Týden se sešel s týdnem a ve třetím utkání čtvrtfinálové série sledovalo publikum v podstatě to samé dění. I výsledek byl totožný, jen domácí tentokrát nepotřebovali prodloužení. Jeden zásadní rozdíl tu ovšem je, na tuhle výhru už soupeř z Chotěboře nemůže nijak odpovědět.

Slovan je mezi top čtyřkou krajské ligy a je nutno dodat, že naprosto zaslouženě.

OPĚT BOJ S GÓLMANEM

Nebýt Matěje Peška v chotěbořské svatyni, musel by být zápas rozhodnutý hned po první třetině. Převaha Slovanu byla zřetelná, ale neefektivní, buď zvonily tyčky, neboť kotouč končil v lapačce hostujícího fantoma.

Trvalý tlak domácích našel svoje vyústění ve 22. minutě po rychlé souhře zakončené Langrem. Následovala série vyloučení, ale hosté toho ani v početních výhodách moc neukázali. Naopak Kolařík se hezky trefil na 2:0 a cesta do semifinále měla být volná.

Hosté však ještě zmobilizovali síly, po snížení z nenápadné akce Hlídka sehráli nejlepší pasáž zápasu a Galuška musel vytasit klíčové zákroky. Chvilkový nápor protivníka Slovanisté odrazili, ani v power play ho k ničemu zásadnímu nepustili a přestože se předháněli v tom, z jaké pozice se dá netrefit prázdná branka, tak nejtěsnější výsledek uhájili.

JASNO MĚLO BÝT DŘÍVE

Moravskotřebovský trenér Igor Čikl byl samozřejmě spokojen s rychlým postupem. „Hlavně, že se to podařilo na tři vítězné a nemusíme jet znovu do Chotěboře,“ oddechl si. „Podle výsledku zápasu to bylo vyrovnané, já si to ale nemyslím. V první třetině jsme nastřelili dvě tyčky, měli obrovský tlak a šance. Mohli jsme dát tři čtyři góly, bohužel menší důraz a neproměňování našich příležitostí znamenaly, že jsme po dvou třetinách vedli jenom 2:0. Soupeři se potom z náhodného protiútoku podařilo snížit. Myslím si však, že to bylo naprosto zasloužené vítězství a zasloužený postup,“ hodnotil trenér Čikl. „Ve všech zápasech jsme byli lepším mužstvem,“ dodal.

Postupem mezi nejlepší čtveřici splnil Slovan svůj základní cíl, zdaleka to však neznamená, že by pro něho sezona snad končila. „Pro nás je úspěch, že jsme do semifinále postoupili. Není to ale konec a my se porveme i s následujícím soupeřem,“ říká Igor Čikl. Kdo jím bude, na to si v Moravské Třebové musí počkat minimálně do středy, případně do neděle. V „nabídce“ jsou Chrudim a Hlinsko.

KHL Pardubicka, čtvrtfinále play off, 3. utkání:

Moravská Třebová – Chotěboř 2:1

Fakta – branky: 23. Langr (Kobza, Kolařík), 35. Kolařík (Duba, Pavlovský) – 47. Hlídek (Dvořák). Rozhodčí: Kareš – Kolář, Gregar. Vyloučení: 6:5. Bez využití. Diváci: 512. Třetiny: 0:0, 2:0, 0:1. Konečný stav série: 3:0, postupuje Moravská Třebová.

Moravská Třebová: Galuška – Rajnoha, Kolařík, Hradil, Bednařík, Kovařík – Kobza, Čikl, Faltus, Langr, Řehulka, Fibrich, Duba, Schneider, Janošek, Pavlovský, Pěcha. Chotěboř: Pešek – Vácha, Ludvík, Klofáč, Patrik Mašek, Mendl – Hlídek, Petr Mašek, Vlček, Eis, Svoboda, Dvořák, Nguyen, Křesťan, Kraučuk, Žemlička, Hospodka.

Moment utkání:

Dlouho se zdálo, že domácí tým bude třetí třetinu kontrolovat. Po gólu na 2:1 se ale soupeř přece jenom zvedl a ve zbytku hrací doby měl snad více příležitostí než v celém předešlém průběhu. Výsledek však další změny nedoznal.

Hvězda utkání:

Ne nadarmo se říká, že play off je soutěží brankářů. Petr Galuška dostal jeden gól v prvním, jeden gól ve druhém a jeden gól ve třetím čtvrtfinále. To je excelentní bilance, díky které si spoluhráči „mohli dovolit“ nebýt tak produktivní.

Další výsledky:

Česká Třebová – Světlá nad Sázavou 7:2 (0:1, 3:0, 4:1). Branky: Prachař 2, Jindřich, Škvor, Knytl, Křečan, Fúzik – Doležal, Kubát. Rozhodčí: Kolář – Škorpil, Sokol. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. Diváci: 719. Stav série: 2:1.

Hlinsko – Choceň 7:6 (3:2, 3:2, 1:2). Branky: Beneš 4, Velínský, Chvojka, Sobotka – Král 2, L. Pilař 2, Prachař 2. Rozhodčí: Kukeně – Veverka, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6 navíc Krejza (CHN) 10 min. OT. Diváci: 259. Konečný stav série: 3:0, postupuje Hlinsko.

Chrudim – Litomyšl 2:4 (1:1, 0:0, 1:3). Branky: Kišš, Burkoň – Musil, Voříšek, Barkóci, Dvořák. Rozhodčí: Kratochvíl – Holeček, Kis. Vyloučení: 7:4, navíc Vomočil (LIT) 5 min + OK. Využití: 1:1. Diváků: 298. Stav série: 1:2.

Příští program:

Čtvrtfinále, 4. zápasy, středa 14. února, 18:30: Litomyšl – Chrudim. 19:00: Světlá nad Sázavou – Česká Třebová. (rh, hor)