrdil i v Rehau aréně a přiblížil se do semifinále.

HC Slovan Moravská Třebová – Závodní hokejová Pardubice 5:1 (1:1, 2:0, 2:0). Branky: 9. Kučera (Zeman), 21. Rak (Řehulka, Faltus), 22. Kryl, 44. Rak (Kryl), 45. Faltus (Kutmon, Rajnoha) – 2. Fousek (M. Šejba). Rozhodčí: Kobr – Huryta, Urubčík. Vyloučení: 11:8, navíc Vlasák 10 min. OT + OK, Musil TH, trenér Jindřich OK (všichni ZH). Využití: 1:0. Diváci: 480. Stav série: 2:0.

Moravská Třebová: Vydržel – Kutmon, Kovařík, Rajnoha, Doseděl, Arnošt, Pokorný – Faltus, Koláček, Řehulka, Muselík, Rak, Kryl, Zeman, Kučera, Stráněl. Pardubice: Čaladi – Vlasák, Procházka, Janecký, Čermák, Kučera – Křečan, Ludvík, Lubina, Fousek, Jindřich, M. Šejba, Kubelka, Sodomka, Musil, Pniok, Kohoutek.

Začalo se pořádně zostra bez vyčkávaní a hned ve 2. minutě šli hosté do vedení, s dorážkou do odkryté branky neměl problémy Fousek – 0:1. Ještě hůře mohlo být se Slovanem při nájezdu Ludvíka, toho ale Vydržel vychytal. V 9. minutě přišlo vyrovnání, před Čaladim se ocitl Kučera a poradil si s přehledem – 1:1. Vstřelený gól domácím pomohl a ti začali diktovat tempo hry, ale na skóre se to v první části neprojevilo.

Prostřední třetina začala v duchu té předchozí, pouze s tím rozdílem, že o rychlý gól se postarali domácí. Řehulkův nájezd Čaladi kryl, proti dorážejícímu Rakovi byl bezmocný – 2:1. A za půl minuty bylo v hledišti ještě veseleji, novic Kryl se prohnal okolo bránících hráčů a zamířil přesně k tyči – 3:1.

V dalším průběhu byla k vidění spíše marná snaha obou týmů přehrát soupeře. Nepomáhaly ani přesilové hry, hosté hráli mimo jiné dvojnásobnou přesilovku, ale Vydržel za pomoci bránící trojice krizový okamžik přečkal bez úhony.

V poslední části se Slovanu povedlo zlomit odpor Závodky, když při hře čtyř proti čtyřem doklepl Arnoštovu vyraženou střelu za Čaladiho záda Rak. O razítko na vítězství se v přesilovce pět na tři postaral Faltus. Domácí ve zbytku zápasu kontrolovali vývoj a velmi důležitá druhá výhra zůstala doma.

HC Spartak Choceň – HC Litomyšl 4:1 (0:0, 2:1, 2:0). Branky: 33. Šeda, 34. P. Prachař (Florián), 52. Florián (P. Prachař, Beránek), 54. P. Prachař (Beránek) – 35. Uhlíř (Dospěl). Rozhodčí: Doležal – Habásko, Souček. Vyloučení: 10:9, navíc Krejza (CH) 5 min. + OK – Pavlák (L) 10 min. OT. Využití: 3:0. Diváci: 846. Stav série: 1:2.

Choceň: Dundáček – Florián, Novák, Lesák, Pilař, Voříšek, Kopsa – P. Prachař, Beránek, T. Prachař, Knytl, Fikejz, Šeda, Schejbal, Pochobradský, Král. Litomyšl: Kalousek – Fink, Krutina, Lustyk, Skalník, Kosejk, Velehradský – Dospěl, Pavlák, Uhlíř, Dvořák, Vágner, Š. Švec, Peška, M. Švec, Fajfr, Vomočil, Drobný, Hynek, Sokol.

Existovala šance na třetí výhru a konec série? Ano, ale to by si hosté museli počínat daleko lépe ve vlastních přesilových hrách. Měli jich dispozici více než dost, dokonce třikrát hráli proti třem, ale nevyužili nic a něco podobného se v play off pochopitelně neodpouští.

Největší šanci první třetiny měl ve 14. minutě T. Prachař, který zblízka orazítkoval tyčku. Jinak opět kraloval výborný Kalousek, jemuž se ulevilo v závěru úvodní části. To nejprve Krejza inkasoval podruhé v sérii trest 5 + OK, následně domácí špatně vystřídali, jenže výhodu dvou mužů v poli Litomyšlští promarnili a zkraje druhé třetiny si ji pokazili sami faulem. Gól měl na hokejce Dvořák až při plném počtu, sólový nájezd však neproměnil.

Jak naložit s přesilovkou pět na tři, to předvedla Choceň ve 34. minutě, kdy obléhání svatyně Kalouska zakončil Šeda. A v pokračující klasické početní převaze navíc pěkně zavěsil P. Prachař – 2:0. Nežli se domácí stačili uklidnit, vytěžil z důrazné práce Dospěla před brankovištěm snadnou dorážku Uhlíř a hosté byli zpátky ve hře – 2:1.

Poté přišly asi klíčové chvíle zápasu. Ve 38. minutě neváhal rozhodčí poslat na trestnou lavici dva faulující choceňské hokejisty naráz. Ani celé dvě minuty proti třem ale nevedly ke gólu, puk pouze několikrát proletěl těsně kolem branky.

Třetí třetina se už hrála podle choceňských not. Hned po půlminutě zneškodnil Kalousek trestné střílení P. Prachaře a do 52. minuty odolával lavině choceňských útoků. O rozuzlení zápasu se opět v přesilovce postaral bombou od modré Florián a výsledek završil ze sólového úniku P. Prachař.

Světlá nad Sázavou – Česká Třebová 7:3 (1:1, 2:1, 4:1). Branky: Žák 2, Kubát, Venc, P. Včela, Blažek, Kůrka – Vlček 2, Hemský. Rozhodčí: Čížek – Ježek, Louda. Vyloučení: 3:4, navíc P. Včela (SV) 10 min. OT + OK. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 229. Konečný stav série: 3:0.

Chotěboř – Chrudim 6:3 (1:2, 2:0, 3:1). Branky: Dvořák 2, Ludvík 2, Hospodka, Kubát – Kišš 2, Dobiáš. Rozhodčí: Padevět – Schaffer, Kleprlík. Vyloučení: 6:7, navíc Ludvík – Brožek 5 min. + OK. Využití: 0:1. Diváci: 500. Stav série: 2:1.