V krajské lize odcházeli fanoušci z obou stadionů v našem regionu nadmíru spokojeni. Ti ve Třebové byli svědky famózního zvratu, když hráči Slovanu otočili výsledek proti hokejově silné, ale krajně nedisciplinované Světlé z 0:2 na 3:2. V Litomyšli se takové drama nekonalo a domácí po dobrém výkonu lehce porazili Hlinsko.

Moravská Třebová – Světlá nad Sázavou 3:2

Nejtěžší možný soupeř začal na Slovanu zostra a v 5. minutě se ujal vedení. Střelu O. Včely tečoval v přesilové hře před Burešem pohotově Kubát – 0:1.

Domácí se postupně z tlaku vymanili a začali zle zatápět Koubskému v brance Světlé. V první třetině jej však Dostál ani Peška ještě nepřekonali.

Také v úvodu prostředí části zůstali domácí útočně naladěni, ale byl to soupeř, který jim ukázal, jak se nakládá s šancí. Konkrétně Dolinský, jenž zakončil mezi Burešovy betony.

Dvougólové vedení pak nenavýšil Špatenka, který trefil tyč. Třebovští však vůbec nic nevzdávali a v poslední třetině zrežírovali nevídaný obrat.

Vše začal kontaktní trefou tísněný Malý – 2:1. Hosté začali ztrácet nervy, faulovali a byli trestáni. V početní převaze pět na tři Kutmon málem protrhl síťku a bylo vyrovnáno.

Po extempore O. Včely Slovan pokračoval v tlaku, i díky četným přesilovkám. Havlíček ještě orazítkoval horní tyčku, ale nakonec se domácí dočkali. V 54. minutě vyrazil Koubský bombu Havlíčka přímo na hůl Štěpánka a ten rozhodl o první domácí výhře Slovanu se Světlou od sezony 2006/07. Vypjatý závěr domácí zvládli.

Fakta – branky a asistence: 42. Malý (Kobza), 45. Kutmon (Koláček), 54. Štěpánek (Havlíček) – 5. Kubát (O. Včela), 26. Dolinský (Štros). Rozhodčí: Najman – Huryta, Buček. Vyloučení: 4:10, navíc Žák 10 minut OT, O. Včela (oba Světlá nad Sázavou) 10 minut OT + OK + TH. Využití: 1:1. Diváci: 610. Třetiny: 0:1, 0:1, 3:0.

HC Slovan Moravská Třebová: Bureš – Faltus, Rybníkář, Havlíček, Kutmon, Klíč, Parolek – Syrůček, Koláček, Zeman, Muselík, Kobza, Peška, Malý, Štěpánek, Dostál, Tregler.

Jan Klacl, trenér: Radost z vítězství je samozřejmě neoddiskutovatelná. Po dvě třetiny jsme byli lepším týmem a vše bylo jen o souboji s hostujícím gólmanem. Ve třetí části nám soupeř nabídl svojí nedisciplinovaností možnost na korigování stavu. My jsme toho využili a podařilo se nám i strhnout vedení na svou stranu. Chci poděkovat i fanouškům. Myslel jsem, že mě ničím nemůžou překvapit, ale jak nás podporují v posledních zápasech, to jsem ještě nezažil.

Litomyšl – Hlinsko 6:1

Celek z Vysočiny patřil vždy k nepříjemným a houževnatým soupeřům, ale v tomto zápase to rozhodně neplatilo. Hlinečtí podali hodně mdlý výkon, který neměl proti domácím naději na úspěch.

Litomyšl musela napřed přečkat dvě oslabení a poté začala udávat tempo hry. Udeřila při své první početní výhodě, když se Dospěl prosmýkl do útočného pásma a svojí přesnou střelou vymetl šibenici.

Od druhé třetiny byla převaha domácích naprosto jednoznačná. Ve 22. minutě propadla Fajfrova rána od modré mezi betonem Saifra a pravou tyčí kousek za brankovou čáru. Na 3:0 poté zvyšoval Hudousek zblízka po pěkné kombinaci s Dospělem a Šedou.

Hosty držel v těchto momentech nad vodou výborný Saifr, ale ani on nestačil ve 32. minutě na střelu Kučery, neboť domácí hráč před ním zůstal osamocen. Zvyšoval už na 4:0.

I třetí třetina odstartovala gólem v hlinecké síti, z dorážky se prosadil T. Horáček. Na šestou a poslední trefu nahrál Lustykovi špatnou rozehrávkou brankář a domácí útočník poslal puk na místo určení i v akrobatické pozici.

Jediné, co domácí nezvládli, bylo pomoci M. Horáčkovi k vychytané nule, kterou by si za bezchybnou práci zasloužil. V 60. minutě totiž nechali hostujícího T. Ptáčka skórovat hodně zbytečně, když mu nabídli kotouč vlastní mizernou přihrávkou.

Fakta – branky a asistence: 12. Dospěl (Šeda), 22. Fajfr (Šeda), 25. Hudousek (Dospěl, Šeda), 32. Kučera (Uhlíř), 42. T. Horáček (Čejka), 55. Lustyk – 60. T. Ptáček. Rozhodčí: Kratochvíl – Barek, Plch. Vyloučení: 8:9, navíc Sláma (Hlinsko) 10 minut OT. Využití: 3:0. Diváci: 300. Třetiny: 1:0, 3:0, 2:1.

HC Litomyšl: M. Horáček – Pilný, Kučera, Čejka, Fajfr, Ač, Kosejk – Dospěl, Hudousek, O. Šeda, Lustyk, Peška, Uhlíř, T. Horáček, Šauer, Novotný.

Jiří Mlejnek, vedoucí družstva: Hlinsko dnes nebylo tím soupeřem, který nás vloni porážel. Bez posil ze Žďáru je poloviční a na ledě to podle toho vypadalo. Nám se naopak docela dařilo, gólman Horáček držel výborným výkonem 59 minut nulu. Drobné zaváhání v závěru zápasu nijak nezkalilo naši radost z vítězství a zisku potřebných tří bodů.

(dp, rh)