Ve čtvrtek je sousední Pardubice sesadily z druhého postu tabulky Tipsport extraligy. O den později se na něj ale hradečtí hokejisté vrátili zpátky. V ČPP Aréně rozstříleli liberecké Bílé Tygry 6:2.

Hradec dal rázně zapomenout na spekulace o poklesu formy. Po třech zápasech bez vítězství zase naplno zabral a Severočechy jednoznačným způsobem přejel.

Hradečtí hokejisté hostí v pátek od 18 hodin liberecké Bílé Tygry.
Mountfield má nelehký úkol: zastavit sérii porážek a také lepšící se Bílé Tygry

O šest gólů se postaralo šest různých střelců. Přitom hradecká sestava čítala hned několik absencí (Kiviaho, Kevin Klíma, Šalda, Gaspar). Na hře to však nebylo znát. Hradečtí hráli tentokrát s chutí a připomínali zase ten tým, který už několikrát v této sezoně udivoval republiku.

O osudu utkání bylo rozhodnuto prakticky po dvou odehraných třetinách, kdy domácí borci vedli už čtyřbrankovým rozdílem.

Zápasem s Libercem Mountfield zahájil rychlý domácí trojboj. V nedělní dohrávce totiž přivítá Vítkovice (16.00) a v úterý Jágrovo Kladno (18.00).

Hradec Králové – Liberec 6:2

Fakta – branky a nahrávky: 7. Kelly Klíma (Štohanzl), 19. McCormack (Ščerbak, Orsava), 27. Lev, 38. Jergl (Lalancette, Miškář), 44. Ščerbak (Orsava), 58. Smoleňák (Oksanen, F. Pavlík) – 52. Filippi (Birner), 59. Derner (Filippi, A. Najman). Rozhodčí: Šír, Horák – Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 816 (omezený počet). Třetiny: 2:0, 2:0, 2:2.
Mountfield Hradec Králové: Š. Lukeš – Blain, Jank, F. Pavlík, R. Pilař, McCormack, Nedomlel – Oksanen, Cingel, Smoleňák – Orsava, Lev, Ščerbak – Jergl, Lalancette, Miškář – Kelly Klíma, Koukal, Štohanzl.
Bílí Tygři Liberec: Kváča – Štibingr, L. Šmíd, M. Ivan, M. Rosandić, Melancon, Derner – A. Najman, Filippi, Birner – M. Zachar, Gríger, Ordoš – Klapka, P. Jelínek, J. Vlach – Faško-Rudáš, J. Šír, Rychlovský – Čederle.