„Mečboly" mají na své straně hráči Moravské Třebové a Světlé nad Sázavou. Slovan zdolal v obou domácích zápasech soupeře z Chotěboře jednoznačným poměrem, ovšem venku se střelecky trápil a nakonec podlehl v prodloužení. Všechna utkání byla dosud víceméně soubojem třebovských střelců s chotěbořským brankářem Peškem, ale ukázalo se, že i jeho kouzlo lze odčarovat a potom by cesta do finále mohla být volná. Litomyšlští budou na domácím kluzišti odvracet konec série se Světlou nad Sázavou a velmi bude záležet na tom, jestli se dokážou oklepat z nedělního tvrdého direktu, kdy ve třetí části šestkrát inkasovali a ztratili skvěle rozehrané střetnutí. Pokud chtějí hokejisté z Litomyšle prodloužit semifinále do neděle, musí v první řadě zachytit začátek, což se jim před týdnem doma nepovedlo a rázem bylo zle.

Krajská hokejová liga Pardubicka – semifinále play off – 4. zápasy, dnes 18.30: HC Litomyšl – HC Světlá nad Sázavou (stav série: 1:2, předchozí výsledky: 2:1, 1:7 a 5:8), HC Chotěboř – HC Slovan Moravská Třebová (stav série: 1:2, předchozí výsledky: 1:7, 2:1 PP a 2:8).

Pohár Vladimíra Martince, 9. kolo, dnes 19.00: TJ Lanškroun (3. místo, 22 bodů) – HC Spartak Polička (1. místo, 37 bodů). Rozhodčí: Padevět – Mrázek, Potůček.