Z pohledu našeho okresu má k účasti mezi nejlepší čtveřicí blíže moravskotřebovský Slovan, jenž ve třetí čtvrtině pětkrát vyhrál (jednou v prodloužení), ovšem poslední dva zápasy s Chocní a ve Světlé těsně ztratil. Litomyšl si výhrou nad Světlou vylepšila pozici, ale život ji komplikuje příliš vysoký počet inkasovaných gólů.

Jistá trojice?

Variant, jak bude konečná tabulka KL nakonec vypadat, je několik, leč realita napovídá, že se nějaké senzace těžko dočkáme. Logika říká, že první tři týmy si semifinále nenechají ujít, o čtvrté postupové příčce se pak rozhodne mezi Litomyšlí a Chocní. Snad jedině vzkříšení Chotěboře nebo náhlý propad Žďáru či Moravské Třebové by mohly podobný scénář ještě narušit.

Příznivci regionálního sportu (tím nejsou myšleni šílenci z internetových diskusních fór), doufají, že okresní celky bitvu o „čtyřku“ ustojí a kdo ví, třeba se potkají i ve vyřazovací části. To by byl tahák, jaký náš region ještě neviděl. A jaké jsou aktuální vyhlídky družstev? HC SB Světlá nad Sázavou. Skláři v play–off bezpochyby chybět nebudou, na pátou pozici mají náskok 15 bodů a při jejich formě je těžko někdo připraví i o zasloužené první místo.

Šance na play–off: 99% HCM Žďár nad Sázavou. Po první čtvrtině zdánlivý suverén zapadl v dalším průběhu na standardní úroveň krajské ligy. Kolísavými výkony sice stále trpí, avšak postoupit by měl.

Šance na play–off: 80% Slovan Moravská Třebová. Pokud se Slovan udrží i v poslední čtvrtině na dvouciferném počtu bodů jako v předešlých, a to by bezesporu mohl, nebude v semifinále určitě chybět.

Šance na play–off: 80% HC Litomyšl. Tragická zápasová bilance s Chocní pořádně straší všechny fandy litomyšlského hokeje. Ani sami hráči by si asi nepřáli, aby se rozhodovalo až ve vzájemném duelu. Relativní výhodou jsou čtyři zápasy doma. Bude to nervák.

Šance na play off: 65% HC Choceň. Obhájce titulu bude bojovat až do konce a nakonec by mohl hořce zalitovat zpackané první čtvrtiny sezony. Silné soupeře má většinou venku.

Šance na play–off: 55% HC Chotěboř. Jasně největší zklamání celé soutěže. Ve třetí čtvrtce šestkrát prohrál a těžko se dá čekat zázračné zlepšení.

Šance na play–off: 25% HC Hlinsko. Tým z Vysočiny umí překvapit, ale jeho výkony jsou zoufale nevyrovnané. Může ale někomu sebrat cenné body.

Šance na play–off: 2% HC Chrudim B. V souboji s posledním existuje pro uchazeče postupu jediný imperativ – výhra.