Krajský přebor: Finálová série hokejového krajského přeboru nezačala po Spartakovce vůbec podle představ. První krok ke konečnému primátu totiž udělal soupeř ze Skutče. Pro Poličku ještě není nic ztraceno, ale nesmí si dovolit zaváhání.

Skuteč – Polička 4:1

Hostům se nepovedl vstup do zápasu. Jakoby se nesrovnali s atmosférou finále, hráli ustrašeně a to se projevilo na skóre, Žák s Turčánim potěšili fandy vítězů základní části.

Obraz hry se začal měnit ve druhé třetině, když si Poličští vzali k srdci přestávkovou domluvu. Zlepšili se ve všech činnostech, jenže naráželi na výborného Kuklu v domácí svatyni. To však neznamená, že by Mach neměl co na práci, také on totiž předvedl několik skvělých zákroků, druhá část celkově jasně patřila oběma bezchybným gólmanům.

Ve třetí části se pak poličský tlak stupňoval a v 50. minutě jej v přesilovce po kombinaci po ose Drobný – Švejda – Havlíček přetavil ve snížení posledně jmenovaný – 3:1. Vyrovnání viselo ve vzduchu, v době vrcholícího náporu však ve vlastním oslabení upláchl Turčáni, beci jej sice vytlačili mimo optimální úhel, ale střelec ještě stačil do puku „plácnout“ a ten se nějakým způsobem dostal za Machova záda – 3:1. Sekundu před sirénou ještě vylepšil skóre Sýkora, to už hosté hráli vabank.

Fakta – branky: 17. a 56. J. Turčáni, 5. Žák, 60. Sýkora – 50. Havlíček. Rozhodčí: Čáka (Pardubice) – Budinský, Hájek. Vyloučení: 19:14, navíc Vondráček OK – Kubát 10 minut OT. Využití: 1:1, oslabení: 1:0. Diváci: 430. Třetiny: 2:0, 0:0, 2:1. Stav série: 1:0.

HC Polička: V. Mach – Drobný, Husák, M. Mach, Veselý, Češka – D. Vápeník, Vr. Vápeník, R. Valenta, Boháč, Krajíček, M. Kubát, Boháček, Grubhoffer, Švejda, Vašátko, Havlíček.

Miloš Grubhoffer, trenér: První třetina byla z naší strany příliš bojácná a poznamenaná špatným bruslením. Poté jsme se ale zvedli, postupně vyrovnali hru a po snížení na 2:1 soupeře „valili“. Bohužel nás srazil smůlovatý třetí gól v naší síti. Škoda, že tam něco nepadlo, ten tlak byl opravdu velký a věřím, že kdybychom srovnali na 2:2, domácí by se zlomili. Bylo hodně vyloučených, ale myslím, že rozhodčí Čáka zvolil správný metr a udržel hru na uzdě. Nic nebalíme, ve středu uděláme vše pro to, abychom se do Skutče za týden ještě jednou vrátili.
Druhé finále se hraje zítra od 18 hodin v Poličce. Spartak zve do hlediště všechny hokejové příznivce z regionu. (rh)