Vypadá to jako jednoduchá záležitost, ale hokejový Spartak musel o další tři body a setrvání na špici tabulky krajské soutěže pořádně zabojovat. Na půdě posledních Čestic byl výsledek zápasu dost dlouho na vážkách.

Čestice – Polička 3:8

Hosté měli problémy se sestavou, velké potíže jim ale nadělal také bojovný soupeř, který už v 8. minutě nedal trestné střílení, vytáhl se Šauer. Poté nasměrovali vývoj utkání očekávaným směrem D. Vápeník, který si pěkně vyjel z rohu do střelecké pozice, a po něm Šedý, když osvědčil důraz a dorazil Boháčkovu střelu – 0:2.

Jenže Spartak zaspal vstup do druhé třetiny a během necelých dvou minut třikrát (!) inkasoval. V tu chvíli to s favoritem nevypadalo moc dobře, protože domácí se díky tomuto obratu obrovsky zvedli, výborně bruslili, napadali a hosté měli co dělat, aby nápor Čestic ustáli bez dalších škod.

Naštěstí pro Poličku přišla 34. minuta a vyrovnání na 3:3, když znovu vypálil Boháček a Šedý dorážel. V kabině se pak hráči uklidnili a soustředili.

Třetí třetinu zahájili hosté v oslabení, ale nevadilo jim to, protože dobře hrající Boháček vybojoval puk a našel mezeru mezi betony gólmana – 3:4. Ve 48. minutě projel přes střední pásmo Soukal, přenechal kotouč Boháčkovi a ten definitivně utlumil čestické nadšení.
Spartakovci poté již ovládli ledovou hrací plochu. Jindra se postaral o využití přesilové hry (3:6) a poslední dvě trefy se zrodily znovu díky důrazu dorážejících Vašátka a D. Vápeníka před brankovištěm.

Fakta – branky: M. Hvězda, Dočkal, Kupka – D. Vápeník 2, Boháček 2, Šedý 2, Jindra, Vašátko. Rozhodčí: Petr – Rada, Shejbal. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:2. Oslabení: 0:1. Diváci: 60. Třetiny: 0:2, 3:1, 0:5.

HC Spartak Polička: Šauer – Veselý, Fric, Hejtmánek, V. Vápeník – D. Vápeník, Krajíček, Boháček, Jindra, Radiměřský, Vašátko, Šedý, Soukal.

Miloš Grubhoffer, trenér: V neděli se nám trochu rozsypala sestava, musel jsem ji přeskupit. Za první a třetí část kluky chválím, druhá nám nevyšla, hlavně její úvod. Toho se musíme vyvarovat. Jako klíčové momenty vidím vyrovnání na 3:3 a poté čtvrtý gól při vlastním oslabení. Tím jsme soupeře srazili na kolena a závěr kontrolovali. Každý vidí naše jasné vítězství, ale průběhu asi tolik neodpovídá. Soupeř hrál zejména ve druhé třetině velmi dobře a po třech rychlých gólech v naší brance jsem se chvílemi bál, abychom neodváželi nějakou nadílku. Tohoto vítězství si určitě cením.