Tři kola scházejí do konce základní části hokejové krajské ligy. Ta v této sezoně slouží pouze k tomu, aby určila nasazení týmů pro rozhodující vyřazovací část.

Slovan může výše

Po odehrání pětadvaceti kol je jediná jistota: Z osmého místa půjde do play off Skuteč jako beznadějně poslední celek tabulky a jako vysněný soupeř pro vítěze základní části.

Kdo jím ovšem bude, o tom rozhodnou právě zbývající tři dějství. Ve hře je trojice týmů: HC Chrudim B (nyní 55 bodů), Světlá nad Sázavou (53) a Moravská Třebová (51). Slovan ví, že horší než třetí určitě neskončí, ale rád by si v nadcházejících dvou domácích zápasech proti elitní dvojici vybojoval alespoň druhou příčku, neboť z té třetí mu pro čtvrtfinále akutně hrozí Choceň a ta bude se svým výtečným druholigovým útokem pro každého soka obrovskou hrozbou.
Dalším otazníkem je obsazení čtvrtého místa, které dává pro první vyřazovací kolo výhodu prvního a případného třetího duelu na domácím ledě. Dlouho to vypadalo, že si je bez potíží pohlídá Litomyšl, jenže ta ve čtvrté čtvrtině soutěže nepředvádí dobré výkony a nejenže kýženou pozici přepustila Hlinsku, ale ještě nemá zaručené ani páté místo. K jeho jistotě musí jednak povinně porazit Skuteč a navíc získat minimálně bod ze zápasů v Chrudimi a Chotěboři.

Kombinací je pořád hodně, vždyť průběh letošní nezvykle vyrovnané soutěže už nejednou překvapil. Pro diváka je to jenom dobře. Jak finiš základní části, tak play off slibují pořádně napínavou podívanou. Jen s výjimkou Skutče se sedm ostatních týmů prezentuje více méně ve stylu „každý může porazit každého“.

Zbylý program: 26. kolo: M. Třebová – Světlá, Chrudim B – Litomyšl, Choceň – Chotěboř, Hlinsko – Skuteč. 27. kolo: M. Třebová – Chrudim B, Chotěboř – Litomyšl, Skuteč – Choceň, Světlá – Hlinsko. 28. kolo: Litomyšl – Skuteč, Hlinsko – M. Třebová, Choceň – Světlá, Chrudim B – Chotěboř.
Tip Svitavského deníku: 1. Chrudim, 2. Třebová, 3. Světlá, 4. Hlinsko, 6. Litomyšl, 6. Choceň, 7. Chotěboř, 8. Skuteč.

Jenom ne s Chocní

V krajské soutěži je už delší čas rozhodnuto o tom, že z prvního místa jde do play off Polička. Ze šestičlenné skupiny postupují do semifinále čtyři družstva a hráči Spartaku vědí, že jak v prvním kole, tak v případném finále budou mít výhodu většího počtu domácích zápasů. S kým se ovšem v semifinále střetnou, tak to bude zřejmé až zítra večer, kdy zápasy Lanškroun – Polička a Čestice – Semechnice základní část krajské soutěže ukončí.

Varianty jsou stále tři a velice výrazně do nich mohou prohovořit sami Poličští, lépe řečeno jejich výsledek v Lanškrouně. Pokud tam prohrají, přeskočí jejich soupeř dosud třetí Choceň B a ta by se tím pádem stala jejich semifinálovým sokem. To si však v Poličce nikdo nepřeje, neboť bilance s choceňským béčkem je v tomto ročníku prachbídná.

Pokud duel skončí smírně a v prodloužení nebo na nájezdy uspějí Poličští, tak si zopakuji souboj i v play off, to by domácí Orli zůstali čtvrtí. Jenom výhra Poličky po 60 minutách dává naději Semechnici, když nezaváhá na čestickém ledě.
Tip SD: 1. Polička, 2. Č. Třebová, 3. Lanškroun, 4. Choceň, 5. Semechnice, 6. Čestice.

Nedělní program

Nedělní zápasy krajských hokejových soutěží mužů začínají v 17 hodin. Hlavní magnet kola se odehraje na třebovském stadionu.

Krajská liga
HC Slovan Moravská Třebová (3. místo, 51 bodů) – HC SB Světlá nad Sáz. (2. místo, 53 bodů). Minulé výsledky: 3:5, 1:4, 3:1. Rozhodčí: Parýzek – Bláha, Habásko.
HC Chrudim B (1. místo, 55 bodů) – HC Litomyšl (5. místo, 38 bodů). Minulé výsledky: 6:4, 4:2, 1:4. Rozhodčí: Sedlák – Motýl, Kalus.

Krajská soutěž
HC Lanškroun (4., 29 bodů) – HC Spartak Polička (1. , 43 bodů). Minulé výsledky: 3:7, 8:4, 1:6. Rozhodčí: Mergl – Kolář, Huryta.