Vedoucí Moravská Třebová přijela hájit svoji výsadní pozici do Litomyšle, kde odehrála se svým nesmiřitelným rivalem rovnocennou partii, v níž se s ním několikrát vystřídala v těsném vedení. Hostům ho nejprve zajistil Faltus, po jehož střele zpoza modré čáry zůstala Kalouskova lapačka děravá. O srovnání se parádním individuálním průnikem postaral v přesilové hře Holík. Hned v nástupu do prostřední třetiny naklonil kyvadlo na litomyšlskou stranu v další početní výhodě přesnou ránou Starý, ne však na dlouho, záhy se o trefu na 2:2 postaral neméně hezkou střelou Fibrich. Ve 32. minutě už Slovan vedl, chybu soupeře v rozehrávce trestal Řehulka, po Skoumalově dělovce se však i podruhé do kabin šlo znovu za rovnovážného stravu. Blíže ke tříbodovému vítězství byli hosté poté, co se Faltus prosadil svým druhým gólem v utkání. Třebová navíc měla ve třetí periodě k dispozici několik přesilovek, ale s jejich proměňováním byla na štíru. Domácí zabojovali a Vomočil v 53. minutě dotáhl na 4:4, což bylo skóre po šedesáti minutách a nutno dodat, že vzhledem k obrazu hry zřejmě spravedlivé. Prodloužení se hrálo sotva půl minuty, druhý bod získali Slovanisté zásluhou svého kapitána Čikla, který se v zajímavém měření sil postaral o dvoubodovou tečku pro svůj tým. I když, o regulérnosti jeho trefy panovaly především v řadách domácích fanoušků kulantně řečeno pochybnosti… Určující však byl názor rozhodčího Hájka a ten vítěznou branku uznal.

„Jsem maximálně spokojen. Hráli jsme v kombinované sestavě, vůbec jsem neměl ponětí, jak si poradí tři junioři, a oni to zvládli na jedničku, starší kluci je podrželi. Myslím si, že jsme si vítězství za bojovnost zasloužili,“ glosoval derby moravskotřebovský trenér Igor Čikl. Na litomyšlské lavičce panovalo vědomí, že se dalo z utkání vytěžit více. „Mrzí mě, že jsme se postupně během zápasu zlepšovali, ale kýžený výsledek se nedostavil. Soupeř byl rozhodně k poražení, šance ke vstřelení většího počtu gólů jsme měli. Ale je to přece jen bod proti vedoucímu týmu, takže ho bereme,“ uvedl asistent trenéra Bohumil Jakubec.

Derby se hrálo také na Vysočině a navrch v něm měli chotěbořští hokejisté. Ti vedli už 5:0 a přestože se hosté ze Světlé snažili vrátit do hry a manko dotahovali, tak do blízkého kontaktu se nedostali.

„Jeden z nejlepších výkonů sezony!“ Tak hodnotili českotřebovští Kohouti svoje vydařené vystoupení na hlineckém ledě. Jejich bleskový nástup (0:3) sice domácí na chvíli přibrzdili a snížili na rozdíl jediné branky, jenže další průběh patřil zřetelně hostům, v jejichž dresu zazářil hattrickem Fúzik.

KL PARDUBICKA, 13. kolo:

Litomyšl – Moravská Třebová 4:5 PP (1:1, 2:2, 1:1 – 0:1)

Branky: 18. Holík, 21. Starý (Cink, Holík), 37. Skoumal (Holík), 53. Vomočil – 5. Faltus (Scheuter), 24. Fibrich (Langr), 32. Řehulka (Fibrich), 46. Faltus (Langr), 61. Čikl. Rozhodčí: Hájek – Teplý, Hájková. Vyloučení: 6:8, navíc Pavlovský (MT) 10 min. OT. Využití: 2:1. Diváci: 372.

HC Litomyšl: Kalousek – Starý, Holík, Pazdera, Mečiar, Navrátil, Šklíba, Bláha – Skoumal, Cink, Vomočil, Budina, Křesťan, Kovář, Švec, Voříšek, Jakubec. HC Slovan Moravská Třebová: Galuška – Cik, Holub, Janošek, Faltus, Maška, Janků – Augustin, Čikl, Pavlovský, Langr, Scheuter, Marek, Řehulka, Kavan, Fibrich.

Hlinsko – Česká Třebová 2:7 (2:4, 0:1, 0:2). Branky: Homola, Cejpek – Fúzik 3, Král, Krejza, Pražák, T. Prachař. Rozhodčí: Čížek – Louda, Říha. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. Diváci: 163.

Choceň – Skuteč 11:0 (6:0, 3:0, 2:0). Branky: L. Pilař 3, Lichtag 2, Zavřel 2, Nečas 2, Hricuš, Jankovský. Rozhodčí: Kolář – Voltner, Holeček. Vyloučení: 4:6, navíc Jílek (SK) 5 min. + OK. Využití: 2:0. Diváci: 280.

Chotěboř – Světlá nad Sázavou 6:4 (4:0, 1:2, 1:2). Branky: Dvořák 2, Jelínek, Hlídek, Suchý, Vlček – Blažek, P. Včela, Fibikar, Kopecký. Rozhodčí: Bernat – Schaffer, Pošvář. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:2. Diváci: 350.

Chrudim – Lanškroun odloženo. Náhradní termín utkání byl určen na pátek 23. listopadu od 18:30.

1. Moravská Třebová (30), 2. Česká Třebová (28), 3. Litomyšl (25), 4. Chrudim (23), 5. Světlá nad Sázavou (22), 6. Hlinsko (21), 7. Chotěboř (19), 8. Choceň (18), 9. Skuteč (3), 10. Lanškroun (0).

Další program:

Pátek 16. listopadu, 19:30: Hlinsko – Lanškroun. Neděle 18. listopadu, 17:00: Česká Třebová – Litomyšl, Skuteč – Hlinsko, Moravská Třebová – Chrudim, Světlá nad Sázavou – Choceň, Lanškroun – Chotěboř.