První finále mělo předehru, jakou skutečně nikdo nečekal. A nutno říci, že divákům začaly pomalu úsměvy mrznout na rtech, protože půlhodinová snaha zprovoznit stávkující rolbu, která před utkáním stihla obkroužit sotva dvě kolečka okolo kluziště a „klekla“, nevěštila vůbec nic dobrého. Naštěstí úsilí technických pracovníků přineslo svoje ovoce, stroj si dal říci a po státní hymně se aktéři duelu mohli konečně pustit do boje.

Momentky ze zápasu:

Zdroj: Radek Halva

A jakoby chtěli hokejisté „odškodnit“ publikum za dlouhé čekání, spustili v první třetině ostrou palbu. Otevřel ji pěkně umístěnou střelou z mezikruží hostující Bureš, dalších pět zásahů potom padlo v rozmezí dvou minut a šestapadesáti sekund (!). Tuhle strhují sekvenci završil kapitán Fúzik trefou na 4:2 a těsně před koncem úvodní periody situaci z pohledu Kohoutů ještě vylepšil exkluzivní spolupráce Pavlovského se zakončujícím Ostřanským.

Hokejové utkání prvního čtvrfinále Play off Tipsport extraligy v ledním hokeji mezi HC Dynamo Pardubice (v bíločerveném) a Moutfield HK  v pardudubické enterie areně.
Historické derby v play off rozseklo prodloužení. Třaskavou bitvu ukončil Kaut

Novoměstští však byli daleko od toho, aby zápas odevzdali, a jejich stupňující se snaha našla svoje vyústění v prostřední části. Jak jinak než slepenými brankami do necelé půlminuty. Nejprve nachytal Bureš pokusem spíše z kategorie propagačních gólmana Vlka na švestkách a na světě byl jeho druhý zápis do střelecké listiny, aby hned nato skóroval Řezníček a Spartak byl na kontakt!

Klíčový moment zápasu přišel v nástupu do závěrečné části, kdy domácí řady uklidnil Veverka, jehož rána zápěstím z levého křídla neměla chybu. Hosté dělali všechno možné i nemožné, aby se znovu vrátili do utkání, jejich střelba byla poměrně častá, ale neúčinná a čas rychle pádil. Ani k power play se nakonec nedostali, protože ještě předtím, že mohli k téhle variantě sáhnout, přišlo razítko na českotřebovské vítězství. Pavlovský opět famózně přihrával, Ostřanský nekompromisně pálil a bylo to!

Hattrick domácího kanonýra a Kohouti se ve finále ujímají vedení.

„Soupeř měl v úvodu navrch, výborně se pohyboval. Naštěstí se nám po inkasované brance podařilo skóre rychle otočit. Ve druhé třetině jsme hráli příliš komplikovaně, ze zápasu jsme zbytečně udělali drama. Naštěstí se naše hra v závěrečné třetině zlepšila, mnohem pozorněji jsme bránili a dokázali vstřelit dva rozhodující góly,“ vyjádřil se na klubovém webu trenér Kohoutů Pavel Marek

Další videosekvence:

KRAJSKÁ LIGA, finále, 1. zápas:

HC Kohouti Česká Třebová – TJ Spartak Nové Město nad Metují 7:4 (5:2, 0:2, 2:0). Branky: 11. Pavlovský (Drtina, T. Prachař), 12. Stolín (Jemelka, Veverka), 13. Ostřanský (Pavlovský, Drtina), 14. Fúzik (Martinec), 20. Ostřanský (Pavlovský, Hradil), 42. Veverka (Pavlovský, Ostřanský), 59. Ostřanský (Pavlovský, Drtina) – 3. Bureš (Mert, Vaňát), 13. Pohl (Šťastný), 35. Bureš (Prouza), 36. Řezníček (Mert, Šťastný). Rozhodčí: Pilný, Kratochvíl – Kalina, Kolář. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 702.
Česká Třebová: Vlk – Vašíček, Jelínek, Drtina, Hradil, Jemelka, Leder, Blažej, Král – Semorád, Martinec, Rozlílek, Pavlovský, Fúzik, Ostřanský, Veverka, T. Prachař, Plášek, Stolín, Čada. Nové Město nad Metují: Čáp – Velinský, Pohl, Mert, Dufek, Šrenk, Burdych, Kubišta – Řezníček, Koudelka, Prouza, Vaňát, Šťastný, Bureš, Řehák, Bucek, Černý, Reichmann.
Stav série: 1:0.

Druhý zápas finálové série se bude hrát v neděli 17. března od 17 hodin na zimním stadionu v Novém Městě nad Metují.