Hlinsko – Moravská Třebová 6:3

Hosté dali na utkání do kupy sotva dvě pětky a ty zažily hororový úvod.

Než se Třebováci na hrací ploše rozkoukali, prohrávali v čase 5:43 o tři góly! To nejprve skončila za zády brankáře Bureše první střela mezi tyče z hokejky Slavíka. Poté dostali domácí výhodu přesilovky, v níž zachytil nedůsledné vyhození na modré Tulis a propáli chumel hráčů – 2:0. Nedosti na tom, v 6. minutě zakončil akci dvou na jednoho Sláma a Bureš vylovil třetí puk.

Z těžkého k.o. se hosté postupně dostali, vyrovnali hru a měli i několik šancí, ale 13. minuta je znovu srazila do kolen, když jim pláchl Šuvara a překonal Bureše – 4:0. Za tohoto skóre se šlo také poprvé do kabin, když snaha hostů o korekci výsledku neměla kýžený efekt. To dlouho platilo i ve druhé třetině, naopak soupeř byl efektivnější a Šuvara po jedné z rychlých akcí dával na 5:0. Až pak se konečně usmálo štěstí i na Slovanisty, v přesilové hře se prosadil Koláček.
Ke cti hostům slouží, že ani za téměř rozhodnuté

o stavu nepolevili na aktivitě a snažili se výsledek alespoň korigovat. Povedlo se jim to v 50. minutě, kdy se během pár sekund trefili v přesilovce Husárek a hned po něm Kašpar. Protože krátce před tím završil svůj hattrick Šuvara, znamenalo to konečnou podobu skóre 6:3. V hledišti měli jasnou převahu třebovští fanoušci a ti hráčům poděkovali za bojovnost.

„S takovým počtem hráčů, s jakým jsme nastoupili, by nemělo být problémem nás porazit, a Hlinsko to jasně ukázalo,“ uznal trenér Slovanu Jan Klacl. „Je mi líto našich diváků, kteří byli opravdu super, že jsme jim nemohli předvést lepší hokej, ale v této sestavě to nebylo možné. Další hráč se nám navíc zranil a marodka se ještě zvětšila,“ dodal kouč.

Fakta – branky a asistence: 3. Slavík (Vybíral), 5. Tulis (Vybíral, Slavík), 6. Sláma (Štěpánek, Vybíral), 13. Šuvara, 31. Šuvara (Ptáček), 50. Šuvara (Lukáč) – 34. Koláček (Syrůček, Havlík), 50. Husárek (Kutmon, Kobza), 50. Kašpar (Husárek). Rozhodčí: Čížek – Potůček, Louda. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Diváci: 150. Třetiny: 4:0, 1:1, 1:2.

HC Slovan: Bureš – Kutmon, Klíč, Havlík, Syrůček – Konopčík, Koláček, Řehulka, Husárek, Kašpar, Kobza, Berka.

(dp)