Celek z Lanškrouna šel po nevýrazném začátku s formou nahoru. Čekal se vyrovnaný boj, skutečnost však byla jiná.

Polička – Lanškroun 6:1

Domácím vyšel snový vstup do zápasu, protože uplynula sotva půlminuta a už vedli poté, co Drobného střelu dorazil do sítě Švejda. Poličští nutili svojí aktivitou a dobrým pohybem soupeře k faulům, ale místo toho, aby v přesilovce vedení pojistili, nechali si ujet Řoutila a ten ve 4. minutě vyrovnal.

Tento moment však nezměnil nic na jejich herní převaze a vyjádření se dočkali ve 13. minutě v přesilové hře a znovu u toho byl Švejda, který tentokrát ztečoval střelu V. Vápeníka a dával na 2:1.

Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej, v němž domácí vyslyšeli trenérovo nabádání a soustředili se na zodpovědnou defenzivní práci. Tu podpořil i spolehlivý Šauer v brance a hosté marně hledali cestu za vyrovnáním.

Ve 37. minutě vyhráli domácí bully v útočném pásmu a Veselého projektil od modré čáry se zastavil až v brance – 3:1. Hráči Spartaku se po tomto důležitém zásahu uklidnili a ve zbytku času opanovali kluziště.

Plně se to potvrdilo v závěrečné dvacetiminutovce. Ve 46. minutě se do střelecké listiny zapsal Boháček a poté se Polička ještě dvakrát prosadila v početní výhodě. Nejprve zvyšoval Češka a parádní tečku za utkáním napsal v 54. minutě D. Vápeník, když po excelentní sólové akci zpečetil cenný výsledek na 6:1.

Jeden z nejlepších výkonů poličských hokejistů v této sezoně odměnili spokojení diváci potleskem. Domácí byli bojovnější, produktivnější v zakončení a proto se radovali.

Fakta – branky: 1. a 13. Švejda, 37. Veselý, 45. Boháček, 49. Češka, 54. D. Vápeník – 4. Řoutil. Rozhodčí: Najman – Kolář, Kobr. Vyloučení: 8:9, navíc Husák OK – Kilčický 10 min. OT + OK. Využití: 3:0. Diváci: 450. Třetiny: 2:1, 1:0, 3:0.

HC Spartak Polička: Šauer – Husák, Drobný, Mach, Češka, Veselý – D. Vápeník, V. Vápeník, Boháček, Havlíček, Švejda, Radiměřský, Vašátko, Nespěšný.

Miloš Grubhoffer, trenér: Vítězství nad Lanškrounem si hodně cením. Celý tým zaslouží pochvalu. I když jsme hráli v nekompletním složení, splnili kluci do puntíku stanovené taktické pokyny. Spokojen jsem jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Ukázali jsme našim divákům dobrý hokej. Mrzí mě Husákův trest do konce zápasu, museli jsme dohrávat v jedenácti lidech, ale zvládli jsme to. Výsledek vypadá jednoznačně, ale lehké utkání to rozhodně nebylo, soupeř má kvalitu. Doufám, že také další zápasy v novém roce budou stejně povedené.