Všechny týmy si tedy ještě jednou zopakují program deseti kol. Otázkou je, zda dojde k výraznější změně ve výkonnosti jednotlivých mužstev, která by přinesla větší obrat v tabulce. Ta je zatím poměrně přehledně „rozškatulkována“.

V krajské soutěži má poličský Spartak o tomto víkendu volný los. Další utkání jej čeká ve středu proti Semechnici.

KL (17.00): HC Chrudim B (3. místo, 17 bodů) – HC Litomyšl (4. místo, 11 bodů). Minulé zápasy: 4:1, 3:2 (SN). Rozhodují: Sedlák – Motýl, Kalus.

Ani ve třetí vzájemném zápase nebudou hostující hokejisté v žádném případě favority. S béčkem zatím sehráli dva docela vyrovnané duely, které jim sice výsledkově nevyšly, ale nejednalo se o žádné propadáky. Na ledě soupeře ztratili naději na dobrý výsledek až v závěru, doma dokázali zlikvidovat dvoubrankové manko a nezvládli loterii nájezdů. Takže určitě nejsou bez šance, ale je třeba zlepšit důraz v defenzivní činnosti. Právě ten chyběl při porážce v Chocni minulý týden. Otázkou bude také zdravotní stav v týmu, protože absence zkušených Pešiny a Matyse je patrná.

KL (17.00): Spartak Choceň (5. místo, 8 bodů) – HC Slovan Moravská Třebová (2. místo, 20 bodů). Minulé zápasy: 2:3 (SN), 2:4. Rozhodují: Veselý – Zemánek, Kučera.

Domácí tým se před týdnem „chytil“ na Litomyšli a teď čeká i na druhého soupeře z našeho regionu. Ten se však aktuálně chlubí šestizápasovou vítěznou šňůrou a do Chocně ji přijede prodloužit. Tyto zápasy se vždy hrají ve vynikající divácké kulise a zítřek v tomto ohledu jistě nebude výjimkou. Fanoušci by měli podle všech předpokladů sledovat ofenzivní hokej, protože Slovan nasázel v deseti utkáních 42 branek a Spartak, přestože se pohybuje v závěru tabulky, jen o sedm méně. Jestliže hosté chtějí prohnat suverény ze Světlé, neměli by se z choceňského ledu vrátit s nulou.

(rh)