Hokejisté Spartaku podruhé v této sezoně zvítězili na hlineckém ledě. Tentokrát to bylo po nájezdové loterii a tento výsledek znamená, že pokud Poličští v posledních třech zápasech úplně nezkolabují, tak do play off půjdou z nejvýhodnějšího prvního místa tabulky.

HC Hlinsko – HC Spartak Polička 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Branky: 24. Šulc (Havelka) – 47. J. Tobiáš, rozhodující nájezd Pospíšil. Rozhodčí: Přichystal – Veverka, Nedvěd. Vyloučení: 13:7. Bez využití. Diváci: 210.

Polička: Šauer – Jan, Pospíšil, Máša, Grubhoffer, Hejtmánek, Mahel – Szilva, Fúzik, Škarýd, Klíma, Šedý, Krajíček, V. Tobiáš, Cik, Šedý, J. Tobiáš.

Utkání nabídlo spíše bojovnou podívanou a příliš hokejové krásy nepobralo. První třetina patřila aktivním hostům, byli lepší a vytvářeli si šance, s jejich využíváním ale byli na štíru. Prostřední část přinesla změnu obrazu hry. Navrch měli domácí hráči, potrestali jedno ze zaváhání soupeře a po střele Šulce se ujali vedení – 1:0.

Třetí třetina byla hokejově asi nejlepší. Hra se přelévala na obě strany, oba týmy měly k dispozici několik přesilovek, ale k vyrovnání na 1:1 pomohla Spartaku teprve hrubka brankáře Malého, jenž rozehrál puk přímo na hokejku J. Tobiáše.

„V prodloužení jsme začali v oslabení, ale potom jsme skoro čtyři minuty hráli přesilovku proti třem, ale ani z takové výhody nedokázali vstřelit gól. Naopak deset vteřin před koncem jsme děkovali Šauerovi, že chytil sólový únik. Byla to předzvěst nájezdů, ve kterých kryl všechny pokusy domácích, zatímco Pospíšil krásným blafákem ve druhé sérii skóroval a rozhodl. První místo by teď už mělo dopadnout," uvedl trenér Spartaku Dušan Vápeník.

Nedělní program

HC Spartak Polička – HC Skuteč (17.00, rozhodčí: Kobr – D. Urubčík, R. Urubčík).