Svitavy – Skuteč 2:4

V první třetině se hrál otevřený a vyrovnaný hokej. Hra se přelévala od brány k bráně, góly visely ve vzduchu. Jako první skórovali hosté, domácí se nevzdali a dokázali Aldorfem srovnat. Bohužel se pak v polovině zápasu spiklo proti aktérům počasí a utkání se dohrávalo ve sněhové vánici.

Od té doby to byl spíše boj než hokej. Skuteč utekla o dva góly, Crha snížil na rozdíl jediné branky a Svitavští vycítili naději. Dostali se do několika slibných příležitostí, podržel je i Šauer, který chytil trestné střílení po svém faulu. Pohříchu se žádná střela neujala a konečnou stopku znamenala trefa do prázdné svatyně při risku bez brankáře.

„Děkujeme divákům, že to s námi vydrželi, hlavně na začátku sezony, kdy naše výkony asi ke koukání moc nebyly. Snad jsme dojem napravili v posledních kláních,“ řekl kapitán Lukáš Musil. Brankář a hrající kouč Robin Šauer dodal: „Byl to jeden z našich nejlepších zápasů, o jeho výsledku rozhodlo víceméně štěstí. Kluky musím pochválit, hráli jsme přesně to, co jsme si řekli, chyběl kousíček. Škoda počasí, tentokrát nepomohlo.“

Fakta – branky: Crha, Aldorf – nehlášeno. Rozhodčí: Mergl – Najman, Kolář. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 100. Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1. Stav série: 0:2, postupuje Skuteč. TJ Svitavy: Šauer – Aldorf, Bohatý, Crha, Křupka, L. Musil, Nespěšný, Šmehlík, Radimecký, Šudoma, Tesař, Koníček, Schlögl, Peškar. (mo)