Pospíšilův nájezd zajistil Spartaku dva body

Polička – Hokejisté si přivezli vítězství z Hlinska a velmi výrazně se přiblížili k jistotě nejlepší pozice před vyřazovací částí.

15.2.2014

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

Hokejisté Spartaku podruhé v této sezoně zvítězili na hlineckém ledě. Tentokrát to bylo po nájezdové loterii a tento výsledek znamená, že pokud Poličští v posledních třech zápasech úplně nezkolabují, tak do play off půjdou z nejvýhodnějšího prvního místa tabulky.

HC Hlinsko – HC Spartak Polička 1:2 SN (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

Branky: 24. Šulc (Havelka) – 47. J. Tobiáš, rozhodující nájezd Pospíšil. Rozhodčí: Přichystal – Veverka, Nedvěd. Vyloučení: 13:7. Bez využití. Diváci: 210.

Polička: Šauer – Jan, Pospíšil, Máša, Grubhoffer, Hejtmánek, Mahel – Szilva, Fúzik, Škarýd, Klíma, Šedý, Krajíček, V. Tobiáš, Cik, Šedý, J. Tobiáš.

Utkání nabídlo spíše bojovnou podívanou a příliš hokejové krásy nepobralo. První třetina patřila aktivním hostům, byli lepší a vytvářeli si šance, s jejich využíváním ale byli na štíru. Prostřední část přinesla změnu obrazu hry. Navrch měli domácí hráči, potrestali jedno ze zaváhání soupeře a po střele Šulce se ujali vedení – 1:0.

Třetí třetina byla hokejově asi nejlepší. Hra se přelévala na obě strany, oba týmy měly k dispozici několik přesilovek, ale k vyrovnání na 1:1 pomohla Spartaku teprve hrubka brankáře Malého, jenž rozehrál puk přímo na hokejku J. Tobiáše.

„V prodloužení jsme začali v oslabení, ale potom jsme skoro čtyři minuty hráli přesilovku proti třem, ale ani z takové výhody nedokázali vstřelit gól. Naopak deset vteřin před koncem jsme děkovali Šauerovi, že chytil sólový únik. Byla to předzvěst nájezdů, ve kterých kryl všechny pokusy domácích, zatímco Pospíšil krásným blafákem ve druhé sérii skóroval a rozhodl. První místo by teď už mělo dopadnout," uvedl trenér Spartaku Dušan Vápeník.

Nedělní program

HC Spartak Polička – HC Skuteč (17.00, rozhodčí: Kobr – D. Urubčík, R. Urubčík).

15.2.2014 VSTUP DO DISKUSE

NELA ČERNÁ. Narodila se 8. prosince Pavlíně Vajrauchové a Jaroslavu Černému z Opatova. Měřila 50 centimetrů a vážila 3,4 kilogramu. Má sourozence Matyáška a Járu.
12

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

14

V Čechách hrozí tvorba náledí a zmrazků

Vaše přání může zaznít v chrámu ve Vídni

Ve vídeňské katedrále svatého Štěpána, jejíž kořeny sahají až do 12. století, je umístěna dřevěná schránka, do níž příchozí mohou vhodit své napsané přání či prosbu, a to v jakémkoliv světovém jazyce.

Společné zpívání v Březové završil křest knihy

Březová nad Svitavou – Na Moravském náměstí při včerejším zpívání s Deníkem vládla sváteční atmosféra. Do tradiční celostátní akce Česko zpívá koledy se zapojila téměř stovka obyvatel.

Nymburku podlehli, ale vzdorovali mu odvážně

Svitavy /KOOPERATIVA NBL/ – Třinácté dějství nejvyšší soutěže zavedlo svitavské basketbalisty na palubovku tuzemského suveréna, který přes jejich veškerou snahu znovu potvrdil vysoké kvality.